Jump to content

Wymiana radia 1din na 2din. Legacy III

jurpaw

Recommended Posts

Witam.

Zamierzam zamontować w moimy legacy III 99' radio 2dinowe. Znalazłem na allegro taką ramkę.

http://allegro.pl/legacy-outback-iii-konsola-ramka-popielniczka-fv-i6125483442.html

Tylko teraz jest problem. Wydaje mi się, że miejsce na klimatornik jest szersze niż u mnie. Czy były 2 rodzaje klimatroników? Druga sprawa to szersze miejsce na dole ramki. Co można tam umieścić? Półeczkę z przyciskami jak z linku poniżej?

http://allegro.pl/przelacznik-halogenow-polka-subaru-legacy-iii-i6025530902.html

Ta półka jest chyba za wąska na dół tej ramki z pierwszego linku.

Jeśli ktoś miał z tym doczynienia, albo posiada taką ramkę w swoim samochodzie/luzem to prosiłbym o kontakt w celu pomierzenia tego.

Pozdrawiam. :)

Podejrzewam, że ta ramka jest podcięta. Na fotkach w aukcji widać, że w aucie-dawcy ta półeczka z przyciskami była założona tuż pod kilmatronikiem. Normalnie jest to na samym dole. Otwór na całej długości ramki jest tej samej szerokości DIN.

Na samym dole ramki coś było zachachmęcone. Może ktoś miał tam wstawione CB, dlatego otwór jest poszerzony.

A no właśnie. Tak też może być. Czyli trzeba szukać innej ramki. Problem jest też to, że mój klimatronik ma 16,9cm szerokości. Radia które znalazłem są o 1cm szersze. Czy subaru miało jakiś swój standard radia? Nie było ono węższe niż te standardowe?

Trochę poszperałem, poszukałem zdjęć i znalazłem takie coś:

2fd73e7983ae4.jpg

Tutaj oryginalne radio Clariona.

21b927ee1bb45.png

Kenwood

5144587e8b585.jpg

Clarion 1din

I teraz najgorsze. Montaż jakiegoś uniwersalnego radia. Na zdjęciu widać przyciętą ramkę:

776711f6ee663.jpg

Czy te radia 2din które widać na zdjęciach są jakieś węższe od normalnych czy klimatronik jest szerszy od mojego?

Edited by jurpaw

Hmm.. Widocznie są węższe niż DIN. Wcześniej się nad tym nie zastanawiałem. Uznałem że to jak radio to ma szerokość DIN. ;)

Moja kapliczka wygląda dokładnie jak na pierwszym zdjęciu.

Jest jeszcze najwypaśniejsze radio do Legasa - McIntosh:

outback-vdc-2002q.jpg

Było w pakiecie z głośnikami, wzmakami, subem i chyba zmieniarką. Widziałem taki pakiet na OLX jakoś pod koniec zeszłego roku.

Dowiedziałem się z jakiejś aukcji na allegro, że oryginalne radio ma 170mm szerokości i 100mm wysokości. Standardowe radio 2din ma 188,5mm szerokości i 100mm wysokości. Więc brakuje 10mm z szerokości. Nie chciałbym tam nic ciąć w ramce. A znaleźć radio z wejściem na kamerę cofania i GPS w takich rozmiarach raczej będzie ciężko.

Hej, z moich informacji wynika ze standard 2 din to 180x100 natomiast radio z pierwszego zdjęcia ( tak przy okazji to Kenwood a nie Clarion, na pewno) ma wymiary 178x100. Model tego radia to Kenwood GX-608EF2, w sieci znajdziesz kilka manuali od niego. Kolejna sprawa to fakt że wszystkie radia są produkowane w standardzie DIN więc nie ma mowy o różnych rozmiarach pomijając minimalne odchyłki 2 mm. No może Chińczycy coś takie robią ale na pewno nie znane marki.

Natomiast panele klimatronica są na pewno takie same. Mogą być różnice między klimatroniciem a zwykłymi pokrętłami ale i w to wątpię i nigdy się jeszcze nie spotkałem z czymś takim w szczególności w subaru gdzie prawie wszystkie części są P&P.

I jeszcze jedna sprawa. Ta różnica w rozmiarze klimatronica ( 169) z rozmiarze radia ( 178) wynika z tego że jest to szerokość obudowy radia która wchodzi do środka natomiast szerokość tego panelu na zewnątrz jest trochę węższa. Widać to na zdjęciach jak się przyjrzysz.

Przy okazji sam mam takie radyjko razem z zmieniarką od kompletu tylko że w Imprezie GC 95 i tam pasuje idealnie.

• 3 weeks later...

Czołem, nie wiem czy teraz pomogę ale sam zakładałem do swojego Gacka 2-dina Pioneera i wszystko spasowało idealnie. Rozebrałem ładnie plastiki, wyciągnąłem stare radio i włożyłem 2-dinowe, wszystko zeszło się idealnie więc dodatkowej ramki która powinna zasłaniać konstrukcję radia (te która jest razem z radiem) nie trzeba było dawać. Jak chcesz to mogę Ci jakieś foteczki podrzucić. Aaaa i ważna sprawa, bądź cierpliwy przy rozkręcaniu i skręcaniu, bo można "ała" zrobić plastikom. ;) W razie W - pisz. :D

Aaaa i ważna sprawa, bądź cierpliwy przy rozkręcaniu i skręcaniu, bo można "ała" zrobić plastikom. ;)

Wg. mnie rozmontowanie całej konsoli środkowej jest bajecznie proste. Trzeba tylko pamiętać o dwu śrubkach ukrytych pod popielniczką. Reszta to już prościzna.

Aaaa i ważna sprawa, bądź cierpliwy przy rozkręcaniu i skręcaniu, bo można "ała" zrobić plastikom. ;)

Wg. mnie rozmontowanie całej konsoli środkowej jest bajecznie proste. Trzeba tylko pamiętać o dwu śrubkach ukrytych pod popielniczką. Reszta to już prościzna.

Racja, racja. :) Ale za pierwszym razem może to troszkę przeszkolić. :D

Potem już z górki.