Skocz do zawartości

Malta z dzieciakami


lukasdraz

Rekomendowane odpowiedzi

Lukasdraz kiedy wprowadzili tanie loty Gdańsk-Malta, to też się wybrałem z lubą i bardzo miło wspominam pobyt (poza sezonem). Dodałbym pływanie z delfinami i wspomnianą wioskę Poppeye.

"Hotel *** "ze śniadaniami ("trochę" większy apartament niż potrzebowaliśmy - ale był tańszy niż standardowa dwójka ;) - zalety booking.com) to jakieś 550PLN/5 dni +kaucja.

Dla mnie wypas ale jestem przyzwyczajony do spania w namiocie więc może estetom nie bardzo odpowiadać.

 

Królika jadł? :D Co do transportu to busy fajna rzecz, o ile ma się miejsce siedzące :P

W tłoku (nie polecam ruszać na plażę ok. 10-11 tylko znaaacznie wcześniej) to żadna przyjemność.

Co do plaż to czerwona na Gozo chyba najfajniejsza, błękitna laguna również (ale tam już tłoczno).

Fajna sprawa na wyspie z tym pomieszaniem różnych kultur - z tym, że toplesów poza parą młodych francuzek to za dużo nie widziałem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodałbym pływanie z delfinami i wspomnianą wioskę Poppeye.

No mieliśmy w planach też do tej wioski się wybrać ale zabrakło nam czasu ;)

 

"Hotel *** "ze śniadaniami ("trochę" większy apartament niż potrzebowaliśmy - ale był tańszy niż standardowa dwójka ;) - zalety booking.com) to jakieś 550PLN/5 dni +kaucja.

Poza sezonem to wiem dzięki koledze sjak że na Maltę można polecieć za grosze. Gdybyśmy jechali bez dzieci to też byśmy wybrali pewnie jakiś zwykły hotel ale jednak z 4 maluchów to własny dom z basenem robi różnicę :P

 

 

Królika jadł?

Mieliśmy sobie zjeść ostatniego dnia ale złapała mnie mała "zadyszka" po urodzinach kolegi poprzedniego dnia więc niestety odpuściłem temat ;)

 

W tłoku (nie polecam ruszać na plażę ok. 10-11 tylko znaaacznie wcześniej) to żadna przyjemność.

Akurat na Gozo to do każdej plaży praktycznie dojedziesz w 15 min z centrum wiec tragedii nie ma z tym staniem w autobusach. Fakt, że jak wracaliśmy z Valetty do promu ponad 1:20h  to nie chciałbym stać cały czas.

 

 

błękitna laguna również (ale tam już tłoczno).

Chłopaczek który odbierał nas z lotniska akurat pracował przy łódkach które pływały do Blue Lagun i podpowiedział nam, żeby po obejrzeniu sobie w/w miejsca popłynąć kawałek dalej i wysiąść obok hotelu na Comino. Tam obok jest super plaża i praktycznie pusta. Mało osób o niej wie i wszyscy siedzą przy Blue Lagun. ;)  Po 3 godzinach, łódka przypłyneła po nas z powrotem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odświeżam temat. Wybieramy się 2 sierpnia  do 9 na Maltę - hotel w Bugibbie północna część wyspy   . Wylot mamy z Gdańska . Co warto zwiedzić w  tym terminie . Jakieś fajne knajpki możecie polecić ? Jest opcja jedzenia w hotelu ale nie wiem czy skorzystamy . Jak najlepiej dojechać z lotniska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bugibba raczej nie ma nic do zwiedzania i plaża też marna. Ale koniecznie trzeba zjeść lody w Sottozero. Fajnych knajpek nie kojarzę ale byliśmy z dziećmi ;) a zwiedzać jest co (Valetta, Gozo itd.) ale albo pożyczonym autem (ruch lewostronny!) albo autobusami. Szkoda tylko ze symbol Malty (Azure Window) uległ zniszczeniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Bugibba  i traktowałem to miejsce jako wypadowe. Ogólnie miejscówka głośna i zatłoczona. Trochę knajpek się znajdzie ale ciężko mi polecić jakąś konkretną bo codziennie jedliśmy w innym miejscu.

