Jump to content

czujniki parkowania


Recommended Posts

Ponieważ nie znalazłem odpowiedniego wątku w sprawie czujników parkowania - zakładam nowy .

Mam zamontowane (fabrycznie- od nowości nie wiem czy montowane w Polsce czy JP) czujniki parkowania przód /tył  i od niedawna jest z tym problem . Załączają się na stałe - piszczą niemożliwie i za każdym razem muszę je wyłączać ręcznie . Mam podejrzenie ,że mogło coś się rozłączyć podczas mycia na myjni . Sprawdzałem na zewnątrz , nie ma żadnych oznak uszkodzeń , zabrudzeń itp.

Może ktoś ma jakiś pomysł , co może być przyczyną tego stałego piszczenia czujników?

Link to post
Share on other sites

Pytanie do ciebie trochę nie na temat: jak to się ręcznie wyłącza? Ja mam też salonowe rocznik 2010 z wyświetlaczem LCD, ale wyłącznika nie znalazłem...

Link to post
Share on other sites

w xv nie bylo fabrycznych czujnikow parkowania - pytalem o to jak kupowalem swoj woz. Fabryczna jest tylko tylnia kamerka. Te ktore masz sa dokladane w aso przed sprzedaza podobnie jak isr

Link to post
Share on other sites

Wyczyściłem dokładnie czujniki i piszczenie ustało . Prawdopodobnie były pokryte zbyt mocno woskiem . Zobaczymy, czy objawy nie powrócą. Wyłącznik u mnie jest na  wysokości  kolan kierowcy po prawej stronie.  

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Temat piszczących czujników niestety powrócił . Pomimo gruntownego czyszczenia czujników- piszczenie nie ustało. Tak jak poprzednio po myciu i woskowaniu nadwozia  pojawił się problem piszczących czujników .   Miał ktoś ten problem ?   

Link to post
Share on other sites

 tak ciężko/trudno podjechać do salonu który Ci to montował który zarazem jest gwarantem na czujniczki. Zdalnie nikt Ci problemu nie naprawi. 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Chciał bym się dołączyć do wątku z pytaniem.

Czy oryginalne czujniki parkowania przód i tył tylko piszczą czy wyświetlają na ekranie informacje jak w innych samochodach o tym który czujnik i jak daleko jest od przeszkody ?

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...