Skocz do zawartości

Karta SD


Baroszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :) 

 

Od niedawna jestem nabywcą Subaru XV Crosstrek . Niestety przy zakupie samochodu , nie otrzymałem karty SD.. Mozecie mi jakoś pomóć? Poznałem "salonową" cene karty i niezbyt mnie ona satysfakcjonuje.. 

 

Z góry dzięki za pomoc! :) 

:)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapki mapki . Chyba nie masz innego wyjscia niz ASO. Natomiast bardzo powaznie zastanowilbym sie na twoim miejscu nad wymiana seryjnej nawi na jakas aftermarketowa stacje multimedialna bo seryjna navi jest mocno kiepska, aktualizacji map brak a jak sa wypuszczane to kosztuja krocie i najnowsza aktualizacja zawiera mapy z 2014 roku a mamy 2016 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw dzien dobry ;)

 

 

 

Mozecie mi jakoś pomóć?

 

nierealne. nawet jak ktos wyciagnie id z twojej navi to zadna kopia innej karty sd nie bedzie dzialala.

dwa lata temu bawilem sie z sasiadem w kopiowanie oryginalu navi na druga karte.

prosty trik z podmiana seriala w folderze unit_id pozwalal dzialac na kopii do pierwszego odlaczenia aku.

ale tylko w tej samej navi! w obcej navi ta karta nie pojdzie!

generalnie id karty nie da sie zmienic, secure w nazwie sd cos oznacza ;)

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wywal to "radio" wstaw sobie jakiś kombajn mulimedia+nvi i bedziesz miał po kłopocie

  Albo kupie ta karte w salonie .. Zapłace sporo ale.. 

 

 

z którego roku ten XV jaka tam jest jednostka centralna wsadzona ?

 

Samochod z 2013 roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stację Kenwooda Ci polecam. W tym jest nawigacja Garmina. Aktualizacja za jedyne 60 euro. Można spokojnie 2 - 3 lata bez aktualizacji jeździć, a dlaczego perspektywa rozbudowy dróg przez najbliższe lata jest mglista.....bo już sporo zbudowano.

Dla mnie navi Garmina jest najlepsza.

Nie ma tam niepotrzebnych dodatków; mapa zawiera niezbędne dane bez "wodotrysków". Aktualizacja przez kartę SD, podobnie jak aktualizacja softu do całej stacji. Ta ostatnia free ze strony Kenwooda.

A mapy - są tak aktualne, że od roku mam na nich chociażby południowo - wschodnią obwodnicę Łodzi, która...może przez wakacjami zostanie oddana do użytku.. To dobre rozwiązanie, bo zmusza do obserwowania - w czasie jazdy - nie tylko mapy w nawigacji, ale też znaków drogowych. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood jest ok , niedawno zrobiłem aktualizacje map przez karte sd i tak jak napisał Robgass wszystkie nowe drogi sa ale wersja map jest  z zeszłego roku. W dodatku po aktualizacji pokazały się nowe funkcje których wcześniej nie było m.in przed wjazdem na autostrde nagle ekran podziela sie na pol i pokazuje "zdjecie" rozjazdu ze strzałką gdzie mamy zjechać.

Jednakże patrząc na stajce multimedialne z perspektywy czasu i funkcjonalności w chwili obecnej kupiłbym tylko i wyłącznie stacje na androidzie. Z prostego powodu : google maps -zawsze aktualne, pokazują na bieżąco gdzie sa remonty itp itd.  Dostęp do internetu m.in przez hotspot w telefonie ( w obecnej dobie operatorzy wręcz prześcigają się w tanim internecie i pakietach także nie ma z tym najmniejszego problemu ) A jak chcesz mieć navi z mapkami wgranymi w urządzenie kupujesz w google play  automape czy sygica itp W dodatku mnogość dostępnych aplikacji pod androida sprawia ze w aucie masz prawdziwe centrum multimedialne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie do kolegów - jak się ma ta mama Garmina w Kenwoodzie do takiej co daje t-mobile naviexpert. Z tego co zauważyłem (bo mam obie) naviexpert pokazuję korki i proponuje drogi alternatywne na bieżąco aktualizowane. W Kenwoodzie za każdą taką usługę musiał bym płacić i jakoś dostarczyć net do radia .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo naviexpert jest online cos jak google maps. Korzystalem z naviexperta -mialem dostalem razem  z3c orange. Kazalem wylaczyc bo mi doliczali co miesiac do abonamentu jakaś tam kwote. Google maps lepsza bo darmowa hehe


 

 

naviexpert pokazuję korki i proponuje drogi alternatywne na bieżąco aktualizowane

w garmin kenwoodzie tez tak jest ale tylko za granica np w austrii czy cro. W Pl kaza sobie za to placic :toobad:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik ;)

 

TMC nie ma wielu pożytecznych informacji

 

Jedna dobra stacja na Androidzie rozwiązuje wszystkie problemy, otwiera się wachlarz mozliwości za stosunkowo niewielkie pieniądze

 

 

 

 

tapatalk

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak daja za free to czemu mielabys nie korzystac . Polecam (pod warunkiem ze nie masz telefonu sony xperia bo ilekroc podlaczam w ten sposob z'tke to momentalnie gubi sygnal gps a stalo sie tak po aktualizacji  do nowego androida) ) zakup kabelka hdmi-micro usb tak zebys mial ekran smartphona na wyswietlaczu kenwooda.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02a8325b2f7d7196bba4d05c07555640.jpg

 

zdaje sobie sprawę, że nie wygląda to pięknie ale kosztuje "grosze" jest uchwytem niemalże na każdy smartfon a Sony Z-tki (chyba nie tylko) przy okazji ładuje

połączenie BT można momentalnie parować po NFC więc kto wsiądzie ma system ze swojego smartfona z czytelnie umieszczonym ekranem ;)

 

mapami, muzyką, Janosikami itp. udogodnieniami

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak hdmi jest z tylu radia - podlaczenie kabelka 5 min roboty ( zdejmujesz maskowice radia na ktorej masz wlacznik awaryjnych i pokretla do nawiewow 4 srubkami odkrecasz radio wtykasz hdmi i skladasz w ten sam sposob jak rozlozyles ) nie ma czego sie bac - instrukcji jak wyjac radio jest pelno na necie mnie poinstruowal ketiv :bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kenwood jest ok , niedawno zrobiłem aktualizacje map przez karte sd...

 

to dobry wybor ten kenwood

kolezanka dokupila do xv stacje blaupunkt new york z mapami igo

roczna subskrypcja kosztuje 140 e ale mapy sa drugiej swiezosci

w kwietniu sciagnela 3 kwartal 2015 z wieloma bledami

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...