Skocz do zawartości

Filtr kabinowy Forester SF 2001.


leonard17

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.06.2016 o 21:23, Marcin Beigarth Banaś napisał:

Że też wcześniej nie przeczytałem tego wątku. Kupiłem filtr kabinowy do mojego SF5 z 1999 roku i po odkręceniu schowka zdębiałem, bo nie znalazłem tego, czego się spodziewałem.

Widziałem filmik na youtube o wymianie filtra w SF5 https://www.youtube.com/watch?v=oNe1jhs6BXk ale u mnie wygląda to tak. 13yeip.jpg

 

Teraz mam nowy nieużywany filtr, którego nie mam gdzie założyć  :angry:

Odgrzeję. Już kilka razy złapałem się na tym, że gdy jest sucho i jadę polnymi drogami to na koniec dnia w środku auta, jest pełno kurzu. Sądzę, że problem tkwi właśnie w filtrze kabinowym. U mnie sytuacja jak u kolegi powyżej. W SF przed liftem brak widocznej zaślepki na filtr. Czy ktoś już coś sensownego wymyślił w tej kwestii? 

Ok, chyba znalazłem jedyne rozwiązanie 

 

Z tego co widzę wchodzi tam filtr jedno częściowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
14 godzin temu, Kotton napisał:

..a te filtry z allegrosza za 40 kilka pln? Coś z nimi nie tak?

te dwuczęściowe DENCKERMANN wyglądaja OK, ale to coś nowego bo nigdy tych zamienników nie trafiłem, a czasami szukałem czy coś się w promocji nie pojawiło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ozarek napisał:

te dwuczęściowe DENCKERMANN wyglądaja OK, ale to coś nowego bo nigdy tych zamienników nie trafiłem, a czasami szukałem czy coś się w promocji nie pojawiło

 

W międzyczasie znalazłem dość mało pochlebne opinie o tej firmie:
http://www.motoreplika.pl/porady/denckermann-niemiecka-jakosc-czy-chinska-tandeta
Nie wiem, może filtry są ok.. Mniej więcej za te same pieniądze kupiłem u F-H-Jambor filtry z Kavo Parts.

 

11 godzin temu, Max 84 napisał:

Poda ktoś linka do tych zamienników jak to, to wygląda ?

Jest ich raptem kilka więc nie naszukasz się specjalnie.

 

Edytowane przez Kotton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kotton napisał:
17 godzin temu, ozarek napisał:

 

W międzyczasie znalazłem dość mało pochlebne opinie o tej firmie:
http://www.motoreplika.pl/porady/denckermann-niemiecka-jakosc-czy-chinska-tandeta

to jest typowy pakowacz jedne rzeczy są lepsze inne gorsze. Kiedyś na cito kupiłem łączniki przedniego staba od nich bo były na miejscu i tanie (ok 20/szt) z zamiarem wsadzenia w ori PU, a jeżdżą już 3 czy 4 rok i mają się bdb.

Filtrów do Forestera SF5 na 100% nie robią też sami, zamienników na rynku jest bardzo mało i popyt też raczej nie bije rekordów także biorą od tych kilku firm, które je mają w ofercie.

Zresztą w tym przypadku sama ramka jest ważna, środek potem można wymienić, dociąć z jakiegoś filtrona.

6 godzin temu, Kotton napisał:

Nie wiem, może filtry są ok.. Mniej więcej za te same pieniądze kupiłem u F-H-Jambor filtry z Kavo Parts.

10,- drożej, też jest na allegro :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też chciałem filtr zmienić a tu taki zonk. W prawdzie czysto tam jest ale filtra przez to ustrojstwo nie da się zamontować. Ktoś też tak ma czy to jakaś rzeźba jest? W rodzinie sami alergicy więc super jak taki filtr by się tam znalazł. SF z 99r.

IMG_20180604_094445.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2018 o 19:13, Pulanis napisał:

Ktoś też tak ma czy to jakaś rzeźba jest? W rodzinie sami alergicy więc super jak taki filtr by się tam znalazł. SF z 99r.

a masz klapkę do filtra? bo z tego co mi się w głowie kołacze to pierwsze roczniki nie miały miejsca na filtr kabinowy.

