Jump to content

Forester 2.5 XT 2006 problem z nierównomiernym przyśpieszaniem

bomber804
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam pewien problem ze swoim Foresterem, mianowicie od 130 km/h w górę odczuwam, że auto przyśpiesza, ale nierównomiernie, tak jakby przyśpiesza i lekko zwalnia i znów przyśpiesza i zwalnia.

Brak checków.

Czytając kiedyś posty na forum napotkałem ten problem i jego rozwiązanie ale nie mogę znaleźć tego posta :D

Proszę o pomoc, ewentualne wskazania przyczyny lub poszukiwanego posta :)

Witam,

mam pewien problem ze swoim Foresterem, mianowicie od 130 km/h w górę odczuwam, że auto przyśpiesza, ale nierównomiernie, tak jakby przyśpiesza i lekko zwalnia i znów przyśpiesza i zwalnia.

Brak checków.

Czytając kiedyś posty na forum napotkałem ten problem i jego rozwiązanie ale nie mogę znaleźć tego posta :D

Proszę o pomoc, ewentualne wskazania przyczyny lub poszukiwanego posta :)

Mialem kiedys identycznie. Przeplywka okazala sie winowajca. Pozdr

W poszukiwaniu odpowiedzi będę śledził wątek. Bo pacjent taki sam: 2,5XT MY07.

Od dosyć dawna poszukuję odpowiedzi na podobne pytanie: efekt falowania przyśpieszania. U mnie odczuwalny przy prędkości 130-160 przy średnim przyśpieszaniu i stałym nacisku na pedał gazu. Dodatkowo wyraźnie słychać, jak samochód dostaje powietrza i coś mu je zabiera z częstotliwością mniej więcej 2 zdławień na sekundę. Efektu nie ma przy delikatnym przyśpieszaniu jak i bucie w podłogę.

Zlogowałem różne parametry i przy stałym nacisku pedału gazu i stałym powolnym wzroście obrotów silnika wyraźnie falują: A/F sensor, Engine Load, WG Duty Cycle (%), Mass Airflow, Fuel Injector Pulse Width i jeszcze kilka.

Przepływka wyczyszczona, WG podmieniony na sprawdzony, nie mam pewności czy nie były przez poprzednich właścicieli "grzebane" mapy ECU (to też jest jakieś podejrzenie, mechanik jeździł różnymi XT i o moim mówi, że jakiś za zwinny na tle pozostałych "fabrycznych").