Jump to content

Forester XT vs konkurencja w 2016 roku

mirciob

Recommended Posts

bo oferta Subaru jest na chwile obecna mocno srednia i chyba tylko dla zagorzalego fana marki. Ja tam odwiedzilbym salon Lexusa... ;)

Mnie ciągnie w stronę Infinity ;)
Ja od trzech lat (z niewielkim okładem) z satysfakcją używam, jako "służbowego dupowozu". Mam g37 sedan (którego modelowym następcą jest q50). Świetnie mi służy, świetnie jeździ. Jest to pożądny, mocny, mechaniczny skurczybyk. Nie ma zbyt wiele wspólnego z XT (może poza tym, że w miarę lubi beznzynę) bo jest sportowym sedanem do zastosowań szosowych. Silnik jest świetny, pięknie brzmi, kręci się super wysoko i nawiasem mowiąc jest montowany w q50 w wersji na USA. Samochód daje ogromną przyjemność w prowadzeniu. Z tych wszystkich względów, jak ktoś się interesuje, zachęcam do pogłębienia znajomości ;).

Jeśli chodzi o Q50, jeździłem hybrydą i coś słabo do mnie mówi. Niby wszystko jest. Moc jest, kapitalne gadżety są, "steer by wire" to w ogóle kosmos, ale jakoś tak troszkę grzecznie jest. Może dlatego, że była czteropędem, a ja wolę tyłopędy? Nie wiem, w każdym razie czekam i czaję się na q50 3.0, podwójnie doładowany, 405KM, który debiutował wiosną w Genewie.

A na koniec oświadczam, że oczywiście bardzo lubię moje subaraki ;)

I jeszcze na koniec "I" jest na końcu w infiniti ;)

Edited by B-52

bo oferta Subaru jest na chwile obecna mocno srednia i chyba tylko dla zagorzalego fana marki. Ja tam odwiedzilbym salon Lexusa... ;)

Mnie ciągnie w stronę Infinity ;)
[...]

I jeszcze na koniec "I" jest na końcu w infiniti ;)

a może Kolega chciał się trochę oderwać od przyziemnych spraw i zapatrzył się w nieskończoność  B) a tu Towarzystwo tylko auta i samochody ;)

Edited by Michał KR

Z mojej strony to takie tam luźne żarty, ale ultrasi marki na-ten-tychmiast (a to szybciej niż natychmiast) zabraliby się za dyskredytację ;)

Edited by B-52
  • Upvote 1

Jeździłem nim przy okazji jakiegoś przeglądu gwarancyjnego. Co prawda dieslem, ale ten silnik 3.7 mam u siebie, więc znam. Jeździ fajnie, jak każde infi, ale jest dość mały. Wydaje mi się mniejszy w środku od mojego. Poza tym on już dość długo jest i niewykluczone jest jakieś wznowienie, np. w kierunku, jaki wyznacza qx30

https://www.infiniti.pl/cars/new-cars/qx30.html

Mi chodzi po głowie QX50 3,7l tylko muszę przemyśleć czy nie za mały. Najgorsze że we Wro nie ma salonu i trza jechać do hanysowa :(

w hanysowie nie ma juz infiniti, jest w Sosnowcu :biglol:

Mam ze wszystkich 41 tysięcy, które przejechał, 12,3 -12 i pół. Proporcja trasa miasto jakieś 6 do 4. Uważam, że przy takiej pojemności i mocy jest całkiem spoko. W XT na ten przykład, co prawda żona nim jeździ głównie po mieście i nie przejechał jeszcze 3 tysi, ale jest chyba 13 ;).

Edited by B-52

Mam ze wszystkich 41 tysięcy, które przejechał 12,3 -12 i pół. Proporcja trasa miasto jakieś 6 do 4. Uważam, że przy takiej pojemności i mocy jest całkiem spoko. W XT na ten przykład, co prawda żona nim jeździ głównie po mieście i nie przejechał jeszcze 3 tysi, ale jest chyba 13 ;).

Bo FXT pod pantoflami pań coś strasznie piją. Różnica między mną a moją lepszą połową to ok 2l/100 km przy porównywalnych średnich prędkościach ;)

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

• Upvote 1
  • Downvote 1

Z wszystkich wpisów dotyczących spalania wynika, że XT pali przeciętnie 2 - 3 litry więcej od 2,0 n/a. To oczywiście nie znaczy dużo, czy też źle, jedynie stwierdzam taką obserwację. Jeszcze trochę i się przekonam

Z mojej strony to takie tam luźne żarty, ale ultrasi marki na-ten-tychmiast (a to szybciej niż natychmiast) zabraliby się za dyskredytację ;)

E-taam. Infiniti to Nissan czyli Renault. To jeszcze gorsze niż VAG ;)

• Upvote 1

Nie wiem jak te najnowsze Infiniti, moze rzeczywiscie maja wiecej wspólnego z Renault niż kiedys..... ale te starsze modele z lat 2006-2012 (z takimi miałem do czynienia - to ich silniki 3.5 a potem 3.7) to trwałosciowo jedne z najlepszych benzyniaków na świecie. Lepsze nawet od silników mojej ulubionej marki Subaru.....

O spalaniu nie będe mówił bo to było w innych modelach, ciezkich bydlakach FX. Ale silnik, elektronika itp dopracowane doskonale.

a potem 3.7) to trwałosciowo jedne z najlepszych benzyniaków na świecie.

I tak jest, mają się świetnie :). 3.7, jak wspominałem jest nadal montowany. W hybrydzie (od 2013) jest wolny ssak 3,5 i też mu się tam nic nie dzieje ztzw. A jaki będzie ten nowy 3.0 twin turbo, to się zobaczy ;).

Nie wiem jak te najnowsze Infiniti, moze rzeczywiscie maja wiecej wspólnego z Renault niż kiedys..... ale te starsze modele z lat 2006-2012 (z takimi miałem do czynienia - to ich silniki 3.5 a potem 3.7) to trwałosciowo jedne z najlepszych benzyniaków na świecie. Lepsze nawet od silników mojej ulubionej marki Subaru.....

O spalaniu nie będe mówił bo to było w innych modelach, ciezkich bydlakach FX. Ale silnik, elektronika itp dopracowane doskonale.

Myślę, że teraz jest tylko lepiej, Dacii raczej bym tam nie szukał ;) Np. takie Q30 2.0t ma silnik, napęd i skrzynię od Mercedesa (A/CLA/GLA). Niestety co za tym idzie poziom cenowy też sięgnął Mercedesów i nie wiem czy warto...

Edited by Paweł_P

Myślę, że teraz jest tylko lepiej, Dacii raczej bym tam nie szukał ;) Np. takie Q30 2.0t ma silnik, napęd i skrzynię od Mercedesa (A/CLA/GLA). Niestety co za tym idzie poziom cenowy też sięgnął Mercedesów i nie wiem czy warto...

Jak ktoś dacii szuka, zawsze może wybrać 1.5dci 109 koni w Q30 :)