Skocz do zawartości

Zabezpieczenie lakieru a gwarancja ...


Garibaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu pisałem że będę oklejał auto przeźroczystą folią bo na grafitowym kolorze bardzo szybko odkładają się drobne rysy. Jako że auto trzymam w garażu podziemnym i jest dość ciasno to zawsze jakąś częścią garderoby uderzam drzwi. Coś mnie tknęło by zapytać się o gwarancję po takiej operacji. Z tego co zrozumiałem jak okleję auto to od razu tracę gwarancje na lakier pod oklejonymi częściami. A jak nie będę miał gwarancji na lakier a blacha pod nim skoroduje to i na blachę .... Strasznie skomplikowanie konsultant mi to tłumaczył ale z tego co zrozumiałem najlepiej to zrobić za kilka lat :)) jak skończy się gwarancja na blachy. :) Może coś z lakieru zostanie jeszcze :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy czytales posty uzytkownikow paroletnich outbackow ktorym zaczela wychodzic rdza nad przednia szyba w bezwypadkowych autach.  Problem zglosili na naprawe gwarancyja i co? I i tak musieli naprawiac z wlasnej kieszeni... Wnioski na temat gwarancji "na perforacje nadwozia" wyciagnij sobie sam. 

W zwiazku z powyzszym jak masz chec oklejaj - przynajmniej nie bedziesz sie musial w przyszlosci uzerac z ASO jak uzytkownicy obk jak wyjdzie rdza

 

edit.

o temat znalazlem tu:

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/64836-rdza-zzera-mojego-outbacka/

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech - teoretycznie oklejenie powinno zabezpieczyć lakier przed uszkodzeniami - chce okleić tylko drzwi bo już na nich mam sporo małych rysek. Jaki sens jest oklejać / zabezpieczać lakier jak już jest po gwarancji i cały porysowany ?? W ogóle zastanawiam się czy jak okleję same drzwi to będzie widzialna różnica w lakierze między oklejonymi a nie oklejonymi częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To, czy to będzie robić wyżej wymieniona firma, czy Zenek w garażu, nie gwarantuję braku różnicy w odcieniu. To gwarantuje tylko dobra folia - a i tak w odpowiednim świetle (np. Lampa sodowa) różnicę widać.

Na pewno przed takim zabiegiem konieczna jest dokładna inspekcja lakieru, ewentualnie korekta, a potem folia. Jak masz ryski od ubrań to pewnie bez problemu da sie to usunąć.

Moje zdanie na temat gwarancji na lakier jest tylko i wylacznie chwytem reklamowym. Przykładów mógł bym podać wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...