Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

No coś w tym toku myślenia nie gra - człowiek kupuje nowe, by było lepsze - przynajmniej ja tak mam, może jestem dziwny?

No to kupiłem lepsze. Czyli poprzednie... było gorsze. Tak nakazuje logika, chyba, że w świecie Subaru, bo to po drugiej stronie globu, logika działa odwrotnie? 

 

Ciekawe, ile czasu zajmie mi przestawienie się na nią??:dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tamto było takie dobre to po co było zmieniać a jeśli już to czemu nie trzymać się tego samego producenta i nie kupić tej samej marki jeszcze raz, tylko nowszy model? Logika nie ma tu nic do rzeczy, to się wszystko rozbija o nasze oczekiwania a te czasami są zbyt wygórowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... zastanawiam się komu odpisujesz, bo chyba nie mi? :)

Jeśli jednak tak, to: jestem jedną z niewielu osób tutaj, które otwarcie piszą o Subaru jak o marce budżetowej (którą jest, zapytajcie dowolną osobę na rynku dla firmy kluczowym, czyli w USA. Wiadomo, nie tak budżetowa jak Dacia, ale jednak produkuje samochody proste, bez zbędnych udziwnień) - czyli oczekiwań wysokich chyba nie miałem, w pełni świadomie kupując samochód marki budżetowej?

To, że chciałbym, żeby te kilka rzeczy, które w tym budżetowym samochodzie jest (żadnych wodotrysków przecież nie ma), działało jak należy - to wydaje mi się normalne i to nie są wygórowane oczekiwania.

 

No i na koniec odnośnie początku - czy gdziekolwiek napisałem, że poprzednie było dobre? Otóż nie napisałem. Ale, gwoli ścisłości: Yeti to nie jest złe auto, ma trochę wad, ale całokształt z punktu widzenia tych 8 lat, które nim jeździłem, jest na plus. Największy problem z nim był taki, że nie do końca pasował do moich potrzeb. XV pasuje znacznie bardziej.

Czy powinno się trzymać tego samego producenta? Dla mnie też nie, byłoby to zamykanie się na nowości, odpowiednik kazirodztwa w rodzinie. Czym się kazirodztwo kończy, większość chyba wie :)

Edytowane przez jfidelk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aflinta napisał:

Ale to nie ja pisałem :P

@aflinta zgadza się - to Kolegę @jfidelk powinienem przeprosić za mój niegrzeczny ton i to właśnie czynię -_-

Decydując się na Subaru, może za bardzo zafixowałem się, że kupuję wyjątkowy silnik, napęd i zawieszenie, a cała reszta jest drugoplanowa ?

... bo jeśli ktoś narzeka na te rzeczy, które mi nie przeszkadzają, to przecież ma prawo, bo taki właśnie jest cel  tego forum. :drinks:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jfidelk :) nie bierz wszystkiego co tu się wypisuje do siebie. Takie tam luźne przemyślenia na temat tego co przeczytałem wcześniej. Co do tego kazirodztwa to chyba nie skumałem do końca ale tym też nie ma się co przejmować;) Niech autko służy dzielnie i nigdy nie zawiedzie. Ile wyjazdów z domu tyle powrotów życzę:) Trzymania się jednej marki nie uważam jako coś złego ale też i niczego złego nie ma w próbowaniu nowości. Nigdy nie siedziałem nawet w nowym XV, mam starego MY16 i pomiomo tego że wiele osób okrutnie narzeka na ten model, mi on bardzo przypadł do gustu a wiele defektów opisanych tu na forum albo w moim egzemplarzu nie występuje albo poprostu mi nie przeszkadzają, nie mniej jednak nie mogę wypowiedzieć się jakkolwiek na temat Twoich spostrzeżeń dotyczących nowego modelu, więc jak już coś to nie do końca jest to związane z tematem. Szerokości!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jfidelk napisał:

po prostu kwestia uważności ;)

Obawiam sie ze w każdym aucie zbtakim podejściem znajdziesz niedoróbki :) dzisiaj np jechałem nowym Kodiaq i co zwróciło moja uwagę to trzeszczenie raczki przy zamykaniu drzwi bo wykonana jest z taniego twardego plastiku a mówimy o samochodzie który w max wyposażeniu kosztuje prawie 200 tys. Średnio doposażony kodiaq to 130 tys golas poniżej 100. 

