Skocz do zawartości

felgi do forestera


maciekBm2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

pewnie już było takie pytanie zadawane kilkukrotnie, ale liczę na szybką odpowiedź, bo i czas mnie nagli

 

czy do forestera sg 2006rok, podejdą bezproblemowo felgi 8 cali szerokości 35 et? czy nie będzie nic obcierać , szurać i tum podobne... bo felgi fabryczne mam 7 cali 48 et.

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pod jakim względem niedozwolone, bo będą za mocno wystawać poza obrys auta , bo nie bardzo rozumiem :wub:

do tej pory w każdym aucie wstawiałem felgi jakie chciałem ( w sensie nie były to oem'owe ) w forku tez bym chciał mieć inne niż serię ( która zostaje na zimówkach) ale miałem obawy czy nie będą obcierać o ranty, nadkola itp, ale żeby niedozwolone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pewnie już było takie pytanie zadawane kilkukrotnie, ale liczę na szybką odpowiedź, bo i czas mnie nagli

 

czy do forestera sg 2006rok, podejdą bezproblemowo felgi 8 cali szerokości 35 et? czy nie będzie nic obcierać , szurać i tum podobne... bo felgi fabryczne mam 7 cali 48 et.

z góry dziękuję za pomoc

Mailem dokładnie takie felgi w foresterze s-turbo i byli idealnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie zastanawiam czy nie przegialem bo zakupilem 8,5x18 z et30, odnowilem i pytanie czy to w ogole wlezie do sh :) opona 225/50 wiec jakiegos specjalnego naciagu raczej nie bedzie.

Ma ktos jakis konfigurator do tego nadwozia?

Nie ma przypadkiem jakiejś naklejki z wymiarami na lewym słupku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o naklejce z seryjnymi zamiennymi kolami? Ta oczywiscie jest, ale daleko szukac tam takich parametrow kol :)

Ja mam w SH, 17"/8" ET35 opona 225/55 i rant felgi jest prawie na 0 z błotnikiem, opona minimalnie wystaje poza obrys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rant felgi jest prawie na 0 z błotnikiem, opona minimalnie wystaje poza obrys.

cykniesz foto i wstawisz? bo ja chyba przesadziłem  :rolleyes:  

 

 

Rozwiązaniem przynajmniej częściowym (bo nie wiem czy poszerzy o więcej niż 5-7mm?) byłoby to, ale cena...  :facepalm: http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Nakladki-na-blotnik/289

Edytowane przez gpruszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rant felgi jest prawie na 0 z błotnikiem, opona minimalnie wystaje poza obrys.

cykniesz foto i wstawisz? bo ja chyba przesadziłem  :rolleyes:  

 

 

Rozwiązaniem przynajmniej częściowym (bo nie wiem czy poszerzy o więcej niż 5-7mm?) byłoby to, ale cena...  :facepalm: http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Nakladki-na-blotnik/289

 

 

Niestety blacha zostaje ta sama więc takie nakładki nie pomogą, a wręcz mogą zmniejszyć wartości które chcesz zwiększyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Juesej popularne rozwiązanie poszerzenia, da się znaleźć i do SH:

http://www.ebay.com/itm/Front-rear-Fender-Flare-Kit-Wheel-Arch-10pcs-For-Subaru-Forester-2013-2015-/272015964927?hash=item3f556a3aff:g:ExIAAOSw5VFWHgBK&vxp=mtr

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wrzuciłem, w weekend na próbe (i sie wówczas przestraszyłem...  :lol:) i to tylko na jedną stronę, bo jedna z felg poszła do prostowania, mimo zapewnień sprzedawcy "panie proste jak brzytwa"  :rolleyes: i ja jak smarkacz w to uwierzyłem, a zostały już poproszkowane...  :angry:

Jak zarzuce na traktor to cykne i wkleje, ale jeśli po prostowaniu będzie wymagać znów proszkowania to chwile to zajmie  :rolleyes:, i powiedzmy zostawie "na stałe", powiedzmy  :D, bo już widze że na imprezach do 2004 roku będą wyglądać chyba znacznie lepiej i przede wszystkim nie wystawać aż tyle z nadkoli...  :D  https://www.google.pl/search?q=bbs+ch+subaru&espv=2&biw=1280&bih=675&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiKw4iY0ZjMAhWBZCwKHSy5Ay0QsAQIHQ

 

Pewnie skończy się tak że wylądują w dziale sprzedam, bo za dużo kombinacji.... :facepalm: i zakupie coś "seryjnego" subarowego z 18tek

 
 
@@monsieurboxeur, masz na myśli że sposób montowania tych nakładek powoduje że nachodzą one na rant błotników również od wewnątrz/od środka? 
 
 
@@Ayu, super fajnie, dzięki, ale dlaczego cholewa do sh są sporo droższe :huh: , ciągnąć z chin to dowalą cło i podatek więc wyjdzie na to samo. Znalazłem stronke w uk ale wychodzi bardzo podobnie, raptem kilkadziesiąć pln taniej..  
Edytowane przez gpruszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wydawanie 1100 zł na potrzeby jedynie tych felg to średni interes :)

 

Dziś mam odebrać tę felgę, więc może też i dziś się uda te pokajanie zarzucić na ciągnik :D

 

 

 

Tak na szybko.. bo jak zwykle, jest potrzeba zrobic fote to tel padl :D...

 

A wiec mieszane uczucia.... :D i sam nie wiem..., z jednej strony takie nakladki zalatwilyby pewnie sprawe a z drugiej montowac je po pomalowaniu na biala perle - bo czarnych nie chce, tylko na potrzeby tych bbs to troche nonsens..... a nakladki sa z PUR, ktory nie jest ulubionym materialem lakiernikow do malowania - podklady takie i siakie, duzo partolenia i babrania, nie malo to kosztuje - po kosztach wyjdzie z 1600 wliczajac juz zakup nakladek, a finalnie lakier moze zlazic... no wiec zapewne niedlugo bbs ch znajda sie w dziale sprzedam i kombinowac bede dalej... :D

 

post-2266-0-33769100-1461096509_thumb.jpegpost-2266-0-27991500-1461096594_thumb.jpegpost-2266-0-17299800-1461096605_thumb.jpeg

Edytowane przez gpruszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...