Jump to content

Legacy 2.5 AT zgrzyt przy szybkim cofaniu.

jurpaw

Recommended Posts

Witam. W legacy III 2.5 AT przy energicznym wciśnięciu pedału gazu pojawia się zgrzyt/stukanie. Dzieje się tak tylko jadąc do tyłu, koła ustawione na wprost. Co może być nie tak?

Dodam jeszcze, że przy stosunkowo niskich prędkościach (60km/h) w lekkich zakrętach czasami zaświeci się kontrolka od kontroli trakcji, a nawet przyhamuje któreś koło. Wcześniej jeździłem imprezą my97 i w tych samych zakrętach można było dużo bardziej poszaleć. :)

Dodam jeszcze, że przy stosunkowo niskich prędkościach (60km/h) w lekkich zakrętach czasami zaświeci się kontrolka od kontroli trakcji, a nawet przyhamuje któreś koło.

niezależnie w którą stronę skręcasz ?

Ciśnienie wszędzie takie samo. Chociaż jak dziś założyłem dojazdówkę, bo na krawężniku rozwaliłem oponę to ABS i VDC na początku zwariowało, a później wywaliło błąd na desce i się wyłączyło. :P

Podstawa w AT to olej, jeżeli jest OK, to szukałbym jakiegoś szpeca od automatów. Internet jest kiepskim miejscem do diagnozowania stuków i puków.

Plus sprawdzenie wszystkich poduszek i mocowań napędów, czyli podstawy które można samemu sprawdzić.