Wg mnie blachy w Xv wydaj sie być podejrzanie cienkie i wygłuszenie auta nie jest na najwyższym poziomie ale ogólne wrażenie jest super i nie widzę problemów np z systemie audio itp. Kwestia podejścia. Jak uprawiamy zawody kto komu znajdzie wiecej niedociągnięć to  zawsze cis będzie. Czy przypadkiem nie oczekujecie jakości Np Audi A6 za 1/3 ceny audi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaMis napisał:

Np Audi A6 za 1/3 ceny audi? 

Audi, Skoda, VW i cała reszta niemieckich marek jest nudna jak flaki z olejem. Każdy kolejny model wygląda dla mnie tak samo.

.... a dzisiaj na ulicach Trójmiasta widziałem pierwszego jak do tej pory nowego czerwonego XV... :drool:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Audi, Skoda, VW i cała reszta niemieckich marek jest nudna jak flaki z olejem. Każdy kolejny model wygląda dla mnie tak samo

Może nie nudne a "opatrzone" bo jeździ tego faktycznie sporo. W dodatku z gustem to jest tak że każdy ma swój. Jeżeli chodzi o XV to faktycznie jeździ ich jak na lekarstwo i wzbudzają zainteresowanie bo niektórzy taki model widzą pierwszy raz w życiu. "Niszowość" ma swoje zalety ale imo niestety więcej wad. Imo jedną z głównych zalet niszowości XV jest całkowity brak zainteresowania przez amatorów cudzej własności. Największy mankament to mała dostępność części zamiennych w przypadku np kolizji czy poważnej usterki a na te w ASO się czeka oj czeka  w dodatku tanie nie są . Drugim poważnym mankamentem jest imo jakość obsługi- jak pokazują posty m.in na tym forum nawet ASO miewają problemy z diagnozą i naprawą...Trzecim mankamentem jest spora utrata wartości na rynku wtórnym.  Imo auto fajne ale drugi raz bym nie kupił i koniecznie chcąc Subaru poszedł bym jednak w kierunku Forestera.

Pisze to jako "doświadczony" uzytkownik XV. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Co ciekawe, nowy XV wygląda tak samo, jak stary :biglol:

To prawda, ale nie wygląda jak OBK czy Forester, a ja przyznam że mam problem by określić czy jedzie Skoda Rapid, Octavia czy Superb... Albo Kodiaq i Karoq - różnią się wielkością a reszta taka sama. Podobnie u wielu innych producentów. Jak teraz  przyłożymy to przez ilość tych aut na drogach to obraz robi się lekko monotonny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blixten napisał:

Audi, Skoda, VW i cała reszta niemieckich marek jest nudna jak flaki z olejem. Każdy kolejny model wygląda dla mnie tak samo.

.... a dzisiaj na ulicach Trójmiasta widziałem pierwszego jak do tej pory nowego czerwonego XV... :drool:  

Trudno sie nie zgodzić ale nie chciałem łac paliwa na ogień:) koj niestaty jest biały :) wiec jak zobaczysz na ulicach 3city to mogę być ja.

4 godziny temu, Zyzol napisał:

 

Co ciekawe, nowy XV wygląda tak samo, jak stary :biglol:

Na prawdę nie osusz różnic wewnątrz i na zewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaMis napisał:

Na prawdę nie osusz różnic wewnątrz i na zewnątrz? 

Z zewnątrz odróżniam po tylnych światłach, z boku i przodu jak się jest w ruchu to już nie takie oczywiste dla mnie :) O środku nie wspominam bo zazwyczaj nie ma jak zaglądnąć jadąc autem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MaMis napisał:

Obawiam sie ze w każdym aucie zbtakim podejściem znajdziesz niedoróbki :) 

 

Nawet powiem wiecej - znajduję :) Tak po prostu już mam. Zauważanie a przejmowanie się, to inna sprawa - jak zauważę, to się chwilę powkurzam a potem olewam.

Ale pamiętam, więc jak ktoś prosi, żebym wymienił, to nie ma problemu. 

Zdaję sobie sprawę, że zaglądają tutaj ludzie, którzy są na etapie wyboru auta, więc dobrze, żeby mieli całościowy obraz - i te rzeczy dobre (których jest mnóstwo; z większością waszych "ochów" się zgadzam - ale nie piszę ich, nie ma po co powtarzać ;)) i to, co może im nie podejść. A każdy patrzy na trochę inne rzeczy w samochodzie. Pójdą potem na jazdę próbną, to będą wiedzieli, na co zwracać uwagę i sami zdecydują, czy to aspekt ważny dla nich, czy nawet tego nie zauważą.

