Skocz do zawartości

Forester 2.5 XT 2006 problem z nierównomiernym przyśpieszaniem


bomber804

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pewien problem ze swoim Foresterem, mianowicie od 130 km/h w górę odczuwam, że auto przyśpiesza, ale nierównomiernie, tak jakby przyśpiesza i lekko zwalnia i znów przyśpiesza i zwalnia.

Brak checków.

 

Czytając kiedyś posty na forum napotkałem ten problem i jego rozwiązanie ale nie mogę znaleźć tego posta :D

 

Proszę o pomoc, ewentualne wskazania przyczyny lub poszukiwanego posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pewien problem ze swoim Foresterem, mianowicie od 130 km/h w górę odczuwam, że auto przyśpiesza, ale nierównomiernie, tak jakby przyśpiesza i lekko zwalnia i znów przyśpiesza i zwalnia.

Brak checków.

 

Czytając kiedyś posty na forum napotkałem ten problem i jego rozwiązanie ale nie mogę znaleźć tego posta :D

 

Proszę o pomoc, ewentualne wskazania przyczyny lub poszukiwanego posta :)

Mialem kiedys identycznie. Przeplywka okazala sie winowajca. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu odpowiedzi będę śledził wątek. Bo pacjent taki sam: 2,5XT MY07.

Od dosyć dawna poszukuję odpowiedzi na podobne pytanie: efekt falowania przyśpieszania. U mnie odczuwalny przy prędkości 130-160 przy średnim przyśpieszaniu i stałym nacisku na pedał gazu. Dodatkowo wyraźnie słychać, jak samochód dostaje powietrza i coś mu je zabiera z częstotliwością mniej więcej 2 zdławień na sekundę. Efektu nie ma przy delikatnym przyśpieszaniu jak i bucie w podłogę.

Zlogowałem różne parametry i przy stałym nacisku pedału gazu i stałym powolnym wzroście obrotów silnika wyraźnie falują: A/F sensor, Engine Load, WG Duty Cycle (%), Mass Airflow, Fuel Injector Pulse Width i jeszcze kilka.

Przepływka wyczyszczona, WG podmieniony na sprawdzony, nie mam pewności czy nie były przez poprzednich właścicieli "grzebane" mapy ECU (to też jest jakieś podejrzenie, mechanik jeździł różnymi XT i o moim mówi, że jakiś za zwinny na tle pozostałych "fabrycznych").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...