Skocz do zawartości

Klima SG 2,0X


żółty kaczor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Musisz odkręcić schowek.To bardzo proste wbrew pozorom.Kilka śrubek,chyba 6 i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkręcić schowek.To bardzo proste wbrew pozorom.Kilka śrubek,chyba 6 i gotowe.

 

Dokładnie tak. W SG to czynność bardzo prosta. W mojej poprzedniej gablocie (Civic VI gen) schowek demontowało się trochę trudniej.

Po demontażu schowka wygląda to tak, jak na zdjęciu poniżej:

post-20814-0-69261900-1468798132_thumb.jpg

Wyciągasz stary filtr, wkładasz nowy, zakładasz schowek, i już.

Przykładowo - tak wyglądał u mnie stary filtr:

post-20814-0-43292700-1468798230_thumb.jpg

Zamieszczam jeszcze zdjęcie z oznakowaniem filtra kabinowego do Forestera SG - może komuś się przyda przy zamawianiu:

post-20814-0-73073400-1468798303_thumb.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przygrzało słońce i stwierdziłem, że klima niewydajna jest. Dmucham na 3 biegu a z nawiewów

ledwo schłodzone leci. Dopełniałem układ w czerwcu. ,,Ten typ tak ma" po prostu? Czy może ma jakieś czułe miejsce, które nawala-niedomaga?

Ja też tak miałem mi pomogła wymiana rolki i paska od klimy. Objawy te same więc może warto też to sprawdzić. Koszt 120zł z tego co pamiętam.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie chlodzi jak szalona przez 10-15 min po czym przestaje i dziala jakby nie bylo klimy ... ktos ma jakis pomysl?

 

 

Szczelnosc, nabijanie robione w maju. Filtr wymieniony w zeszlym tyg chociaz stary nie byl wcale brudny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Od niedawna posiadam Forka i dziś zauważułem podobny problem.

Temperatura na zewnątrz +17C.

Próbowałem takich ustawień:

- dwa pokrętła nawiewów na AUTO

- AC na ON (przyciskam raz) lub AUTO (przyciskam i przytrzymuję 2s jak instrukcja opisuje)

- temperatura na najniższą (niebieska kropa)

Wentylatory elegancko zapylają lecz dmucha powietrzem o temperaturze jakby zewnętrznej, bez wyraźnego schłodzenia.

 

Zacząłem się zastanawiać czy może ustawienie temperatury na niebieską kropkę to temperatura zbliżona do +17C i niższej się nie da, tak dla zdrowotnego bezpieczeństwa.

 

Ktoś podpowie jaką temperaturę zadaje kropa tu zaznaczona?

subaru-forester-sg-ac-controls.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem, mam inny problem. Będąc na wakacjach w Chorwacji w zeszłym roku. Klima zaczęła się dziwnie zachowywać przy temp pow. 24 stopni jadąc z górki chłodzi, a pod górkę grzeję. Dostałem sugestię od fachowca że może być to czujniki, mocowany przy szybie w komorze silnika, jest taki jeden w obiegu. Niedawno udało mi się owy czujnik kupić i czekam na wyższe temp. aby wymienić i sprawdzić działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 08:34, Piter_67 napisał:

To i ja się dołączę do dyskusji o klimie.

Po zimie sprężarka chodzi nie tegez, za głośno. Może ktoś "że słuchu", z doświadczenia coś zdiagnozuje?

 

 

Może łożyska? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...