Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk po zatrzymaniu auta.


krvrad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Pacjent Legacy IV 2.0 N/A 165kM 4eat.

Taka sytuacja: wrzucam D jadę,zatrzymuje auto i trzymam hamulec (np na swiatlach), po chwili pojawia się cichy pisk/jęk gdzieś z przodu auta. Puszczam na na sek hamulec i naciskam go ponownie i cisza...

Dodam że poza tym auto chodzi dobrze, skrzynia zmienia biegi płynnie itd.

Macie jakieś doświadczenia z takim zjawiskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

U mnie tak było ale całe auto nieco wpadało w wibracje, raz bardziej raz mniej. Po odpuszczeniu hamulca i przyhamowaniu czasem wszystko ustawało - u mnie to były przeguby wewnętrzne z przodu. U Ciebie wydaje się, że może raczej będzie to miało jakiś związek z rolkami albo paskami rozrządu bo piski/jęki to mi sie raczej z gumą kojarzą.

Edytowane przez vielebny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może, aczkolwiek rozrząd hałasowałby tez podczas jazdy, czemu miałby robić to tylko po zahamowaniu i trzymaniu hamulca, a po odpuszczeniu nie... Nie wiem.

Bo na postoju wszelkie wibracje silnika mocniej przenoszą się na karoserie a także na wszelkie jego ruchome elementy :) Takie jest moje rozumowanie. ale oczywiście jest to wróżenie z fusów ;)

 

Z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem Vielebny.

Jednak tak:

1) dźwięk jest po zatrzymaniu i trzymaniu hamulca,

2) znika jak puszczam hamulec,

3) ponownie naciskam hamulec nie ma dźwięku.

Dźwięk jest tylko po zatrzymaniu fury z większej prędkości.

Zauważyłem też, że moduluje się delikatnie podczas kręcenia kierownicą, może pompa? Nie wiem, niedługo jade na przegląd to się dowiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... to może opisywany przeze mnie i przez innych problem uszczelki w przewodzie wspomagania? Sprawdź czy po kręceniu kierownica masz spieniony płyn w zbiorniczku wspomagania.

 

Z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeję temat. Na czym w końcu stanęło? Mam podobny efekt w OBK III 2.5 173KM (również 4EAT). Dodatkowo zauważyłem, że po zrzuceniu z D na N przy wciśniętym hamulcu dźwięk również zamiera.

Skrzynia po remoncie (wymiana konwertera).

 

Jeszcze jedno. Jeśli podczas występowania tego dźwięku przy wciśniętym pedale hamulca zaciągnie się ręczny i pusci pedał to dźwięk też ustaje. Wygląda jakby to był dźwięk z pompy hamulcowej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;]

Co do sparciałych gum to też o tym myślałem, ale właśnie w kontekście jakiejś pompy.

Skrzynie raczej wykluczam, bo jak napisałem, postój na zaciągniętym ręcznym nie powoduje wydawania tego dźwięku (w momencie obciążenia skrzyni na D oczywiście).

Spiąłem trochę poślady, bo za 3 tygodnie kończy mi się półroczna gwarancja na skrzynie i zostanie mi tylko na sam konwerter.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę hamulcową zostawcie w spokoju - ten dźwięk jest związany z transmisją AT na koła. Inne dźwięki gdy na R inne gdy D a jeszcze ciut inaczej gdy 1,2, a cisza gdy P lub N.  Podjedź do dobrego serwisu skrzyń AT i pewnie to samo ci wytłumaczą tylko innymi słowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten dźwięk występuje jedynie na postoju z przytrzymanym hamulcem. Pojechałem w końcu do serwisu AT, gdzie mi remontowali skrzynie. Facet powiedział, że to nie ma związku ze skrzynią i może to być pompa hamulcowa, ale raczej skłaniał się ku wentylatorowi chłodnicy, który się załącza na postoju. Pytanie tylko dlaczego po puszczeniu hamulca dźwięk znikał a po ponownym wciśnięciu nie wracał. W każdym razie raczej jakiś drobiazg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...