Skocz do zawartości

Forek temperatura ?


tezet

Rekomendowane odpowiedzi

oo dobry temat ;)

Podłączę się do pytania

 

Temperaturę mam tak jak kolega załączył na obrazku. Dosyć często włącza mi się wentylator chłodnicy, temperatura nie rośnie na zegarze.

Poziom płynu w chłodnicy i zbiorniku wyrównawczym OK, nie ubywa go.

Jest to moje pierwsze auto z silnikiem boxer, w poprzednich wentylator włączał mi się jedynie w przypadku mocniej zagrzanego auta bądź w skrajnych upałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo dobry temat ;)

Podłączę się do pytania

 

Temperaturę mam tak jak kolega załączył na obrazku. Dosyć często włącza mi się wentylator chłodnicy, temperatura nie rośnie na zegarze.

Poziom płynu w chłodnicy i zbiorniku wyrównawczym OK, nie ubywa go.

Jest to moje pierwsze auto z silnikiem boxer, w poprzednich wentylator włączał mi się jedynie w przypadku mocniej zagrzanego auta bądź w skrajnych upałach.

A nie masz załączonej klimy, lub nawiewu na szybę?

Wtedy wentylator od klimatyzacji będzie się często włączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oo dobry temat ;)

Podłączę się do pytania

 

Temperaturę mam tak jak kolega załączył na obrazku. Dosyć często włącza mi się wentylator chłodnicy, temperatura nie rośnie na zegarze.

Poziom płynu w chłodnicy i zbiorniku wyrównawczym OK, nie ubywa go.

Jest to moje pierwsze auto z silnikiem boxer, w poprzednich wentylator włączał mi się jedynie w przypadku mocniej zagrzanego auta bądź w skrajnych upałach.

A nie masz załączonej klimy, lub nawiewu na szybę?

Wtedy wentylator od klimatyzacji będzie się często włączał.

 

Klima ma być załączona cały czas.

Ten model auta ma za małą chłodnicę. To jest wada tego auta. Radzę każdemu aby raz w roku wyjąć chłodnicę od silnika i usunąć wszystkie śmieci, które zalegają miedzy chłodnicami. Radzę bardzo dbać o czystość zewnętrzna chłodnicy- zwłaszcza w wersji z AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam załączony nawiew na szybę i nogi, ale bez klimy. Jak wspomniałem to temperatura nie skacze, auto ładnie sprawnie łapie temperaturę i osiąga swój max jak w załączniku w pierwszym poście. Trochę to dziwne dla mnie, nie miałem styczności z takimi silnikami wcześniej. Stojąc obojętnie czy to przy prawym  przednim czy lewym kole czuć wyraźnie że silnik jest rozgrzany, tak samo pod maską.

 

Mówicie zatem aby jeździć na klimie non stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klime sie wlacza w zime conajmniej raz w miesiacu. a w lato kiedy chcesz nie rzadziej jak wyzej. nie nalezy zapominac ze bardzo szybko odparowywuje przednia szybe. klima wlaczona caly czas zuzywa sie szybciej i auto w miescie wiecej pali wachy. poprosze uzasadnic co daje wlaczona klima przez caly czas?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam załączony nawiew na szybę i nogi, ale bez klimy. Jak wspomniałem to temperatura nie skacze, auto ładnie sprawnie łapie temperaturę i osiąga swój max jak w załączniku w pierwszym poście. Trochę to dziwne dla mnie, nie miałem styczności z takimi silnikami wcześniej. Stojąc obojętnie czy to przy prawym  przednim czy lewym kole czuć wyraźnie że silnik jest rozgrzany, tak samo pod maską.

 

Mówicie zatem aby jeździć na klimie non stop?

Jak masz nawiew na szybę to z automatu masz załączoną klimatyzacje i dlatego wentylator będzie się odpalał co kilka minut.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...