Skocz do zawartości

Filtr kabinowy Forester SF 2001.


leonard17

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem po raz pierwszy w swoim Forku wymienić filtr kabinowy ale po zdemontowaniu zaślepki nastąpiła konsternacja bo filtra w środku nie było. Co to oznacza?

post-11294-0-72713600-1465037146_thumb.jpg

post-11294-0-56738100-1465037165_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dlaczego tam nie było filtra?


Nikt tam nic nie wycinał, wszystko jest ładnie oryginalnie zabezpieczone, najpierw ściąga się dwa metalowe klipsy , potem zdejmuje się plastikową klapkę a pod klapką jest gruba guma tej samej wielkości która szczelnie zamyka otwór. Jeżeli SF nie ma filtra  to znaczy że wszyscy użytkownicy tego pojazdu są skazani na astmę i inne choroby układu oddechowego? bo jednak syfu tam było jakieś dwie garści :angry:

Nie zaglądając tam wcześniej najpierw pojechałem do sklepu mot. i zamówiłem taki filtr ale był za duży więc oddałem a sklepikarz powiedział ze on nic innego nie widzi w programie nawet po VIN-e.

Niby jest niby nie ma , a na allegroszu facet ma i są nawet podane wymiary, sprawdzę wymiary wlotu we forku czy się pokrywają z tymi z aukcji ale najlepiej w poniedziałek zadzwonię do Kocurka do Poznania podam VIN i zobaczymy co powiedzą chłopaki.

http://allegro.pl/subaru-forester-sf-97-02-filtr-kabinowy-kabiny-i5268076891.html

Edytowane przez leonard17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forki przed lifty mają inne filtry. Łatwo zamówić niewłaściwy. U Ciebie będzie potrzeba ten dwuczęściowy J1347005. Niestety jest drogi :P

 

Ten z Twojego linka nie pasuje. Wiem, bo leży u mnie i się kurzy:)

Edytowane przez kleyou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie faktycznie masa syfu tam jest, u mnie mimo braku filtra jest czysto, nic nie jest powbijane w parownik klimy.

Niestety filtr do tego modelu jest drogi i z jego dostępnością też nie jest dobrze.

 

 

 

Polecam zakup z 3 sztuk i wymiana co 4miesiące. Jedna sztuka koszt bagatela 35zl

 

pokaż mi gdzie kupie filtr do tego modelu za 35,- to wezmę odrazu hurtem na handel. To jest ca 100,- taniej niż normalna cena...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była taka sama sytuacja jak u leonard17.

Zaślepka oryginalna, świeżo po zakupie auta zakupiony filtr dwu czesciowy 95 zł.
Pierwszy wkładamy taki trójkątny element, dopychasz w stronę silnika.
Następnie wchodzi prosty pionowo. Są na nich strzałki kierunkowe.

 

m110684.jpg

Zabieram się za wymianę a w środku - pustka

Strasznie byłem zły, trzy dni czyszczenia.
Nie mam pojęcia jak można zaniedbać coś takiego, jak wymiana filtra kabinowego
 

Edytowane przez Max 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem, z przesyłką jakieś 140 zł.

Cały czas nikt nie odpowiedział na pytanie DLACZEGO FABRYCZNIE NIE ZAKŁADANO FILTRA !!! Jak tak można? Bo nie wierzę że był i ktoś go wywalił i nic tam nie włożył w zamian.

Edytowane przez leonard17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kilka osób, które mają styczność z Forkami jak Nasze. Tj. Polift SF.

PrzedLift nie mają tej klapki.

Szwagier ma MY97. Klapki i Filtra Brak.

 

Wszyscy twierdzili ze Nasze Forki nie mają filtra kabinowego ;)

Czyli Jak niby nie ma, to nie wymieniamy :biglol:

 

A sprawdzić to nie łaska :huh:

Nadal mam żal, do poprzedniego ( jedynego ) właściciela mojego Forka :angry: Szajse !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te z klimą też nie miały, zresztą nie jest to jedyne auto jakie znam, które ma klimę i fabrycznie nie pakowali filtra kabinowego.

 

Ma ktoś stary filtr tego typu? Mam pewien pomysł, ale potrzebuje do tego org ramek na wzór.

Też miałem taki sam pomysł

Filtr kabinowy z sklepu.

Nóż do tapet.

Klej na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś chciałem zobaczyć, jaki filtr jest potrzebny u mnie. Po zdjęciu schowka, zobaczyłem, że obudowa nie ma klapki do filtra. Kombinował ktoś, czy da się to przeroić, aby dało sie zamontować i wymieniać filtr, albo wymienić obudowę na taka z klapką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po zdjęciu schowka, zobaczyłem, że obudowa nie ma klapki do filtra.

 

czekaj, w SF5 klapka jest od spodu, a nie za schowkiem.

 

 

Nie ma. Wygląda, że trzeba by wyciąć i wstawić w to miejsce jakąś zaślepkę

 

lojszczyk, który masz rok Forka ?

 

Przekładka obudowy to sporo zachodu, tym bardziej że, wg mnie wiąże się to z rozkręceniem parownika od przewodów klimatyzacji.

 

Gdzieś chyba na : subaruforester.org widziałem jak ktoś montował, taką zaślepkę z gotowego kit"u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Po zdjęciu schowka, zobaczyłem, że obudowa nie ma klapki do filtra.

 

czekaj, w SF5 klapka jest od spodu, a nie za schowkiem.

 

 

Nie ma. Wygląda, że trzeba by wyciąć i wstawić w to miejsce jakąś zaślepkę

 

lojszczyk, który masz rok Forka ?

 

Przekładka obudowy to sporo zachodu, tym bardziej że, wg mnie wiąże się to z rozkręceniem parownika od przewodów klimatyzacji.

 

Gdzieś chyba na : subaruforester.org widziałem jak ktoś montował, taką zaślepkę z gotowego kit"u.

 

 

 

Ja mam 1999r. Teraz jestem w drodze do Bergen. Jak wrócę, to pomyślę czy warto robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też wcześniej nie przeczytałem tego wątku. Kupiłem filtr kabinowy do mojego SF5 z 1999 roku i po odkręceniu schowka zdębiałem, bo nie znalazłem tego, czego się spodziewałem.

Widziałem filmik na youtube o wymianie filtra w SF5 https://www.youtube.com/watch?v=oNe1jhs6BXk ale u mnie wygląda to tak. 13yeip.jpg

 

Teraz mam nowy nieużywany filtr, którego nie mam gdzie założyć  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli pobawisz się w wycinanie plastików to będziesz miał... 

http://www.subiegal.com/thecars/imprezamain/subarutuning/cabinfilter/subarucabinfilter.htm


http://www.scoobymods.com/showthread.php/air-filtration-kit-installation-guide-156.html?t=156

ps-> coś mnie podkusiło żeby przed kupnem przejrzeć forum. byłoby nas dwóch z takim problemem w tym momencie Marcinie :)

Edytowane przez alcedo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...