Jump to content

Forek nie odpala


drout
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Problem powstał z dnia na dzień.

Wieczorem normalnie jazda, żona zaparkowała a na drugi dzień nie można odpalić. Rozrusznik kręci ale nic to nie daje. Podejrzenie padło na kompa od LPG ale po zmostkowaniu nadal to samo. Wczoraj po próbach zobaczyłem, że świeci się cały czas kontrolka kluczyka na desce, a chyba po włożeniu kluczyka powinna zgasnąć? Niestety ma tylko jeden kluczyk i to dorabiany nie oryginał. Moje pytanie czy mógł się uwalić ten kluczyk? 

 

Miał ktoś taki problem?

 

Teraz pytanie czy ASO dorobi kluczyk po VIN? Czy lepiej Forka na lawetę i gdzieś do warsztatu podpiąć pod kompa? A może ktoś z okolic Wawy ma kompa  :P

Po elm błędów brak 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli świeci kluczyk to immo robi problem. Proponuję podjechać z kluczykiem do kogoś który dorabia kluczyki - odczyta czy kluczyk nadaje immo, może dorobić na miejscu drugi na podstawie samochodu lub kluczyka. Zależy co padło i co robi problem. Komputer błędów nie pokaże, ewentualnie może wyświetlić monit o immo. Przerabiałem to.

 

Samochód zamyka i otwiera Ci z pilota? Możesz jeszcze odłączyć aku na chwilę, potem podłączyć, zamknąć maskę i kilka razy otworzyć i zamknąć auto z pilota, i sprawdzić czy gaśnie kontrolka, nie wiem czy w subaru, ale we francuzach to pomaga.

Edited by Daroot
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Niestety ten kluczyk jest bez przycisków, bo pewnie poprzedni właściciel go dorabiał, a oryginał z przyciskami buchnęli mi z innym samochodem  :angry:

Link to comment
Share on other sites

U mnie dokładnie taka sytuacja wystąpiła gdy nie dokręcili w warsztacie klemy na akumulatorze. Kręcił, ale nie palił, potrafił się też kluczyk zapalić. W pewnym momencie włączył się też alarm. Choć w Twoim przypadku chyba jednak immobiliser.

Edited by dr.elich
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
W dniu 16.04.2016 o 13:11, diamond napisał:

 

Immobilizer jak nic .. Czasem też powoduje zakłócenia przy otwieraniu i zamykaniu pojazdu ...

 

Właśnie takie objawy miałem od pewnego czasu raz zamykało auto raz nie nawet po wymianie baterii w pilocie.Teraz wogule nie zamyka no i kręci i nie odpali nie świeci tez symbol kluczyka jak wcześniej przy przekręcaniu zapłonu zaświecił i gasł. Co radzicie w takiej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...