Skocz do zawartości

Gaz w Outbacku - jak to jest ?


lukemike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam pytanie, jakoś techniczny nie jestem jeśli chodzi o silniki i nurtuje mnie jedna kwestia, każdy mówi coś innego na temat LPG w Subaru, obojętne czy w H6 czy w 2.5, co głowa to inne zdanie, a jak to jest jeśli się nie używa LPG do jazdy, tylko benzynę ? czy to że sama instalacja jest zamontowana to ma ingerencję w silnik ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama instalacja nie będzie wpływać na korzystanie z auta na benzynie (oczywiście jeśli porządnie wykonana). Moim zdaniem jak chcesz jeździć na lpg to lepiej poszukać bez i dopiero samemu założyć i mieć pewność że jest wszystko spoko.

 

ja 3 mce szukałem OBK i w końcu znalazłem - cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny zwierz, H6 musi być frajda bo przy 2,5 czuje niedosyt, ale za rok jak mi się uda dobrze sprzedać mojego to będzie H6 :D

Edytowane przez leonard17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie kontyunacja stąd tylko inny temat: http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/87889-outback-kupiony-zaczynaj%C4%85-si%C4%99-pytania/page-2

 

 

Chodzi o spalanie w tym H6 i dylemat, czy instalować LPG czy sprzedać, kupić 2.5 i tam instalować LPG ? co wy byście zrobili na moim miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dylemat, czy instalować LPG czy sprzedać, kupić 2.5...

Zdecydowanie ochłoń. ;)

Dwa dni od zakupu, to trochę za mało na ocenę spalania i zapotrzebowania na instalację LPG, a tym bardziej za wcześnie na decyzję o sprzedaży samochodu. Kubeł zimnej wody i spokojnie. Pojeździj, policz ...i załóż LPG :P  z 2,5 nie będziesz szczęśliwszy... 

 

A jak się uprzesz, to negocjuj zamianę z kolegą - Ciebie boli spalanie, on czuje niedosyt. Pewnie się dogadacie. B)

 

ładny zwierz, H6 musi być frajda bo przy 2,5 czuje niedosyt, ale za rok jak mi się uda dobrze sprzedać mojego to będzie H6
Edytowane przez Kambol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj zalałem za 200zł i zobacze ile km w miescie za te 200zł zrobię...

Chyba tygodniowo:)

 

A co do gazu w H6...Ja kupiłem już z instalacją Staga która za dobrze nie chodziła. Po długich poszukiwaniach znalazłem gazownika któremu się chciało pobawić w Kłodzku (autoryzowany Stag). Wymienił wtryski na Hana, potem parownik i komputer na nowszy Stag 300 Premium (taki pasował pod wcześniejsze wiązki). Podłączenie pod obd. Potem jazda testowa ustawienie mnożników itp. Ustawiliśmy opcję iż po 6 tys. obr. auto przechodzi na benzynę aby an niej było robione odcięcie. Generalnie koleś interesował się każdą pierdołą jaką zgłaszałem aż dograliśmy wszystko idealnie. Nie było żadnej różnicy na czym się jechało. Po zatankowaniu 56 l gazu robiłem od 300 do 330 km po mieście. trasa około max 400 km. Wiec masz ponad połowę ceny jaką płacisz za pb. I te szumne luzy tylko sprawdzane, nic się nie działo. 

Edytowane przez aretzky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukeMike Przepraszam, ale z tego spalania robisz brazylijską telenowelę :D Pojeździj miesiąc na benzynie, używaj normalnego trybu , nie tankuj za 200 tylko do pełna i po miesiącu policz sobie ile Ci wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi o spalanie w tym H6 i dylemat, czy instalować LPG czy sprzedać, kupić 2.5 i tam instalować LPG ? co wy byście zrobili na moim miejscu ?

Tak jak Ci koledzy radzili...

Ja na Twoim miejscu bym se rano posiedział w cieniu - może jak zmarzniesz to ostygniesz

Miałem 2,5 - mam 3 litry - oba zagazowane 

Nie takiej możliwości bym do 2,5 wrócił - no chyba że z wiatrakiem  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak macie rozwiązany problem przełączania trybów pracy I / S / S# ? Zaznaczam, że wiedzę w tym temacie mam niewielką, ale czy nie jest tak, że komputer sterujący LPG pamięta tylko jedną mapę i po zmianie trybu pracy Si-Drive, ustawienia zapamiętane przez komputer LPG nie bardzo pasują do innego trybu?

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...