Jump to content

spalanie

Recommended Posts

Na koniec malej podrozy AT-CZ-PL-CZ-AT krociutkie podsumowanie odnosnie spalania. Styl jazdy Christoph’s Mode, czyli maksymalna predkosc dopuszczalna (w danym kraju, na danym typie drogi), ustawiony tempomat, zachowany odpowiedni dystans do pojazdu poprzedzajacego, ale wyprzedzanie maruderow, lecz nie za wszelka cene. Czyli tak jak zwykle jezdze. 

Powrót do domu na polskim paliwie BP 95. Pierwsze 300 km w silnym wietrze. Spalanie z komputera po calej trasie 1470km wynioslo 8.0 l/100km.

Da sie? Tak, ale tylko na trasie, kiedy poruszamy sie rozgrzanym samochodem i pod warunkiem rozsadnego obchodzeniem sie z gazem oraz dobrej techniki jazdy. 

Dla ciekawostki podam, ze moj XV SBD na tej samej trasie i przy podobnych warunkach zazwyczaj spalal: 6,8-7,2. Nie tesknie za dieslem, bo traktujac 1.6 DIT w odpowiedni sposob mozna rowniez uzyskac rozsadne spalanie. 

ihost_1511538537__60a4bcb8-8a54-414b-bf7

Edited by Christoph
  • Upvote 2

Tzn. na autostradzie w PL jechałeś 130 km/h i 90 na Gierkówce?

Gierkowka nie jechalem :) 

Z Gornego Slaska mam autostrade Gliwice - Chalupki. Ostatni nie bylem, scigalem sie dzisiaj ze Skoda Felicja :)

Edited by Christoph

Z każdym miesiącem pali mi coraz więcej - po części to wina bardziej "agresywnego" stylu jazdy, po części również założenia zimówek oraz gorszych warunków pogodowych, ale chyba najbardziej na to wpływa gdzie się poruszam - czyli obecnie jakieś 80% czasu po KRK i do tego na bardzo krótkich odcinkach. Ostatnio nawet zacząłem żałować, że jednak nie wziąłem aurisa hybrydowego ;)

Rekordowe spalanie na krótkim odcinku które pokazał mi komputer: ~33l/100km

11/12 litrów, jak na samochód który nie jedzie to dużo

Trasa wakacyjna 5125 km - 9l/100 km.

Edited by mpil

W dniu 18.05.2018 o 23:05, Kosior81 napisał:

11/12 litrów, jak na samochód który nie jedzie to dużo

Bardzo dużo. Dlaczego w EU nie puścili na rynek 2.0? 

W dniu 8.08.2018 o 10:34, miki_mi2 napisał:

Bardzo dużo. Dlaczego w EU nie puścili na rynek 2.0? 

Sprawdziłem raporty na sprintmonitor.de - Levorg od 7 do 12 (średnio 8.7), Octavia 1.8 DSG 4x4 od 7.5 do 10.5 (średnio 8.5), tak że nie widzę problemu. 

Porównałem też z innymi modelami (Mercedes, BMW, VW) o podobnej mocy. Te bez 4x4 spalanie miały na poziomie 8-9, podczas gdy starsze modele o podobnej mocy to bliżej 11-12.

• Upvote 2

Zdjęcie zasięgu po trasie i zatankowaniu do pełna. Skasowałem licznik, spalanie z dystrybutora 7,3
Jazda bez zamulania okolice 120 km/h.
80875c053827308459cc914818789aef.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W Niemczech na autostradzie spalam 11,6 l/100. W Miejskich korkach Levorg bierze do 16 L/100. Na drodze krajowej faktycznie potrafi spalać 6,5 L/100 ale taka jazda nie trafia mi się zbyt często. 

U mnie tylko srednia z calego okresu jeszcze nie przekroczyla 10,0 / 100km, ale w ostatnim czasie spalanie przy zimowych warunkach to lekko 12-13

Ze Szczecina do Austrii na tempomacie  180km/h spalił 14l/100 (średnie spalanie na całej trasie). W powrotnej drodze 12,9 l/100, bo z górki jechał :) 

Oczywiście zwalniałem, tam gdzie trzeba. Na codzień pali 8,4 w ziemie, i 7,8 w lecie w cyklu mieszanym. Nie da się ukryć, że jest radość z jazdy lepsza niż w BMW.