Jump to content

Żarówki LED w MY10->


morda4u

Recommended Posts

Witam,

 

chciałbym pozamieniać niektóre mniejsze żarówki na LED-y, np postojówki W5W, oświetlenie rejestracji, ewentualnie wsteczny, kierunkowskazy, stopy itp. Pytanko czy ktoś się bawił w takie zabiegi?

 

W nowszych autach podobno może wywalać jakieś błędy, check engine itp. ale nie wiem czy to dotyczy Subaru od MY10 wzwyż. Niby lekarstwem na to mają być LED-y z oznaczeniem CAN BUS, ale być może wcale to nie potrzebne i działa po prostu plug and play?

 

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

błędów żadnych nie bedzie, bo Twoje auto nie ma żadnego mechanizmu weryfikacji czy żarówki są, czy nie ma...

nie mniej kierunki będa mrykać za szybko, jak nie wrzucisz rezystorów do ledów. Podświetlenie tablicy czy postojówki zadziałają bez problemów. Ale czy tam jest 5W5 to bym sobie głowy nie dał urwać...

 

Sam założyłem LEDy w kierunkach razem z przekaźnikiem "tapturn", który poza innymi fajnymi "ficzerami" ma możliwość ustawienia miękkich kierunkowskazów (3-4-5 mignięć po dotknięciu manetki)

EDIT: dopiero zauważyłem, że masz MY10 Legasia... moje dywagacje odnośnie błędów były odnośnie lanosa... (Nie mniej nie wierzę, że jest jakoś to specjalnie inaczej w Legacy)

Link to comment
Share on other sites

No ja też obstawiam, że elektronika to pewnie taka sama w różnych modelach z tych samych lat. Dzięki za info o za szybkich kierunkowskazach. Na razie pobawię się tylko postojowymi, rejestracją i może wnętrzem.

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam MY 09 i założyłem ledy do wnętrza, jako postojówki i tablicy. Nie ma najmniejszego problemu. Zapewniam, że też nie będziesz miał :)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze wiedzieć :)  Czy te LED-y to zwykłe czy z oznaczeniem CANBUS? Wiem, że postojówki i rejestracja to W5W. Pamiętasz może jakie konkretnie są w podsufitce (przód i środek)? Wyglądają na jakieś rurkowe, ale nie wiem jakie mają oznaczenie.

 

 

Pozdr!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...