Skocz do zawartości

zmiana świateł przeciwmgielnych na dzienne MY07


ted58

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zmienić żarówki przeciwmgielnych świateł przednich  na oświetlenie dzienne,jak należy wpiąć przekaźnik aby można było je uruchamiać po dokonaniu zapłonu a które by się wyłączały po załączeniu świateł pozycyjnych ? Może ktoś ma  schemat świateł przeciwmgielnych ,to by mi pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem zestaw dziennych podłączany moduł do aku. Sam steruje po otrzymaniu napięcia że stacyjki. Nie sądzę że znajdziesz żarówki pasujące do przeciwmgielnej lampy

 

Wysłane z mojego Honor 7.

Żarówki to żaden problem, już kupiłem ledowe i świetnie świecą. Korzystam teraz z nich przy załączonych pozycyjnych ale chciałem to zmienić aby pozbyć się ręcznego sterowania w załączaniu i wyłączaniu.

Edytowane przez ted58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz kupić moduł który będzie sterować automatycznie. Lub podłączyć stałe 12 z alternatora sterowane przekaznikiem spiety z postojowkami który będzie rozlaczal 12v zabrane z alternatora. Oczywiście poprowadzić to do wolnych gniazd bezpiecznikow w celu zabezpieczenia. Powinieneś też usunąć przycisk przeciwmgielnych, jeśli takiego oświetlenia nie masz w samochodzie.

 

Wysłane z mojego Honor 7.

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz kupić moduł który będzie sterować automatycznie. Lub podłączyć stałe 12 z alternatora sterowane przekaznikiem spiety z postojowkami który będzie rozlaczal 12v zabrane z alternatora. Oczywiście poprowadzić to do wolnych gniazd bezpiecznikow w celu zabezpieczenia. Powinieneś też usunąć przycisk przeciwmgielnych, jeśli takiego oświetlenia nie masz w samochodzie.

 

Wysłane z mojego Honor 7.

Dzięki , tak to wszystko już wiem ,natomiast tak na dzisiaj chciał bym wiedzieć gdzie mogę znaleźć fizycznie przekaźnik który steruje światłami przeciwmgłowymi. To mi ułatwi w znacznym stopniu dokonanie przeróbki oraz umożliwi wykorzystanie tego przekaźnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę samochody od 40 lat i przeciwmgielne może mi się przydały tyle razy że policzył bym to na palcach jednej ręki. Z dziennych korzystam codziennie, więc rachunek jest prosty. Opłaca się dokonać takiej zmiany , bo to czysta oszczędność w wielu wymiarach. 

Edytowane przez ted58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Co się czepiasz, jak jest "kierowcom" od 40 lat, to znaczy, że ma już minimum 58, zapomniał co w szkole podstawowej robił 

Grunt, żeby nie zapomniał co robił na kursie prawa jazdy :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ted58, nie ma się co denerwować, chłopaki przeszły przez dwa podstawowe szczeble edukacji jak burza i teraz chcą błysnąć  :lol:  

 już kupiłem ledowe i świetnie świecą.

a możesz napisać jakie ?

Mnie uczono, że pisanie zgodnie z zasadami jest poszanowaniem rozmówcy...

Jak tak dalej będziecie pisać "chłopaki przeszły", to dalej będziemy się uśmiechać. :)

I drabina miała trochę więcej niż tylko dwa szczeble... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że tu sami fani CYtryna i GuMiaka  :D

 

ale zeby nie odbiegac od tematu , a nie lepszym rozwiazaniem były by swiatła kanadyjskie ? nawet wydaje mi sie ze w lesniku III juz mozna było sobie cos takiego zażyczyć 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...