Skocz do zawartości

Do właścicieli S turbo


szczypior

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku Forestera S turbo. I stąd pytanie:czy one wszystkie tak szumią na tylnym siedzeniu???

 

Zacznę od tego że furka jest u handlarza odpicowana (cokolwiek to znaczy).

Napewno wymieniana tylna szyba, pod kołem zapasowym pełno potłuczonego szkła.

Kawałki szkła w klapie co słychac na zakrętach.

Po krótkim ale wnikliwym oglądaniu wygląda na niezłego ulepa.

ALE już kilka moddeli oglądałem i naprawdę ten mi się podoba od środkaa.

Kwestia malowania zewnątrz pozostawia dużo do życzenia. Klapa też się tłucze na wybojach ale

z tym bym chyba zawalczył.

automatyczna skrzynia biegów ładnie pracuje i silnik też w miarę. Wiadomo że spalania oleju

nie ocenię ale rura przed i po jeździe czysta, moze trochę zapocony przy turbo ale chyba

nie ma dramatu.

 

Najważniejsze to to że wrzucone różne koła na osie i spodziewam się ze to jest problem

- myślałem jeszcze o sprawdzeniu geometrii przed zakupem.

- Proszę o komentarze w sprawie szumów

-jak bym mógł się spotkać z kimś kto by mi pokazał jak się zachowuje w pełni sprawny egzemplarz

byłbym wdzięczny(nie musi być za darmo)

-Gdyby było bliżej to Dzierżaniowa...

-Jest też prośba jeśli by ktoś zechciał ze mną się wybrać po furkę to zapraszam

-nie pozostanę dłużny- może być osoba która pomoże przy oględzinach za kasiurkę

-mieszkam w okolicy Ząbkowic Śląskich a do furki ma około 120 km.

 

 

Na codzień jeżdżę outbackiem stąd moje pytanie o szumy bo u mnie w furce jest naprawdę cicho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outbacki są zdecydowanie lepiej wyciszone niż Forki, natomiast wystarczy, źle spakowana klapa, czy słabo dociagana szyba do uszczelki i już masz jak w Cabrio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli różny bieżnik(rozmiar sprawdzałem na słupku bodajże 215-65-16)wszystkie opony w tym wymiarze.

Pewnie podczas jakiegoś tam zdażenia opona i klapa oberwała a zaradny handlarz wymienił obie opony z tyłu.

Zwracałem na to uwagę, że w takim aucie różne koła na osi to skucha ale on z częstotliwością mantry że wszystko gra, ża są

pary;).

Jedyne pocieszenie że auto na pewno nie zrobiło na takich kołach wiele kilometrów.

bo ze Szwajcarji- zapomniałem dodać....bite ze Szwajcarji-śmieje się trochę...bo jeszcze nie kupiłe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi małymi przebiegami w Szwajcarii to trochę nie do końca prawda. Jeśli tamtejszy właściciel np pracował w Zurychu a mieszkał w innym regionie (co jest standardem) to codzienne dojazdy do pracy nabijały mu sporo kilometrów a do tego często w korkach :/ Same dojazdy o pracy to spokojnie 20 kkm rocznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że forester jest bardzo głośny na tylnej kanapie. Pomaga wyciszenie drzwi tylnych i podłogi bagażnika.

Jeśli chodzi o przebiegi, to ja kupiłem szesnastoletni z przebiegiem 195kkm, ale sprawdziłem w serwisie i okazał się prawdziwy.

Co do różnych bieżników, to handlarz szuka frajera, bo nie każdy wie, że powinny być identyczne. Przepisy mówią i identycznych na każdej osi i tego się trzymają. Radzę omijać takiego handlarza z daleka.

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że z tymi oponami to fanaberie handlarza, który założył cokolwiek tam miał w budzie.

(bo tył musiał być jakoś uszkodzony w tym opony)

Jeśli chodzi o przebieg to jest niebagatelny bo coś około 250 tysi.

Chodziło mi o to, że auto poprostu nie jeździło pewnie w Szwajcarji na takich opoonach.

Musiało być dobrze serwisowane bo te wszystkie schowki z tyłu są jak nowe, lewarek, klucze

- na bank handlarz tego nie dotykał bo jak z oponami zrobił przypał to takich szczegółów by nie wyłapał.

Pozatym, że auto na pewno picowane to silnik a zwłaszcza skrzynia w automacie jest w takim stanie że mi kopara opadła.

Sam mam manuala ale już kilka forków oglądałem i powiem że jestem pod wrażeniem tego automatu, żadnego szarpnięcia-naprawdę

Poza tym że wskazówka obrotościomierza opada przy przejściu na wyższy bieg to nie czuć zmiany biegu.POWER DZIAŁA

No i środek jest naprawdę zadbany

 

Boję się tylko tych szumów- czy to nie jakiś feler w dyfrze ale jeździłem kółka po asfalcie i było ok, zero skakania

czy inne niepokojace odgłosy.

Lakierniczo do poprawek ale to nie jest dla mnie najważniesze

 

Szumy i kwestia wyciszenia-nie mam porównania bo z tyłu nigdy nie siedzę

Wiem Ayo -dobrze piszesz ale już naprawdę chwile czekam a tu turbo dziadów jak nie byłlo tak nie ma.

Było kilka xt-ków ale pod względem wyciszeniei materiałów wykończenieowych wnętrza to nie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj ogłoszenie w kupię → pojazdy. 

Wiele osób nie chce wystawiać, niemniej nieco uważniej "prześwietlaj" takie ogłoszenia :^)

 

Na kresce jest s turbo 2001, ale czerwony :rolleyes:

Edytowane przez Panther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Ayo -dobrze piszesz ale już naprawdę chwile czekam a tu turbo dziadów jak nie byłlo tak nie ma.

Było kilka xt-ków ale pod względem wyciszeniei materiałów wykończenieowych wnętrza to nie to...

 

Bo ostatniego forka turbo ja niedawno kupiłem  :yahoo: i to od forumowicza z W-wy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem natrafiłem na dwa forki które były wcześniej w posiadaniu forumowiczów.

Wystarczyło żeby zmieniły właścicieli na dwa lata i nie warto ich oglądać.

Są ludzie którzy myślą że jak subaru to nie trzeba nic robić bo są niezniszczalne...się nie psują..

Na kresce jest s turbo 2001, ale czerwony

 

podeślij link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli o egzemplarzu, który rozpatrujesz, piszesz: niezły ulep, pełno szkła pod podłogą bagażnika, szumi na tylnej kanapie, szumi z tylnego mostu, to lepiej sobie to auto odpuść i poczekaj na takie w dobrym stanie.

 

w innym przypadku będę podejrzewał, że to prowokacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj cierpliwie aż na forum pojawi się coś ciekawego do sprzedania. Jak oglądam tutejsze ogłoszenia to naprawdę ciekawe samochody ludzie sprzedają. A jeszcze trafisz na kogoś kto wszystko dokumentował zdjęciami na forum bardzo dokładnie i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem Ayo -dobrze piszesz ale już naprawdę chwile czekam a tu turbo dziadów jak nie byłlo tak nie ma.

cierpliwosc poplaci,

ja na swoja pierwsza sztuke z pol roku czekalem,

na druga troche dluzej.

subaru to mocno specyficzne samochody i od Mirka ktory hurtowo odpicowuje szwajcarkie tedeiki na pewno bym Subaraka nie kupil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...