Jump to content

Szumiący szyberdach w Levorgu

mstar
 Share

Recommended Posts

Czy też tak macie? Przy prędkości 120 i wyżej słychać szum powietrza z okolic dachu. Pół biedy, kiedy zasunięta jest pełna osłona, niemniej i ona niewiele daje przy 140 - 160. Może jest na to jakiś patent?

U mnie szum powietrza przy 140+ jest "równomierny" w całej kabinie. ;)

Nie zauważyłem, żeby w okolicy szyberdachu, czyli tuż nad głową, było zauważalnie głośniej.

A mógłbyś jadąc, gdzieś w trasie, otworzyć zasłonę szyberdachu i wsłuchać się, czy aby nie szumi nieco głośniej niż reszta? Jeśli to tylko u mnie, jadę do serwisu...

• 2 weeks later...

Sprawdzę w poniedziałek. Tzn. zamknę ją i otworzę, bo od jakiegoś czasu mam otwartą na stałe. :)

Rzeczywiście, po zrobieniu kolejnych 500-600 kilometrów - teraz też po drogach ekspresowych - dochodzę do wniosku, że szumi zewsząd. To znaczy rożwie głośny jest szum z okolic drzwi co szyberdachu. Moja żona przy 140 km/h obudziła się i prosiła abym zwolnił, bo nie słyszy swoich myśli. Słabe to. Czy ktoś z Was próbował to naprawiać / zgłaszać do Subaru / reklamować?

Edited by mstar

teraz też po drogach ekspresowych - dochodzę do wniosku, że szumi zewsząd. To znaczy rożwie głośny jest szum z okolic drzwi co szyberdachu. Moja żona przy 140 km/h obudziła się i prosiła abym zwolnił, bo nie słyszy swoich myśli. Słabe to. Czy ktoś z Was próbował to naprawiać / zgłaszać do Subaru / reklamować?

nie wydaje mi się żeby jakakolwiek reklamacja tego miała sens, raczej twój Levorg nie różni się od innych, nie jeździłem tym autem ale znając budowę "bliźniaczego" XV w Levorgu też będzie "głośno" (niekoniecznie wyrażone w dB co w ich charakterystyce dźwięków)

Przed kilkoma laty gwarancja SIP wyłączała roszczenia związane z dźwiękami jakie wydaje auto ;)

Jeśli jest tak nadal (a pewnie jest), pozostaje wygłuszenie we własnym zakresie.

Słuchałem i słuchałem i nic nie wysłuchałem. ;)

Do 140km/h zarówno z zasłoniętym jak i odsłoniętym szyberdachem jest tak samo głośno.

• 2 weeks later...

Słuchałem i słuchałem i nic nie wysłuchałem. ;)

Do 140km/h zarówno z zasłoniętym jak i odsłoniętym szyberdachem jest tak samo głośno.

Niestety, kolejne kilometry potwierdziły spostrzeżenia - levorg do cichych nie należy. Swoją drogą późno to zauważyłem (3000).

Wszystkie wady auta przesłoniło mi najwyraźniej uczucie do niego :-)