Skocz do zawartości

Malta z dzieciakami


lukasdraz

Rekomendowane odpowiedzi

W połowie lipca wybieramy się że znajomymi i dzieciakami na Malte. W sumie wszystko wyszło spontanicznie i jak na razie mamy kupione tylko bilety na samolot. I teraz pytanie jak tam wygląda podróż z dzieciakami. Będzie ich 4 w wieku od 2 do 5 lat. Ktoś ma jakieś sprawdzone hotele w umiarkowanych cenach? Jak tam się najlepiej poruszać w ciągu dnia? Czy są jakieś atrakcje dla dzieciaków żeby się nie nudziły ? Ogólnie czy nie wycofywać się z tego pomysłu puki nie ma rezerwacji hotelu :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malta jest bardzo przyjazną wyspą jeśli chodzi o podróżowanie. Nie wypowiem się za bardzo jak wygląda to pod kątem podróżowania z dziećmi, ale może skorzystasz :).

 

Na Malcie bardzo sprawnie poruszasz się autobusami. Co prawda są tacy, który twierdzą, że jeżdżą jak chcą, poza rozkładem, ale spokojnie da się dostać w każde miejsce i nie jest tak źle. My byliśmy jakoś pod koniec kwietnia chyba.

 

Mieszkaliśmy w hotelu Pergola, w Mellieha. Oceniamy go bardzo dobrze, bdb stosunek ceny do jakości. Nie ma tam co prawda zbyt wielu atrakcji dla dzieci, ale plusem było to, że w pokojach były lodówki, czajnik a nawet kieliszki do wina. Samo miejsce – należy potraktować raczej jako bazę wypadową.

 

Z tego miasta blisko jest również do promu, żeby wybrać się na wycieczkę na Gozo, stosunkowo niedaleko jest też do wioski Popeya, co powinno być atrakcją dla dzieci. My widzieliśmy to miejsce tylko z góry, wyglądało ciekawie.

 

Gdy byliśmy Mdinie, akurat organizowany był festyn, były występy rycerzy na koniach, zaaranżowane były starodawne wioski – dla dzieci na pewno byłoby to spore, ciekawe przeżycie. Pytanie tylko czy byś trafił na coś podobnego. Poza wymienionymi atrakcjami, nie wiem o czym jeszcze mógłbym pomyśleć pod kątem małych dzieci. Plaże są różne, wydaje się, że piaszczystych za dużo nie ma. Co prawda ładna dość plaża jest w miejscu (nie pamiętam nazwy), gdzie kręcono You Can Dance, jest tam też spory hotel.

 

Ogólnie klika dni na Malcie wspominamy bardzo miło. Minusem jest to, że nie ma co jeść :) . Tzn. jest, ale mocno bez smaku, śniadania typowo brytyjskie, fasolka w sosie i tosty.

Obawiam się w lipcu może tam być niesamowity upał. My byliśmy pod koniec kwietnia i było gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obawiam się w lipcu może tam być niesamowity upał
  Będzie. Tam jest naprawdę gorąco :)

 

Minusem jest to, że nie ma co jeść
Kuchnia jest rzeczywiście dość ... monotonna. Dlatego warto tam jednak jeździć do sprawdzonych pod tym względem hoteli, mając zapewnione wyżywienie. Ale to przypadłość nie tylko Malty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

za tym zasadniczo nie przepadam, wolę odkrywać,
   Ja również. Ale są miejsca na świecie, gdzie niestety to lepszy wybór. Do takich należy Malta :)

 

I za to między innymi uwielbiam Grecję
  Z "tańszych" kierunków zdecydowanie tak. Oprócz tego Włochy i Wyspy Kanaryjskie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie jakichś apartamentów do wynajęcia na airbnb lub czymś podobnym. Moim zdaniem lepsza opcja (zwłaszcza jak się jedzie z dziećmi) niż hotel, chyba że zależy Wam na all inclusive.
Całą wyspę na spokojnie można przejechać autobusami komunikacji miejskiej. Również polecam wycieczkę na Gozo. Weźcie pod uwagę, że mało jest piaszczystych plaż i zdarzają się meduzy. Dla dzieci fajną atrakcją będą pewnie "wodne" place zabaw, których widziałem sporo.

W lipcu będzie gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dzieciaków nie pomogę. A ogólnie co do kierunku, było tak:

Byliśmy w drugiej połowie września i było cholernie gorąco. Zainstalowaliśmy się na północnym krańcu wyspy. Hotel był w miarę OK. Śniadania były (jak dla mnie) beznadziejne. Jak ktoś już wyżej pisał - brytyjskie, a mnie to akurat nie odpowiada. Czasem szliśmy w hotelu na kolację - były bardzo dobre, zróżnicowane i wykwintne. Jeśli idzie o jedzenie w ogóle, to jest masa bardzo sympatycznych restauracji na wyspie. Nie narzekałem.

Wracając do położenia hotelu - w pobliżu jest jedna z dwóch zdaje się, piaszczystych plaż na Malcie. Jest kilka kroków do portu, z którego można się szybko i tanio przeprawić się na Gozo, albo Comino. Na Malcie jest co oglądać, jest gdzie się zabawić, ogólnie polecam kierunek. Jest tanio. Poruszaliśmy się wypożyczonym samochodem, co było dla mnie początkowo dość trudne bo nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w ruchu lewostronnym. I weź tu człowieku wjedź na rondo w lewo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipiec Malta z dzieciakami hmmm jeżeli lubisz ogromny na prawdę ogromny upał i dzieci sobie z tym poradzą to spoko :) Malta jest specyficzna bardzo sucha i ogromnie nasłonieczniona - mimo że mała wyspa to w tym terminie o miłych wiaterku można zapomnieć. 