 

Dla potomnych;

Filtr DENCKERMANN kupiony i zamontowany - pasuje i robi co ma robić. Trzeba się trochę przyłożyć do zamknięcia klapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pavca napisał:

Jeśli się nie mylę to filtr kabinowy występował w starszych rocznikach tylko w wersjach z klimatyzacją.

z filtrem kabinowym w SF jest kompletny bałagan. W pierwszej serii przed liftem nie ma możliwości bezinwazyjnego montażu filtra, trzeba wycinać otwór przed parownikiem.

Dopiero po lifcie jest na dole normalna klapka z metalowymi spinkami i dwuczęściowy filtr kabinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka jest i gumowa uszczelka. Nawet widzę że są prowadnice na filtr ale przez to ustrojstwo nie wejdzie. Zastanawia mnie czemu jest tam tak czysto? Zdażyło się czasem że coś z nawiewu wyleciało, to tam też powinno coś być, a tu nic. Wydajność klimy coś spadła mimo świeżego nabicia i słyszę że cykle pracy są dłuższe jak wcześniej. Myślałem że to wina zanieczyszczeń. Pogubiłem się w tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 21.05.2018 o 01:18, Kotton napisał:

W międzyczasie znalazłem dość mało pochlebne opinie o tej firmie:
http://www.motoreplika.pl/porady/denckermann-niemiecka-jakosc-czy-chinska-tandeta

 

Nic dziwnego.

Kiedyś jak pracowałem w sklepie motoryzacyjnym to było tego mnóstwo.

Jakość- myślę że adekwatna do ceny, typowy "mejd in czajna" :) 

Mając przed sobą filtr denckermana i np manna różnice widać gołym okiem.

Po pierwsze jakość materiału filtrującego dużo gorsza niż w przypadku manna.

A po drugie montaż materiału filtrującego do ramki filtra :facepalm:

 

Ale chciałem poruszyć inny problem.

Sprawdziłem że mam filtr ale nie mogę go wyjąć :th_dash:

Po zdjęciu zaślepki filtr przesuwa się tylko 1 cm w dół.

Zastanawiam się co mogło się stać?

Czy materiał filtrujący mógł pofalować się do tego stopnia że uniemożliwia demontaż filtra?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę.. u mnie po zdjęciu klapki wysypała się garść suszu igieł, szyszek i owadów. Prawdopodobnie założyłem pierwszy filtr kabinowy po 16 latach od zjechania z taśmy produkcyjnej mojego auta.

Ps. Montaż filtra zajął mi dłuższą chwilę bo trzeba trafić idealne i wchodzi na wcisk. Może być, że nawet lekka deformacja powierzchni filtra blokuje go przy wyciąganiu.

Edytowane przez Kotton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też od zjechania z taśmy na stówe nie było filtra, ten za ponad 100zł który kupiłem pasuje bdb i montaz bezproblemowy, zakupię ten podrobiony z deckermana czy jak mu tam i zobaczymy , jak będzie problem z włozeniem to sobie dam spokój i kupię ten lepszy bo czasami nie wyciągnę następnym razem.

Tu taki znalazłem i to jedyny na allegroszu i czuje że to kaszana bo mój ten za ponad stówkę był bardzo dobrze wykonany w porównaniu z tym z aukcji:

https://allegro.pl/filtr-kabinowy-subaru-forester-i-sf-1999-2002-lodz-i6777573592.html

Edytowane przez leonard17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Stałem się szczęśliwym  posiadaczem STWORKA tydzień temu i dzisiaj przyszła pora na wymianę oleju i filtrów. Mam rocznik 99 czyli przed liftem i też nie mam klapki i filtra:( Dwa pytania, czy ktoś z was kupił ten kit w Polsce do zamontowania tego filtra lub czy można wymienić bez problemowo całą tę czarną obudowę na poliftową?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...