Skocz do zawartości

hak - subaru legacy 2005


CZAJA48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie mogę nigdzie znaleźć informacji o montażu haku, dlatego pisze.

- jak zdjąć tylni zderzak

- schemat jak połączyć kable

dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcanie wg schematu odpowiednio kombi i sedan

Wiązka do haka jest schowana (w kombi przynajmniej) w słupku (strony nie pamiętam) otworu bagażnika, jak wybebeszysz podłogę i boczki to jest ładnie dopięta do karoserii. Osobiście podpinałem P&P ale jak musisz rzeźbić z wiązką to miernik i do boju.

post-7564-0-83677300-1464184413_thumb.png

post-7564-0-14311100-1464184483_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam szybkie pytanie : Czy ta kostka jest do wpięcia pod instalację 7 pin bez żadnych przeróbek ?? Bo nigdzie nie mogę znaleźć do niej opisu no i czy jest w każdej sztuce czy tylko opcjonalnie i może  się okazać że u mnie jej nie ma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam szybkie pytanie : Czy ta kostka jest do wpięcia pod instalację 7 pin bez żadnych przeróbek ?? Bo nigdzie nie mogę znaleźć do niej opisu no i czy jest w każdej sztuce czy tylko opcjonalnie i może  się okazać że u mnie jej nie ma ??

 

Wiązka do haka powinna być seryjnie, w przypadku wątpliwości najlepiej jej poszukać ;)

Wtyczka instalacji gniazda haka do wiązki auta będzie obsługiwała 7 albo 13 pin w zależności od wybranej wiązki, będzie inna ilość przewodów i wykorzystanych styków wtyczki wiązki haka.

Osobiście polecałbym montaż haka z wiązką 13 pin i ewentualny adapter do gniazda na 7 pin, bo jest bardziej uniwersalne ;)   

Też się dorzucę, mianowicie orientuje się ktoś czy jest potrzeba wycinania zderzaka, czy hak wychodzi od spodu? Czy to tylko kwestia modelu?

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

Zależy od modelu haka, do weryfikacji u producenta/dystrybutora.

U siebie trochę podcinałem zderzak, wystaje tylko kostka pod wpięcie kuli i gniazdo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumialem ?? Chodzi mi o to czy w kazdym subaru jest w slupku przygotowana kostka do wpiecia wiazki haka. Ja planuje montaz 13 pin tylko nie moge u siebie w outbacku znalezc tej kostki na slupku w bagazniku. Stad pytanie czy ona powinna byc czy tez moze jej ni byc a jak jest to jest dostosowana do podpiecia 7 czy 13 pin ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumialem ?? Chodzi mi o to czy w kazdym subaru jest w slupku przygotowana kostka do wpiecia wiazki haka. Ja planuje montaz 13 pin tylko nie moge u siebie w outbacku znalezc tej kostki na slupku w bagazniku. Stad pytanie czy ona powinna byc czy tez moze jej ni byc a jak jest to jest dostosowana do podpiecia 7 czy 13 pin ??

 

Moim zdaniem powinna być, zazwyczaj wiązka elektryczna jest kompletna a wyposażenie auta finalnie określa specyfikacja. Nie spotkałem się żeby w subaru brakowało okablowania pod montaż osprzętu którego pierwotnie nie było. Z tego co pamiętam to oprócz kostki do wiązki haka znalazłem u siebie również kostkę pod gniazdo zapalniczki w bagażniku... którego nie mam.

Osobiście rozebrałbym obie strony i szukał kostek... po trasie wiązki elektrycznej do świateł. U mnie, po wpięciu w znalezioną kostkę, hula gniazdo haka 13 pinowe, tym bardziej będzie działało 7 pin.

Co do wiązki haka dedykowanej do legacka to z tego co pamiętam w sklepie zakładowym (sklep.subaru.pl), występują wiązki pod 7 jak i 13 pinów.

Edytowane przez grzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy dobrze zrozumialem ?? Chodzi mi o to czy w kazdym subaru jest w slupku przygotowana kostka do wpiecia wiazki haka. Ja planuje montaz 13 pin tylko nie moge u siebie w outbacku znalezc tej kostki na slupku w bagazniku. Stad pytanie czy ona powinna byc czy tez moze jej ni byc a jak jest to jest dostosowana do podpiecia 7 czy 13 pin ??

 

Moim zdaniem powinna być, zazwyczaj wiązka elektryczna jest kompletna a wyposażenie auta finalnie określa specyfikacja. Nie spotkałem się żeby w subaru brakowało okablowania pod montaż osprzętu którego pierwotnie nie było. Z tego co pamiętam to oprócz kostki do wiązki haka znalazłem u siebie również kostkę pod gniazdo zapalniczki w bagażniku... którego nie mam.

Osobiście rozebrałbym obie strony i szukał kostek... po trasie wiązki elektrycznej do świateł. U mnie, po wpięciu w znalezioną kostkę, hula gniazdo haka 13 pinowe, tym bardziej będzie działało 7 pin.

Co do wiązki haka dedykowanej do legacka to z tego co pamiętam w sklepie zakładowym (sklep.subaru.pl), występują wiązki pod 7 jak i 13 pinów.

 

Dziękuję za wytłumaczenie. Zgodnie ze wskazówkami kolegi grzala rozebrałem dwie strony i po prawej znalazłem kostkę do haka a po lewej kostkę do gniazda 12V. Wiązka jest podpinana i wszystko powinno działać.

 

Jeszcze raz dzięki kolego grzala !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Znalazłem u siebie w Imprezie 2007r taką oto kostkę w bagażniku,  wychodzacą z słupka.

 

https://ibb.co/cccgbQ

 

DSC_2676.jpg
free image hosting

 

Czy to kostka do wpięcia się z instalacja haka holowniczego ?   Czy może ma ktoś na sprzedaż druga cześć aby wpiąć w to? Czyli męską taką kostkę.    Kupiłem haka oryginalnego, ale ktoś uciął przewody i chętnie kupie taka kostkę aby wpiąć się w to.

 

Wystarczy mi sama kostka , bo mam gniazdo 13pinowe.  No chyba że ma ktoś całą instalację w dobrej cenie to przemyślę.

 

https://ibb.co/hYKSGQ

 

DSC_2672.jpg

Edytowane przez R1damii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 1.06.2016 o 13:50, grzala napisał:

 

Moim zdaniem powinna być, zazwyczaj wiązka elektryczna jest kompletna a wyposażenie auta finalnie określa specyfikacja. Nie spotkałem się żeby w subaru brakowało okablowania pod montaż osprzętu którego pierwotnie nie było. Z tego co pamiętam to oprócz kostki do wiązki haka znalazłem u siebie również kostkę pod gniazdo zapalniczki w bagażniku... którego nie mam.

Osobiście rozebrałbym obie strony i szukał kostek... po trasie wiązki elektrycznej do świateł. U mnie, po wpięciu w znalezioną kostkę, hula gniazdo haka 13 pinowe, tym bardziej będzie działało 7 pin.

Co do wiązki haka dedykowanej do legacka to z tego co pamiętam w sklepie zakładowym (sklep.subaru.pl), występują wiązki pod 7 jak i 13 pinów.

@grzala - gdzie konkretnie szukać tej wiązki - wtyczki pod hak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.06.2016 o 22:45, Jacek Patro napisał:

Zgodnie ze wskazówkami kolegi grzala rozebrałem dwie strony i po prawej znalazłem kostkę do haka a po lewej kostkę do gniazda 12V.

A w OBK MY10 też są te wtyczki? Orientuje się ktoś gdzie ich dokładnie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...