Przecież handlowiec nie wyskoczy z listą niedorobionych rzeczy w aucie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aflinta napisał:

To prawda, ale nie wygląda jak OBK czy Forester, a ja przyznam że mam problem by określić czy jedzie Skoda Rapid, Octavia czy Superb... Albo Kodiaq i Karoq - różnią się wielkością a reszta taka sama. Podobnie u wielu innych producentów. Jak teraz  przyłożymy to przez ilość tych aut na drogach to obraz robi się lekko monotonny.

Ale jak Impreza już tak :) 

Racja, z jednej strony widać lenistwo projektantów. Z drugiej jednak, przy ofercie kiludziesięciu modeli, trudno oczekiwać fajerwerków ;) 

Ja za nadmierną masówką nie przepadam, więc niszowatość XV była plusem przy podejmowaniu decyzji.

 

2 godziny temu, MaMis napisał:

Na prawdę nie osusz różnic wewnątrz i na zewnątrz? 

To samo usłyszysz na forum Skody, Audi i VW :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zyzol napisał:

Co ciekawe, nowy XV wygląda tak samo, jak stary :biglol:

Jasne. Różnice pomiędzy 1 i 2 generacją XV są równie subtelne jak w Golfie pomiędzy 6 i 7.

Dziwię się tylko, bo parę generacji wstecz słyszałem, że to doskonałe auto i nie ma już co zmieniać, a tymczasem każda kolejna odsłona przynosi rewolucje...   :P

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Blixten napisał:

Dziwię się tylko, bo parę generacji wstecz słyszałem, że to doskonałe auto i nie ma już co zmieniać, a tymczasem każda kolejna odsłona przynosi rewolucje...   :P

Bo jedyne doskonałe auto od samego początku do Łada 2105 :)

 

2 minuty temu, Michał Krupa napisał:

Jest taki trend w projektowaniu przemysłowym - w pierwszej kolejności rozpoznawalna ma być marka a później model.

Ten trend można zakończyć na logo czy jakimś elemencie stylistycznym grilla a nie zwykłym pomniejszaniu/powiększaniu jakiegoś modelu. Ja słyszałem dosyć dawno temu, że chodzi głównie o to by masowi nabywcy aut tańszych czuli się członkami tej samej grupy co nabywcy większych i droższych modeli. Może idea szczytna, tylko nieco ucierpiała wolność projektantów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎05‎-‎18 o 06:40, aflinta napisał:

To prawda, ale nie wygląda jak OBK czy Forester, a ja przyznam że mam problem by określić czy jedzie Skoda Rapid, Octavia czy Superb... Albo Kodiaq i Karoq - różnią się wielkością a reszta taka sama. Podobnie u wielu innych producentów. Jak teraz  przyłożymy to przez ilość tych aut na drogach to obraz robi się lekko monotonny.

Święta prawda !

W dniu ‎2018‎-‎05‎-‎17 o 13:45, Blixten napisał:

Sporo moich Kolegów ma Mazdę i nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na cokolwiek (a mają różne modele i z różnych lat), więc Mazda to nie "przypadek", tylko reguła. 

W sieci sporo faktów przeczących tej legendarnej bezawaryjności, w tym także dotyczących CX-5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, FanSub napisał:

W sieci sporo faktów przeczących tej legendarnej bezawaryjności, w tym także dotyczących CX-5...

Nie wiem, nie wypowiem się, nie doświadczyłem :)

Prawdą jest, że wszystko się psuje, kwestia tylko; co konkretnie, jak szybko i jak często... a w efekcie ile nas to czasu i dodatkowych pieniędzy kosztowało... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎05‎-‎25 o 09:33, Toimi napisał:

Łożysko tylne 660zł + wymiana, no ładnie, zamienniki są ale niedostępne a z Allegro za 200 strach brać

To i tak mniej, niż np. wymiana zaworu EGR w VAG. Oczywiście, zaczniecie zapewne przekonywać, że zawór to high-tech etc etc. Ale osobiście uważam, że wymiana łożysk w serwisie autoryzowanym coś musi kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.05.2018 o 10:03, jfidelk napisał:

Wiem o jednej pozycji - Subaru jest w top10 producentów z najwiekszą ilością usterek po opuszczeniu fabryki (czyli z najgorszą kontrolą jakości) :huh:

 

Proszę o źródło, bo pierwsze słyszę :)

 

sorry już znalazłem 

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...