Skocz do zawartości

Wrx blobeye do 30 tys - czy to ma sens ?


budyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Latam od 5 lat Outbackiem 2,5n/a

zwracam się do Was z pytaniem: czy za 30 tyś jestem w stanie kupić sensownego wrx blobeye? Niby na alledrogo można cis znaleźć ale to jeszcze o niczym nie świadczy, a druga sprawa która mnie mocno zastanawia to fakt ze na zagranicznych portalach praktycznie te samochody nie występują w takich cenach. Plan mam taki: chcę zostawić Outbacka w domu na kolejne wiele lat i postanowiłem

zrealizować marzenie, i kupić Imprezę jako drugie auto, które też ma zostać w domu

na wiele lat. Nie szukam skarbonki bo po pięciu latach wiem ile kosztuje serwis

subaru, nawet N/A. Tematy typu wiskoza za 5 tyś ;-), czy uszczelki pod głowicą ;-), nie wspominając o sprzęgle rozrządzie itda domyślam sie ze subi z wiatrakiem bedzie droższy w utrzymaniu. Z uwagi że będzie to drugie auto, a outbacka mam w gazie dzięki czemu mam możliwość spokojnego i taniego jeżdżenia, i nawet jeśli coś się w imprezie przydarzy, to i tak będę miał czym jeździć, mam tylko cichą nadzieje ze nie będzie to kapitalka silnika Raczej nie chcę GC8 bo to wprawdzie piękne auta ale mocno spartańskie i wiem że do upalania jest świetne, ale a ja chcę czasami pojechać tym gdzieś dalej z żonką i dwoma córkami, moze nawet na wakacje. Bugeye odpada bo mi się nie podoba.

Auto ma dawać fun ale bez upalania - w zimie wyjazdy na lotnisko ale też bez czerwonego pola ;-)

 

będę wdzięczny za Wasze opinię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Według mnie w cenie do 30 tyś. spokojnie znajdziesz ładnego i zadbanego WRX'a Bloba. Sam do niedawna takiego miałem i mogę powiedzieć, iż wcale nie musi to być drogie auto w utrzymaniu. Ja miałem to auto przez ponad 3 lata i kompletnie nic się nie zepsuło. Regularnie dokonywałem wymian oleju, wymieniłem też rozrząd i inne płyny, więc była to czysta eksploatacja. Awarii nie miałem żadnych. To bardzo przyjemne i wytrzymałe auta są.

Na allegro rozrzut cenowy jest dość spory od ok. 20 tyś. do ponad 35 tyś. Realnie szukaj czegoś w okolicy 28-30 tyś., a na pewno znajdziesz jakiś godny uwagi egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens . Ja też obawiałem się na samą myśl o serwisie.Podstawa to szukać auta z potwierdzoną historią serwisową i wypadkową.Czesto ludzie posiadają zdjęcia z przed napraw blacharskich i zbierają każdy rachunek na części lub serwis.Musisz zacząć oglądać takie auta żeby mieć porównanie i wiedzieć czego oczekiwać od swojego docelowego zakupu. Jak za bloba wrx to 30 tyś to jest dobry budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam ,że za 30tys. można kupić dobre auto, dobrego WRX-a.Z tym, że niekoniecznie musi to być bardzo użyteczne lub wakacyjne auto. Moimi subarakami pięknie się zapinkalało ale miejskie dziury masakrowały kręgosłup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem wrx-em lanosem, czy blobeye jest twardszy ? Bo porównując lanosa wrx z gc8 sti typeR mogę śmiało stwierdzić ze lanos był BARDZO komfortowy. Jeśli chodzi o blobeye miałem okazje jeździć tylko jako pasażer, ale w sti wiec wiadomo że było twardo, jeździłem tez howkeye-em, ale SPRT wiec wiadomo ze była rzeźnia . Wracając do moich rozważań myślę że WRX-em będzie się dało podróżować a jeśli nie to zawsze mam jeszcze outbacka choć nie ukrywam, że krótsze trasy do 300km chciałem latać WRX-em. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia, to może wybije mi pomysł z głowy i zamiast szukania półśrodków powinienem iść w spartańskie gc8 sti ale w tedy na pewno nie będę miał czasu na częste latanie ... wiem jak po urodzeniu dzieciaków stosunkowo rzadko mam okazje polatać na 2 kołach przy WRX-e miałem zamiar połączyć 2 rzeczy - przebywanie z rodzinką i napawaniem sie jazda, nawet jeśli nie będzie to ogień

Edytowane przez budyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bloba mialem jako auto do codziennego uzytkowania. Jezdzilismy nim wszedzie, takze na wakacje nad morze. Nie byl ani za twardy ani za miekki. Sprawdzal sie jako auto uniwersalne. Jezdzilismy nim takze z noworodkiem i wcale mu to nie przeszkadzalo. WRX to auto na codzien ale z pazurem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle to sprawa samochodu co dróg.Jak były dobre to i jazda była przyjemna ale jak były dziury i studzienki to było dokładnie czuć każdą z nich.

Dokładnie tak jest w Lanosie WRX. Moim zdanie nadaje się do codziennej jazdy nawet z rodziną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zaczynam myślec nad WRX BLoB- tansze i w zakupie i serwisowaniu a przy tym praktyczniejsze i łatwiej teafic w dobrym stanie niz STI.

Dokładnie - podałes wszystkie argumenty ZA o których sam myśle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...