W zależności co Was interesuje (Czy samo zwiedzanie, czy jednak trochę plaży - zakładam, że jak z Trójmiasta, to plaży macie po dziurki w nosie ale mimo to polecę kilka)

 

Wg mnie obowiązkowe punkty w wycieczce:

 

1. Jeden dzień wycieczka do Stolicy La Valetta

2. Jeden dzień do Popyeye Village (jeśli z dziećmi, ale samemu też można) +

3. Najbliższa  niezła plaża w Melleha - bardzo łagodna, ostrzejsza (fale!) - to Ghajn Tuffieha, śliczna (kolor piasku) jest w Gozo na Ramla.

4. Gozo - jeśli chętni to polecam Błękitną Lagunę i pobliskie pływanie z delfinami.

5. Na południu wyspy jest obóz dla uchodźców  więc w te rejony nie zapuszczałem się z rodziną  - chyba, że miałbym przy sobie 9mm.

6. Z dworca autobusowego dojedziecie wszędzie na wyspę - lepiej wstać wcześniej, bo potem są bardzo zatłoczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

5. Na południu wyspy jest obóz dla uchodźców  więc w te rejony nie zapuszczałem się z rodziną  - chyba, że miałbym przy sobie 9mm.

Byłem na południu, obecności obozu nie odczułem. Za to polecam wybrać się na spacer do Marsaxlokk i dobrze tam zaplanować obiad w knajpce w porcie. Najmilej wspominam posiłek zjedzony właśnie tam.

Cytat

6. Z dworca autobusowego dojedziecie wszędzie na wyspę - lepiej wstać wcześniej, bo potem są bardzo zatłoczone.

Dodam od siebie abyście koniecznie startowali z dworca ponieważ byłem świadkiem kilku sytuacji gdy autobus nie zatrzymywał się na następnych przystankach ponieważ był już pełny (był to przełom września i października! )

 

W samej Buggibie możecie sobie zaplanować wycieczkę kilkugodzinną statkiem na Comino i Blue Lagoon, poza tym miasto jest jak dla mnie tylko sypialnią, nastawcie się że codziennie będziecie jeździć po wyspie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki co warto zobaczyć na Malcie . Mam już mapę Malty z liniami autobusowymi oraz szczegółowe mapki poszczególnych miejscowości na Malcie : La Valetty, Bugibby oraz mapę Gozo . Spodziewamy się, że będzie gorąco (może nawet za gorąco) - miła odmiana od tej pogody w  Polsce;). Ponieważ jedziemy z dziećmi - nastawiamy się na lekkie zwiedzanie , a przede wszystkim dobrą zabawę . Co do transportu- to głównie autobus . Linia z lotniska to X3 do Bugibby . Ciekawe czy wpuszczą nas z walizkami,jak są takie zatłoczone . Ponieważ jedziemy indywidualnie (bez pośrednictwa biura podróży) mogą się zdarzyć różne nieprzewidziane  sytuacje .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meci napisał:

 Ciekawe czy wpuszczą nas z walizkami,jak są takie zatłoczone .  

 

My potrafiliśmy z 4 dzieci, 2 wózkami i 4 napompowanymi kołami do pływania jeździć autobusami nawet jak było sporo osób.:D Raz tylko był problem, ale jak ludzi i kierowca widział małe dzieci to i tak nas wpuścił a mieszkańcy na prawdę pomocni i mili w takich sytuacjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W centrum Bugibby, zaraz przy plaży jest darmowy wodny plac zabaw (Bugibba Water Park). Warto zaglądnąć w wolnej chwili. Zaraz obok jest zejście do morza - plaża kamienista ale fajna dla dzieci bo kamyczki są drobne. Ale sama plaża dosyć mała i pewnie w sezonie szybko się wypełnia.

bugi.jpg.a74d4538fed6e6798aa4e88c9a234e6c.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

 

Wybieramy sie w dwie rodziny początkiem października na Gozo, pytanie jak z pogoda? może ktoś był, bo prognozy mówią różnie niby 25 stopni ale może też padać,.

Autobusem z lotniska dojadę prosto do portu?

Z portu na Gozo,   są autobusy?  konkretnie do Marsalforn?

Jedziemy z czwórka małych dzieci więc zwiedzania będzie niewiele, raczej plażowanie.

