Jump to content

Wymiana przedniego sworznia w Forku SG

bomber804

Recommended Posts

Chyba nie ma wyjscia, bez wyciągnięcia nie będziesz go w stanie wybić i wprasować nowy.

Psst, kolega pyta o sworzeń, nie o tuleję. Sworzeń bezproblemowo wymienisz bez demontażu wahacza. Polecam tutoriale na youtube :)

No właśnie coś mi tutaj nie pasowało:) wymieniałem już sworznie w różnych autach, ale w forku nie mialem czasu przyjrzeć się tematowi w jaki sposób jest sworzeń mocowany.

Dzięki za info :)

Czy po wymiana sworznia lub/i tulei tylnego zawieszenia konieczne jest zrobienie geometrii lub zbieżności?

• 11 months later...

Panowie odświeżam temat. Przygotowuje się do wymiany sworzni wahaczy. I teraz pytanie. Czy można to zrobić "domowymi sposobami"?  Czy trzeba ściągać zwrotnicę? Może ktoś opisać krok po kroku jak wygląda wymiana sworznia przedniego w foresterze SG ? Dzięki za każde info :)

Nie trzeba

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Zobacz kilka postów wyżej, sam byłem przekonany że bez demontażu się nie obejdzie

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Obejrzałem parę tutoriali o wymianie sworznia ale nigdzie nie było wymiany w foresterze. Teraz pytanie, czy po odkręceniu dolnej śruby sworznia wahacz sam wyskoczy z niego? I drugie czy trzeba również odkręcać śrubę ze zwrotnicy z boku sworznia?