Skocz do zawartości

Gaz w Outbacku - jak to jest ?


lukemike

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tego zaznaczyłem, że się nie znam, bo u mnie też niby działa zgodnie z intencją trybów Si-Drive, ale nie wiem, czy przemienne jeżdżenie na wszystkich jest bezpieczne, czy też lepiej zestroić na jednym i jego się trzymać.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak macie rozwiązany problem przełączania trybów pracy I / S / S# ? Zaznaczam, że wiedzę w tym temacie mam niewielką, ale czy nie jest tak, że komputer sterujący LPG pamięta tylko jedną mapę i po zmianie trybu pracy Si-Drive, ustawienia zapamiętane przez komputer LPG nie bardzo pasują do innego trybu?

 

Nie, przecież komp LPG dopasowuje czas wtrysku względem swojej korekty /mapy ale nie bazie tego co dostanie z ECU. To ECU nadal wyznacza czasy wtrysku. Tryb jazdy głównie steruje przepustnicą i skrzynią, jeżeli nawet podmienia mapy to dla kompa od lpg jest to bez różnicy, dostanie inne dane wejściowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego zaznaczyłem, że się nie znam, bo u mnie też niby działa zgodnie z intencją trybów Si-Drive, ale nie wiem, czy przemienne jeżdżenie na wszystkich jest bezpieczne, czy też lepiej zestroić na jednym i jego się trzymać.

też się kiedyś nad tym zastanawiałem ale....

i tak dość rzadko tym kręce 

Na I nie da się jechać a #S tylko czasami jak trza śmignąć parę aut na raz  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@lukemike, kupienie H6, żeby jeździć nim po Wrocławiu, to nie był najlepszy pomysł, moim zdaniem. 

Ja tam po Wrocku śmigam 1.3 z gazem - hehe, do pełna cztery dychy, styka na jakieś 300 km., nie martwię się, że mnie ktoś otłucze, mieszczę się tam, gdzie Obk nawet bym nie próbował, zainteresowanie złodziei żadne. No chyba, że złomiarzy. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za uspokojenie w kwestii Si-Drive i LPG.

 

 

kupienie H6, żeby jeździć nim po Wrocławiu, to nie był najlepszy pomysł, moim zdaniem.

 

Nie dołuj go ;)  - po samym Wrocławiu chyba nie jeździ, a teraz idzie lato i więcej wycieczek za miasto, a pewnie niedługo pojedzie gdzieś dalej na urlop i już nie będzie chciał 2,5.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...