Skocz do zawartości

Tarcze wentylowane + klocki /subaru legacy 2.0 /2005 / ZIMMERMANN


Holix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zgromadzonych  :)

 

Przymierzam się do wymiany tarcz i klocków na przód w swoim legacy 4 . Próbowałem coś znaleźć na forum na temat  tarcz wentylowanych bo takie chce założyć (nie chce gładkich wole wentylowane/nacinane ) Ale niestety większość TEMATÓW jest o tarczach gładkich (zazwyczaj BREMBO).  Znalazłem fajny zestaw tarcz + klocki ZIMMERMANN,cena przyzwoita, około ( 520 zl za komplet,tarcze +klocki ). 

 

Miał już ktoś może do czynienia z ta firmą ,może ktoś montował u siebie taki sam zestaw ?

 

A może doradzicie coś lepszego w podobnych kosztach.

 

I czy ma ktoś może jakieś większe zastrzeżenia do tarcz wentylowanych ( wady ) ? 

I czy klocki do takich tarcz też powinny być z lepszego tworzywa (jakieś sugestie) ?

 

Dziękuje i pozdrawiam !

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tanie te tarcze, jak za tarcze(gladkie) i klocki zimmerman zapłaciłem w granicach 800zl. Sugeruje sprawdzić autentyczność tarcz(zapewne z alledrogo) oraz model. Za te pieniądze nic dobrego to nie będzie

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Próbowałem coś znaleźć na forum na temat  tarcz wentylowanych bo takie chce założyć (nie chce gładkich wole wentylowane/nacinane )

 

Mylisz pojęcia. Z przodu masz seryjnie tarcze wentylowane. Gładkie, wentylowane. 

Nacinanie/nawiercanie to co innego. I zdecydowanie bez sensu. Poza wyższymi kosztami zakupu, krótszą żywotnością klocków hamulcowych, to jeszcze ... +10 do respektu na dzielni.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. Z przodu masz seryjnie tarcze wentylowane. Gładkie, wentylowane. 

Nacinanie/nawiercanie to co innego. I zdecydowanie bez sensu. Poza wyższymi kosztami zakupu, krótszą żywotnością klocków hamulcowych, to jeszcze ... +10 do respektu na dzielni.   ;)

 

 

Dokładnie kolego ,chodzi mi o tarcze  nawiercane  ;)  .Ja zawsze uzywalem dla nich terminu ( wentylowane ) . Ale dziękuje że czuwasz ,przecież nie chcemy nikogo tu w błąd wprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tanie te tarcze, jak za tarcze(gladkie) i klocki zimmerman zapłaciłem w granicach 800zl. Sugeruje sprawdzić autentyczność tarcz(zapewne z alledrogo) oraz model. Za te pieniądze nic dobrego to nie będzie

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

No sam się troche zdziwiłem ceną ale sprawdziłem i wszystko jest ok . A numer seryjny to : 

 

ZIMMERMANN 530.2457.52 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nacinane/nawiercane strasznie mecza klocki, bardziej brudza felge, na plus mocniejsze hamulce, ale czy naprawde az tak Ci hebli brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holix weź gładkie tarcze + porządne klocki, będzie lepszy efekt niż przy nacinanych tarczach (mówi to posiadacz nacinanych tarcz Brembo Max).

dokładnie tak . Kup gładkie jakie tylko tam chcesz + dobry klocek typu ferrodo ds czy hawk hps hp+ i bedziesz mega szczesliwy. Te nawiercane tarcze to nic nie warte sa ( naciencia osłabiaja strukture tarczy) podczas mocnego upalania robia sie peknięcia wokół nawiertów, szybko zjadają klocki i potrafią być głośne podczas hamowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2011 zalozylem taki zestaw:

- klocki Zimmermann 23865.180.1    137x18x56.8 

- tarcze Zimmermann Sport 530.2457.50 (oryginał 26300AE070 i 26300AE071)    277x24x56.7, grubość min. 22mm  

calosc kosztowala wtedy ~630zl, zestaw przejechal 63.000 km, zapewne dotoczylby sie do 70.000km.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mialem taki dylemat ale mniej gotowki

nie dalo sie znalesc speedmaxow - marka interpartsu jak sie nie myle, pare osob ma i sie sprawdza nawet w mocnych imprezach

wiec stanelo na komplecie boscha, gladkie tarcze 294 + plus klocki, przy oponkach 294 abs nie musi pracowac a auto prawie deba staje, przejscie z dwutloczka 277 na 294 uwazam za baaardzo pozytywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...