Skocz do zawartości

Legacy IV. Układ wydechowy sedan vs kombi.


Sebastian32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy może ktoś z was orientuje się czy są jakieś różnice w budowie, wymiarach układu wydechowego w obu wersjach. Chodzi konkretnie o tłumik środkowy i końcowe puszki. Czy ktoś , kto ma kombi mógłby zmierzyć np. długość samych końcówek? Bardzo zależy mi na porównaniu tych długości bo wydech mi się kończy. Czy jeżeli zamontuje (jeżeli się da) końcowe od kombi to będą bardzo wystawać spod zderzaka?

 

Seb


Nikt nie ma kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,ja mam kombi ale USA zderzak większy o kilka cm,założyłem turbo works dedykowany do legacy IV i raczej nie ma różnicy między sedanem a kombi. Tłumiki nie wystają poza zderzak dodaje 2 fotki jedna WM owalne druga kat back turbo works i jeśli masz wer EU to spoko możesz zakładać z tego co co wiem to kombi jest pare milimetrów dłuższe ale jeszcze dopytaj.

post-16493-0-82092000-1461067262_thumb.jpg

post-16493-0-91033500-1461067287_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz już jest coś. Jak ci sie sprawuje Turboworks.? Pewnie zmieniałeś środek plus tylne. Muszę rozeznać temat bo: oem komplet to ok 3800, podobno dobry zamiennik komplet ok 2600 (ale niestety firma ma tylko końcowe do wersji kombi, stąd zagwozdka.

 

Seb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turboworks aktualnie nie jest dostępny w Polsce, będzie dopiero za 2- 3 miesiące (wiem bo akurat szukam wydechu do Lecący kombi). Na zamówienie w Inochi (w Łodzi) zaśpiewali 2,5 tyś. zł za układ z nierdzewki od katalizatora. Najtaniej to chyba wychodzi polmostrów około 750 zł z wymianą (około 500 zł części). I teraz zagwozdka, co wybrać. Najchętniej wybrałbym Turboworks, ale nie wiem czy mój wydech dotrwa do dostawy, z kolei 2500 zł, to już prawie dwa razy więcej niż Turboworks.

Edytowane przez Slawskip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polmostrów no nie wiem, cały wydech za 750, to z czego to jest zrobione? Ja interesuje się ew. tym ale nie wiem czy do sedana podejdzie: 

 

http://allegro.pl/tlumik-koncowy-subaru-legacy-outback-prawy-po-2003-i5301538947.html

 

Spotkałem się z opinią, że turboworks troche jednak rdzewieje bo to nie jest taka nierdzewka jak z układu za 4-5 tysięcy (stąd cena). Wadą wydechu z nierdzewki (dla mnie), jest to , że będzie jednak trochę głośniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kpl.zapłaciłem 1350pln i po 2 latach użytkowania tłumiki końcowe są ok.ale rura środkowa ze sporym rdzawym nalotem i jak pisał Sebastian 32 to nie jest taka nierdzewka jak z układu za 4-5 koła a nawet nie leżała obok prawdziwej nierdzewki,co do głośności to dB w normie sprawdzone na stacji diagnostycznej.


O widzisz już jest coś. Jak ci sie sprawuje Turboworks.? Pewnie zmieniałeś środek plus tylne. Muszę rozeznać temat bo: oem komplet to ok 3800, podobno dobry zamiennik komplet ok 2600 (ale niestety firma ma tylko końcowe do wersji kombi, stąd zagwozdka.

 

Seb 

Dane fabryczne to 4665 milimetry sedan 4730 milimetry- kombi to jest 6.5 cm więc może być różnica w kpl wydechach do sedana i kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:drool: ten dźwięk. Trochę więcej informacji znalazłem w tym ogłoszeniu w kwestii sedan vs kombi. Dźwięk z filmika mega fajny.

 

http://legacygt.com/forums/showthread.php/fs-jdm-hks-silent-hi-power-mufflers-wagon-europe-only-195442.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem trwalosci tego elementu w wykonaniu Polmostrowa. Pozyjemy, zobaczymy.

 

Dla wyszukiwarki - z moich zapiskow wynika, ze tlumiki koncowe to czesci Fatex / Ostrow (Polmostrów) 46.20 i 46.21 - 44300AG050 i 44300AG040.

 

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W moim Legacy to "najslabsze ogniwo", a chlopaki z serwisu mowia, ze to ogolnie bolaczka modelu...

 

Najczęściej spawany element układu. U mnie zaczął pyrczeć bo zrobiła się dziura przy około 115 kkm. Bocznie odchodzące rury oraz blaszki usztywniające od góry i dołu powodują że gromadzą się tam różne zanieczyszczenia i wilgoć co powoduje gnicie tego miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie wydechu na ten z Polmostrowa. Generalnie jestem zadowolony z zakupu, bo relacja ceny do jakości wydaje się rewelacyjna. Brzmi jak seria, czyli jest cicho. Wydech pasował do auta bez problemu i wszystko byłoby super, gdyby nie końcówki wydechu - ich średnica wynosi 70mm, co przy fabrycznym owalu 120x80mm jest po prostu śmieszne i nie pasuje do tego auta. Już zamówiłem z allegro odpowiednie końcówki (fi100) i zobaczymy jak to będzie z nimi wyglądało. Dodatkowo wieszaki gumowe wydechu z zestawu montażowego wydają się bardziej elastyczne i rozciągliwe, niż fabryczne (chociaż tamte miały już 9 lat), przez co mam wrażenie że wydech jest minimalnie za nisko (a może to przez te śmiesznie małe końcówki). Zdjęcia wstawię jutro, to będziecie mogli ocenić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

chyba spóźniłem się z reakcją o kilka dni, bo kolega Skawskip właśnie zmienił.

Niecały rok temu zmieniałem wydech z kwasówki na seryjny.

Kwasówka czeka na nowego właściciela, jeśli ktoś byłby jeszcze zainteresowany.

W temacie wymiarów, szukając wtedy części środkowej, bo tłumiki oryginalne miałem,

pamiętam, że w teorii różnice były tylko między wersjami silnika.

W praktyce tłumikarz musiał nieco zmodyfikować rury już za rozgałęzieniem, by złapać tłumiki.

Ale nie był to duży kłopot, tylko 30-minutowa przeróbka.

Pozdrawiam

100M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wydech pasuje ok, nie bawiłem się w jakieś mocne ustawianie wydechu, bo wiedziałem jak tylko to zobaczyłem, że będą nowe końcówki.

Starych końcówek nie udało się odzyskać (choć próbowałem), więc zamówiłem nowe, które już na mnie czekają na poczcie. Efekty pokażę, może nawet już dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...