Jump to content
Sign in to follow this  
paul_78

Piszczenie hamulców

Recommended Posts

Założyłem jakiś czas temu klocki hamulcowe Mintex - w warsztacie zapewnili, że to mniej więcej odpowiednik Ferodo 2500. Piszą skubane właściwie od nowości. To normalne przy tych klockach, czy coś jest nie halo?

Prawie zawsze robi różnicę,  ;), miałem trw piszczały po 10k , teraz ate i cisza po 30k.

Edited by szamann1

Prawie zawsze robi różnicę, ;), miałem trw piszczały po 10k , teraz ate i cisza po 30k.

No, kurde, a u mnie odwrotnie
  • Upvote 1

No, kurde, a u mnie odwrotnie . Ja myślę, że jak chcą, to niech piszczą, żeby tylko hamowały jak należy

W forku, czy piszczą czy nie, nie będą dobrze hamować bez grubszych ingerencji w zaciski i tarcze(zwłaszcza tylne) wystarczająco dobrze.  Więc jesli masz patent na super hebel to się podziel, sporo ludzi będzie "happy".

No, kurde, a u mnie odwrotnie . Ja myślę, że jak chcą, to niech piszczą, żeby tylko hamowały jak należy

W forku, czy piszczą czy nie, nie będą dobrze hamować bez grubszych ingerencji w zaciski i tarcze(zwłaszcza tylne) wystarczająco dobrze. Więc jesli masz patent na super hebel to się podziel, sporo ludzi będzie "happy".

Nie mam. Ale też nigdy nie miałem problemu z hamulcami. Faktycznie działają inaczej. We wszystkich innych autach lekkie dotknięcie pedału hamulca było wyraźnie odczuwalne (łatwiej leci się twarzą na szybę) ; w Foresterze trzeba depnąć mocniej aby uzyskać ten sam efekt, ale skuteczność jest raczej porównywalna z innymi autami. Moim zdaniem, nie ma tragedii, a poprawić, oczywiście, zawsze można

W forku, czy piszczą czy nie, nie będą dobrze hamować bez grubszych ingerencji w zaciski i tarcze(zwłaszcza tylne) wystarczająco dobrze.  Więc jesli masz patent na super hebel to się podziel, sporo ludzi będzie "happy".

Ja mam zestaw StopTech i hamuje całkiem dobrze. Tylko piszczy.