Skocz do zawartości

spalanie


profil

Rekomendowane odpowiedzi

Na koniec malej podrozy AT-CZ-PL-CZ-AT krociutkie podsumowanie odnosnie spalania. Styl jazdy Christoph’s Mode, czyli maksymalna predkosc dopuszczalna (w danym kraju, na danym typie drogi), ustawiony tempomat, zachowany odpowiedni dystans do pojazdu poprzedzajacego, ale wyprzedzanie maruderow, lecz nie za wszelka cene. Czyli tak jak zwykle jezdze. 

 

Powrót do domu na polskim paliwie BP 95. Pierwsze 300 km w silnym wietrze. Spalanie z komputera po calej trasie 1470km wynioslo 8.0 l/100km.

 

Da sie? Tak, ale tylko na trasie, kiedy poruszamy sie rozgrzanym samochodem i pod warunkiem rozsadnego obchodzeniem sie z gazem oraz dobrej techniki jazdy. 

 

Dla ciekawostki podam, ze moj XV SBD na tej samej trasie i przy podobnych warunkach zazwyczaj spalal: 6,8-7,2. Nie tesknie za dieslem, bo traktujac 1.6 DIT w odpowiedni sposob mozna rowniez uzyskac rozsadne spalanie. 

 

ihost_1511538537__60a4bcb8-8a54-414b-bf7

Edytowane przez Christoph
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z każdym miesiącem pali mi coraz więcej - po części to wina bardziej "agresywnego" stylu jazdy, po części również założenia zimówek oraz gorszych warunków pogodowych, ale chyba najbardziej na to wpływa gdzie się poruszam - czyli obecnie jakieś 80% czasu po KRK i do tego na bardzo krótkich odcinkach. Ostatnio nawet zacząłem żałować, że jednak nie wziąłem aurisa hybrydowego ;)

 

Rekordowe spalanie na krótkim odcinku które pokazał mi komputer: ~33l/100km

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.08.2018 o 10:34, miki_mi2 napisał:

 

Bardzo dużo. Dlaczego w EU nie puścili na rynek 2.0? 

 

Sprawdziłem raporty na sprintmonitor.de - Levorg od 7 do 12 (średnio 8.7), Octavia 1.8 DSG 4x4 od 7.5 do 10.5 (średnio 8.5), tak że nie widzę problemu. 

Porównałem też z innymi modelami (Mercedes, BMW, VW) o podobnej mocy. Te bez 4x4 spalanie miały na poziomie 8-9, podczas gdy starsze modele o podobnej mocy to bliżej 11-12.

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ze Szczecina do Austrii na tempomacie  180km/h spalił 14l/100 (średnie spalanie na całej trasie). W powrotnej drodze 12,9 l/100, bo z górki jechał :) 

Oczywiście zwalniałem, tam gdzie trzeba. Na codzień pali 8,4 w ziemie, i 7,8 w lecie w cyklu mieszanym. Nie da się ukryć, że jest radość z jazdy lepsza niż w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Levorg  kolejny raz mnie zaskoczył. Taki zasięg pokazał po zatankowaniu do pełna. Dystans jaki przejechałem przed stacją paliw - to około 750 km, trasa Górny Śląsk - Czechy - Austria. Prędkości autostradowe (70%trasy) i max. dopuszczalne poza autostradami. Zapewniam - to nie jest fotomontaż - mnie samemu szczęka opadła!. Levy ma ponad 2,5 roku, przebieg około 45 tys km.

Pozdrawiam

IMG_0709[1].JPG

Edytowane przez libero70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I tutaj także się zdziwiłem, z tankowania wyszło 870 km. Nigdy bym się nie spodziewał, że auto, którego pełny bak pozwala w mieście i na krótkich dystansach, na przejechanie max. 500km - pokaże lwi pazur w trasie.

Kol. Christoph, jedna sprawa - nie potrafię tego wytłumaczyć, ale przy tym samym stylu jazdy - na paliwie zatankowanym w Austrii robię średnio 100km więcej na baku niż analogicznie w Polsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, libero70 napisał:

I tutaj także się zdziwiłem, z tankowania wyszło 870 km. Nigdy bym się nie spodziewał, że auto, którego pełny bak pozwala w mieście i na krótkich dystansach, na przejechanie max. 500km - pokaże lwi pazur w trasie.