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikacja autobusowa na Malcie jest bdb rozwinięta (i tania). Po całej Malcie poruszaliśmy się wyłącznie autobusami (jeśli dobrze pamiętam bilet tygodniowy kosztował coś ok. 7 EUR). Na przystankach są rozkłady, więc można się zorientować co i jak. Przed wyjazdem naczytaliśmy się z Żoną, że autobus a rozkład to dwie różne kwestie, jednak nie spotkaliśmy się z żadną niepunktualnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rolek napisał:

 

 

Wybieramy sie w dwie rodziny początkiem października na Gozo, pytanie jak z pogoda? może ktoś był, bo prognozy mówią różnie niby 25 stopni ale może też padać,.

Autobusem z lotniska dojadę prosto do portu?

Z portu na Gozo,   są autobusy?  konkretnie do Marsalforn?

Jedziemy z czwórka małych dzieci więc zwiedzania będzie niewiele, raczej plażowanie.

 

 

Pzdr.

Tak, z lotniska spokojnie dojedziesz autobusem do portu. Potem już na Gozo są też autobusy w każdą część wyspy. Bilety ogarnij sobie najlepiej na lotnisku. Bo my nie dostaliśmy na Gozo bo się skończyły. Na autobus bierz zawsze 15 min zapasu. My też byliśmy z 4 maluchów i spokojnie daliśmy radę jeżdząc tylko busami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy 10.08.2017. Wyjazd uważam za bardzo udany .Sami wybraliśmy przelot i hotel i to był strzał w "10". Jeden z najwyższych budynków w Bugibbie z basenem na dachu i dostępem przez podziemne przejście do 2 basenów w sąsiednim hotelu.Dzieciaki (i nie tylko one ) miały super zabawę . Połączyliśmy zwiedzanie z plażowaniem i atrakcjami wodnymi , np. plaza Golden Bay i wioska Popeye. Innym razem wyprawa do Mdiny , zatoki Marxlaloxx i La Valetty.W najwięjksze upały 36st.C wyprawa do akwarium narodowego w Quawrze i na plac zabaw wodny z młodszym synem (zdjęcie wyżej ). Skoki ze skał na Comino i wyprawa statkiem .Obok jest skaliste zejście nad morze i można pływać. Warto wziąć buty do pływania .Oczywiście z dziećmi 7 i 13 lat nie da się wszystkiego naraz zobaczyć, ale zobaczyliśmy dużo i naprawdę warto tam jechać. Ja z pewnością kiedyś tam jeszcze pojadę .W wolnej chwili wrzucę kilka zdjęć bo zrobiliśmy ich ponad 1000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2017 o 18:54, meci napisał:

Wróciliśmy 10.08.2017. Wyjazd uważam za bardzo udany .Sami wybraliśmy przelot i hotel i to był strzał w "10". Jeden z najwyższych budynków w Bugibbie z basenem na dachu i dostępem przez podziemne przejście do 2 basenów w sąsiednim hotelu.Dzieciaki (i nie tylko one ) miały super zabawę.

 

Oriana at the Topaz Hotel? Mieszkaliśmy w tej gorszej części i imho było raczej obskurnie, ale niezłe jedzenie i baseny rekompensowały resztę. Ale nie wiem czy bym polecił ten hotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2017 o 23:33, remoo napisał:

 

Oriana at the Topaz Hotel? Mieszkaliśmy w tej gorszej części i imho było raczej obskurnie, ale niezłe jedzenie i baseny rekompensowały resztę. Ale nie wiem czy bym polecił ten hotel.

To chyba byliśmy w różnych hotelach ;). Nasz pokój był 4 osobowy w całkiem dobrym standardzie (jak na zdjęciach z oferty) . Zależy kiedy byliście . Moim zdaniem standard był całkiem ok. Ja polecam bo ze standardem hoteli na Malcie bywa naprawdę różnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w październiku jest z pogodą na Malcie , ale w sierpniu zaznaliśmy słońca na cały rok. Przy "naszym" deszczowym lecie  była to fajna odmiana Polecam :

zobaczone.pl/malta/popeye-village-bajkowa-wioska-papaja-na-malcie/

Edytowane przez meci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...