 

Termin tylko dla amatorów leżakowania na plaży i totalnego smażenia. Jeżeli jesteś typem małego podróżnika i lubisz odwiedzać różne zakątki wyspy to wybrałeś najgorszy możliwy termin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać że przeciętne hotele są bez szału - często nieremontowane, lekko zaniedbane i na bakier z czystością. Więc jak ktoś jest na to wrażliwy to będzie ciężko. Jedzenie też takie sobie - głównie nastawione na brytyjczyków, ale zależy od hotelu i czasami można posmakować czegoś lepszego. Ja byłem w Bugibbie i tam plaże są raczej nie dla dzieci, aczkolwiek jest dość fajny mini aqua-park na miejscu i zdecydowanie lepszy aqua park całkiem niedaleko. Więc szukałbym hotelu blisko plaż piaszczystych np. w Mellieha. Co do transportu to autobusy dają radę ale wiele osób doradza wynajęcie auta (dla osób które nie boją się ruchu lewostronnego). Tak czy siak Malta jest super i pewnie kiedyś tam wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ w czwartek wylatuję to mam pytanie odnośnie bagażu podręcznego w Ryanair. Młody dostał z okazji wycieczki walizkę Witchena http://bagato.pl/product-pol-1651-Walizka-mala-WITTCHEN-Travel-Kids-Zaba-2kola-22l.html

Problem jest w tym, że wg wymiarów bagażu podręcznego w Ryanair jest ona o 5 cm za głęboka. Limit jest 20 cm a ona ma 25.

Czy na lotniskach czepiają się tak skrupulatnie tych wymiarów?  4 latek nie chce słyszeć, że jego walizka ma zostać w domu a mi sie nie uśmiecha w razie czego dopłacać 40 czy 50 euro za jeden bagaż. I teraz nie wiem czy ryzykować i ją brać czy odpuścić  ? Ma ktoś jakieś doswiadczenia z takim bagażem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po wyjeździe ;) Tydzień minął w oka mgnieniu, a więc parę informacji dla tych którzy odwiedzą kiedyś tamte strony z dzieciakami czy bez. My jechaliśmy w 2 rodziny z 4 dzieci od 2 do 5 lat. Ponieważ pierwotny pomysł z hotelem na samej Malcie nie wypalił znaleźliśmy na sąsiedniej wyspie Gozo domy które od paru miesięcy wynajmuje nasz rodak. I okazało się to strzałem w 10. Mieliśmy 3 sypialnie, kuchnie taras no i oczywiście basen. ;)  Na Malcie raczej nie ma szans znalezienia czegoś takiego w takich pieniądzach jakie zapłaciliśmy. Gozo to w porównaniu z samą Malta oaza spokoju, a na samą Maltę pływają co 45 min promy a więc nie ma problemu w poruszaniu się między wyspami. Jeżeli ktoś nie chce za dużo zwiedzać a szukać słońca na plażach to Gozo jest idealne. Na samą Maltę wybraliśmy się jeden raz żeby zaliczyć z dzieciakami oceanarium no i chociaż przejść się po Valletcie. Główne plaże na Malcie zasypane ludźmi jak nasz Bałtyk w sezonie. Na Gozo mimo, że plaże mniejsze można by powiedzieć że pustki. Wiadomo, że z 4 dzieciaków nie nastawialiśmy się na zwiedzanie ale i tak zaliczyliśmy główne atrakcje na Gozo jak np Azurre Window, Blue Lagun, rejs motorówką na Comino. Ogólnie mogę z całym przekonaniem polecić ten kierunek komuś kto chce jechać odpocząć i się zrelaksować się a nie nachodzić po zabytkach. ;)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek jest naprawdę wart uwagi również dla tych drugich :).

A jak przybywaliście promem na Maltę, to do którego portu? Tego na samym końcu wyspy?

No prom z Gozo na Maltę pływa na końcu wyspy ;) 

Edytowane przez lukasdraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam właśnie mieszkałem w pobliżu.

A pytanie stąd, że zastanawiałem się, czy np. można prosto do valetty z gozo popłynąć? Bądż co bądż ten na szczycie wyspy, to nie jedyny port.

Fajnie, że się Wam udało wszystko. Mnie się tam bardzo podobało i na pewno jeszcze kiedyś wstąpię ;)

Edytowane przez B-52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to podaj namiary bo może się przydać :)

 

 

Ponieważ pierwotny pomysł z hotelem na samej Malcie nie wypalił znaleźliśmy na sąsiedniej wyspie Gozo domy które od paru miesięcy wynajmuje nasz rodak. I okazało się to strzałem w 10. Mieliśmy 3 sypialnie, kuchnie taras no i oczywiście basen. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak możesz to podaj namiary bo może się przydać :)

 

 

Ponieważ pierwotny pomysł z hotelem na samej Malcie nie wypalił znaleźliśmy na sąsiedniej wyspie Gozo domy które od paru miesięcy wynajmuje nasz rodak. I okazało się to strzałem w 10. Mieliśmy 3 sypialnie, kuchnie taras no i oczywiście basen. ;)

 

http://www.nurkowanienagozo.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździliśmy autobusami. Przystanek masz 20 metrów od domu. Fakt że trzeba brać na ich jazdę 10 minutową poprawkę ale jak się już to ogarnie to nie ma w sumie problemu. Można też przejść się z 15-20 min i jesteś w centrum Gozo gdzie masz główny ich dworzec skąd odjeżdżają autobusy we wszystkie strony. Plaże na których byliśmy to m.in Ramla, Inland Sea, Xlendi,Marsalforn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...