Jump to content

Awaria skrzyni FXT 2.0 MY04

krzyh00

Recommended Posts

Cześć,

Dzisiaj po wymianie opon spotkala mnie bardzo niemila przygoda. Skrzynia podobno bezawaryjna 4biegowy automat w Forku 2.0 XT MY04 zawiodla. Wpadla chyba w tryb awaryjny. Chodzi caly czas na 2gim biegu. Odlaczenie klem aku na kilka godzin nie pomoglo. Przez elm237 na bt nie jestem w stanie nic odczytac. Czy ktos moze poratowac kablem tym co ma ASO tactrix? Jestem z Gdańska. Auto jest na miejscu.

Wszelkie dobre rady również mile widziane...

Kogo polecicie do takich tematów w trójmieście co ogarnie skrzynie AT. a najlepiej z doswiadczeniem w subaru? Zarowno aso jak i nieaso lokalne niestety rozlozyli rece... nie maja fachowców w temacie AT do mojego modelu. Jakis serwis AT w Rumii? Czy moze Sosnowski?

PS Jak jezdzic w trybie awaryjnym zeby nie zalatwic wiecej rzeczy w aucie? Autonjest caly czas na drugim biegu.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edited by krzyh00

Odczyt bledow AT w tym modelu tylko kablem kkl?

Cos ktos w temacie serwisu do tematu AT?

Jesli chodzi obudzetowe rozwiązania to tak tylko kablem kkl

Troche sie powtorze ale moze ktos podpowie jakis dobry spec od AT w Subaru w trójmieście co nie bedzie naciagal na remont/wymiane calej skrzyni?

Ps ma ktos moze poratowac kablem kkl w Gdansku? Wiem ze sprawa groszowa na allegro ale ze majowka trwa to najszybciej w czwartek bym go mial.

Z gory dzieki za wsparcie...

Stan oleju ok ale sprawdzałem na zimnym tylko. Trochę się boję robić pomiar na ciepłym (zgodnie z procedurą trochę jeżdzenia jest) żeby czegoś nie popsuć, szczególnie gdy działa w trybie awaryjnym skrzynia.

@diamond myślisz że zmiana kół (felga bez zmian - tylko przekładka opon zima->lato) mogła mieć znaczenie? Też mi się wydawało dziwne, że wskoczyła w tryb awaryjny za chwilę po przekładce opon. Wulkanizatorzy przepychali go na luzie może 1m. Czy to mogło mieć znaczenie?

Dostałem takie propozycje serwisowania:

-Sosnowski (różne opinie, część + na na -, robią tylko AT)

-Auto Mat Miszewko (tam skierował mnie Pan z serwisu Subaru Zdanowicz - podobno u nich nie ma nikogo kto ogarnia automaty)

-ASO BMW Sopot - podobno ogarniają dobrze tematykę Subaru

PS VAG KKL udostępnił mi Tummi, za co jestem mu bardzo wdzięczny (Pozdrowienia ;-)

Edited by krzyh00

któregoś pięknego dnia założyłem zapas do forEstera i trochę rzeczy się zaswiecilo .. na pw prześle namiar na poleconego magika od at .

Edited by diamond

Na vag kkl i freessm nic nie wyszlo na skrzyni-zadnych bledow. Co ciekawe z odczytow parametrow at na freessm dowiedzialem sie ze jeżdżę na PIERWSZYM biegu, wczesniej nylem pewny ze na dwojce. Czy to jakas inna usterka jest a nie tryb awaryjny?

Jakis inny soft do testow AT na kkl polecicie?

Edited by krzyh00

Też mam problem ze skrzynią, chociaż usterka powstała w innych okolicznościach. Byłem u różnych magików, w tym w serwisie. Wszędzie dostałem podobną odpowiedź, nie można przeprowadzić pełnej diagnostyki skrzyni w subaru - przynajmniej w moim z 2003 roku- z uwagi na brak rozbudowanych systemów diagnostycznych. Wszystko organoleptycznie po wyjęciu skrzyni.

Byłem w 3 warsztatach w Poznaniu które zajmują się tylko skrzyniami automatycznymi i wszędzie podobna odpowiedź. Bazując na tych opiniach , nie wiem czy miarodajne są Twoje wskazania za pomocą kabla.

U mnie skrzynia się zawieszała, szarpała , przy zwalnianiu najpierw przeskakiwała dwa biegi do dołu i wskakiwała na wysokie obroty , po czym po krótkiej chwili wskakiwała na bieg wyżej i obroty malały- co powinno być na początku.

Wertowałem forum w tym temacie, i ogólnie konkluzja była taka żeby jeździć dopóki całkiem nie stanie. Ale ja w tej chwili odkładam kasę na remont , dają gwarancję na 2 lata lub 100 tys km, mają wymienić wnętrze tak że wg. opowiadań ma jeździć lepiej, lepiej i szybciej zmieniać biegi. Koszt całej operacji 4000 złotych netto.

Ale z tego co czytałem to u Ciebie jest bardzo podobnie jak w opisie jaki znalazłem gdzieś na forum jak szukałem informacji na mój temat. W opisie jakiś kolega napisał że padł mu konwenter. 

Panowie, nie zgadniecie co było rozwiązaniem. Czujnik KICK-DOWN się zaciął. Rozwiązanie podpowiedział telefonicznie Pan Adam (były pracownik ASO Zdanowicz), obecnie Auto Mat Miszewko jakby ktoś szukał w trójmieście eksperta od AT w Subaru. Podobno jedyna osoba w pomorskim, ASO kieruje właśnie do niego.

Część, o której mowa ma numer 8 http://opposedforces.com/parts/forester/en_s11/type_5/manipulation/pedal_system/illustration_1/

Ktoś podpowie gdzie to nabyć? Czujnik się zaciął, a ja nie chcę ryzykować powtórki z rozrywki w przyszłości.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w rozwiązanie mojego problemu, a szczególne podziękowania dla  Tummi i kropkowicz  :-)

Edited by krzyh00