Jump to content

Impreza GH 2,5 problem z P0420

wojak

Recommended Posts

Witam Impreza GH 2500 ,170KM wyświetla check P0420 ,autem szarpie , jest słabe i przy zwiększaniu prędkości buczy. Zdemontowałem kolektor wydechowy i ten za nim. Trochę dla mnie jest dziwne to ,że pomiędzy 2 sondami nie ma w środku katalizatora ,wygląda bardzo ładnie tak jakby nigdy wcześniej go tam nie było. Czy w tym aucie kat jest tylko za sondami w środkowej rurze obudowany osłonami ? Dokładnie chodzi mi o to ,że w tym miejscu co na rys nr 19 i opisie front cat converter ja tam mam całkowity przelot.

post-25497-0-13540300-1463590257_thumb.png

post-25497-0-95369700-1463590263_thumb.png

To jest drugi katalizator. Powinny być dwa. Pierwszy między sondami, drugi właśnie ten.

Ja też nie mam tego pierwszego kata, stopił się dosłownie i podejrzewam, że u Ciebie mogło być podobnie:

5bwp77.jpg

Edited by Jumpman

U mnie był odczuwalny spadek osiągów przy zatkanym katalizatorze, ale bez jakiegoś kosmicznego dramatu. Teraz tuleja przed 2 sondą i jest ok.

Ok problem rozwiązany ,domyślam się ,że pierwszy kat się rozleciał/wypalił i zatkał ten drugi który przez około 2godz czyściłem kompresorem. Po zaspawaniu i zamontowaniu w samochodzie różnica jest odczuwalna. Auto przyspiesza i nie buczy podczas obciążenia przy przyspieszaniu. Jeszcze zostało oddalić 2 sondę i mam nadzieje ,że będzie dobrze.