Kol. Christoph, jedna sprawa - nie potrafię tego wytłumaczyć, ale przy tym samym stylu jazdy - na paliwie zatankowanym w Austrii robię średnio 100km więcej na baku niż analogicznie w Polsce.

Pozdrawiam


U mnie jest dokladnie tak samo. 
Jadac z AT do PL - auto spala srednio o 1litr mniej niz z PL do AT. Potwierdzaja to tez moje statystyki spalania. 
 

Mnie sie wydaje, ze to po pierwsze sprawa jakosci paliwa, po drugie - roznica wysokosci: z Austrii na Gorny Slask jest z gorki ;) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.11.2019 o 18:31, Christoph napisał:


U mnie jest dokladnie tak samo. 
Jadac z AT do PL - auto spala srednio o 1litr mniej niz z PL do AT. Potwierdzaja to tez moje statystyki spalania. 
 

Mnie sie wydaje, ze to po pierwsze sprawa jakosci paliwa, po drugie - roznica wysokosci: z Austrii na Gorny Slask jest z gorki ;) 

 

 

 

 

 

U mnie wystepuje jeszcze jeden najwazniejszy faktor: jesli jade do Polski w niedziele, to nie ma ruchu ciezarowego, da sie spokojnie przejechac prawie cala autostrade na tempomacie, jade bardzo plynnie i spalanie pozostaje w granicy 7,5 - 8,0 l/100 km. 

Przy powrocie do Austrii nigdy nie udalo mi sie uzyskac mniej niz 8,2-9,0 l/100 km: ruch ciezarowy, polskie paliwo, roznica wysokosci. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2019 o 16:20, Christoph napisał:

Przy powrocie do Austrii nigdy nie udalo mi sie uzyskac mniej niz 8,2-9,0 l/100 km: ruch ciezarowy, polskie paliwo, roznica wysokosci. 

 

...i przeważające u nas zachodnie wiatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 9.08.2018 o 11:21, xemir napisał:

 

Sprawdziłem raporty na sprintmonitor.de - Levorg od 7 do 12 (średnio 8.7), Octavia 1.8 DSG 4x4 od 7.5 do 10.5 (średnio 8.5), tak że nie widzę problemu. 

Porównałem też z innymi modelami (Mercedes, BMW, VW) o podobnej mocy. Te bez 4x4 spalanie miały na poziomie 8-9, podczas gdy starsze modele o podobnej mocy to bliżej 11-12.

 

Najbardziej mnie boli, że ta Octavia jakby chętniej się zbierała. Nie oczekuję 5s do setki, ale 7,5 byłoby fajnie. Prowadzenia nie porównuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, polter_83 napisał:

Najbardziej mnie boli, że ta Octavia jakby chętniej się zbierała. Nie oczekuję 5s do setki, ale 7,5 byłoby fajnie. Prowadzenia nie porównuję.

może octavia lepiej się zbiera ale wszystko się zmienia przy pierwszym zakręcie :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levorg zbiera sie porzadnie ale w trybie S i przy umiejetnym wykorzystaniu lopatek. Pomiary elastycznosci tego auta od 80 do 120 to troche ponad 6 s. Calkiem normalnie jak na ta moc. Oczywiscie cvt ma  opoznienienie oraz permanentny AWD zabiera troche mocy.

Mi po 70 tkm pokazuje srednie spalanie 9.6. Przestalem sie przejmowac ile pali. Pali tyle na ile musi na wygenerowanie potrzebnej mocy a ze jazda tym autem daje spass to pali odpowiednio :thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 60.000 km srednie spalanie z tankowania wynosi 9,83 l/100 km. W warunkach zimowych samochod pali wiecej, bo dluzej sie nagrzewa, dodatkowe odbiorniki pradu - ogrzewanie, szyby, foteli itp. oraz oczywiscie frajda z jazdy po sniegu :OO:

 

Ze wzgledu na pandemie i ograniczenia w przemieszczaniu jezdze samochodem tylko na krotkich odcinkach: praca, dom, zakupy, urzedy. Na krotkich odcinkach spalanie wynosi 11-13 litrow. Ale pelen bak przy Lockdownie wystarcza mi na miesiac jazdy, a teoretycznie nawet dluzej. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...