Jump to content

felgi do forestera

maciekBm2
 Share

Recommended Posts

Witam

pewnie już było takie pytanie zadawane kilkukrotnie, ale liczę na szybką odpowiedź, bo i czas mnie nagli

czy do forestera sg 2006rok, podejdą bezproblemowo felgi 8 cali szerokości 35 et? czy nie będzie nic obcierać , szurać i tum podobne... bo felgi fabryczne mam 7 cali 48 et.

z góry dziękuję za pomoc

ale pod jakim względem niedozwolone, bo będą za mocno wystawać poza obrys auta , bo nie bardzo rozumiem :wub:

do tej pory w każdym aucie wstawiałem felgi jakie chciałem ( w sensie nie były to oem'owe ) w forku tez bym chciał mieć inne niż serię ( która zostaje na zimówkach) ale miałem obawy czy nie będą obcierać o ranty, nadkola itp, ale żeby niedozwolone?

Witam

pewnie już było takie pytanie zadawane kilkukrotnie, ale liczę na szybką odpowiedź, bo i czas mnie nagli

czy do forestera sg 2006rok, podejdą bezproblemowo felgi 8 cali szerokości 35 et? czy nie będzie nic obcierać , szurać i tum podobne... bo felgi fabryczne mam 7 cali 48 et.

z góry dziękuję za pomoc

Mailem dokładnie takie felgi w foresterze s-turbo i byli idealnie.

Edited by Guest

Sie zastanawiam czy nie przegialem bo zakupilem 8,5x18 z et30, odnowilem i pytanie czy to w ogole wlezie do sh :) opona 225/50 wiec jakiegos specjalnego naciagu raczej nie bedzie.

Ma ktos jakis konfigurator do tego nadwozia?

post-2266-0-07512200-1460482583_thumb.jpeg

post-2266-0-22718200-1460482599_thumb.jpeg

Sie zastanawiam czy nie przegialem bo zakupilem 8,5x18 z et30, odnowilem i pytanie czy to w ogole wlezie do sh :) opona 225/50 wiec jakiegos specjalnego naciagu raczej nie bedzie.

Ma ktos jakis konfigurator do tego nadwozia?

Nie ma przypadkiem jakiejś naklejki z wymiarami na lewym słupku ?

Mowisz o naklejce z seryjnymi zamiennymi kolami? Ta oczywiscie jest, ale daleko szukac tam takich parametrow kol :)

Ja mam w SH, 17"/8" ET35 opona 225/55 i rant felgi jest prawie na 0 z błotnikiem, opona minimalnie wystaje poza obrys.

Mowisz o naklejce z seryjnymi zamiennymi kolami? Ta oczywiscie jest, ale daleko szukac tam takich parametrow kol :)

Zdaje się o to mi chodziło. :)

rant felgi jest prawie na 0 z błotnikiem, opona minimalnie wystaje poza obrys.

cykniesz foto i wstawisz? bo ja chyba przesadziłem  :rolleyes:  

Rozwiązaniem przynajmniej częściowym (bo nie wiem czy poszerzy o więcej niż 5-7mm?) byłoby to, ale cena...  :facepalm: http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Nakladki-na-blotnik/289

Edited by gpruszko

rant felgi jest prawie na 0 z błotnikiem, opona minimalnie wystaje poza obrys.

cykniesz foto i wstawisz? bo ja chyba przesadziłem  :rolleyes:  

Rozwiązaniem przynajmniej częściowym (bo nie wiem czy poszerzy o więcej niż 5-7mm?) byłoby to, ale cena...  :facepalm: http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Nakladki-na-blotnik/289

Niestety blacha zostaje ta sama więc takie nakładki nie pomogą, a wręcz mogą zmniejszyć wartości które chcesz zwiększyć :)

Tak wrzuciłem, w weekend na próbe (i sie wówczas przestraszyłem...  :lol:) i to tylko na jedną stronę, bo jedna z felg poszła do prostowania, mimo zapewnień sprzedawcy "panie proste jak brzytwa"  :rolleyes: i ja jak smarkacz w to uwierzyłem, a zostały już poproszkowane...  :angry:

Jak zarzuce na traktor to cykne i wkleje, ale jeśli po prostowaniu będzie wymagać znów proszkowania to chwile to zajmie  :rolleyes:, i powiedzmy zostawie "na stałe", powiedzmy  :D, bo już widze że na imprezach do 2004 roku będą wyglądać chyba znacznie lepiej i przede wszystkim nie wystawać aż tyle z nadkoli...  :D  https://www.google.pl/search?q=bbs+ch+subaru&espv=2&biw=1280&bih=675&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiKw4iY0ZjMAhWBZCwKHSy5Ay0QsAQIHQ

Pewnie skończy się tak że wylądują w dziale sprzedam, bo za dużo kombinacji.... :facepalm: i zakupie coś "seryjnego" subarowego z 18tek

@@monsieurboxeur, masz na myśli że sposób montowania tych nakładek powoduje że nachodzą one na rant błotników również od wewnątrz/od środka? 

@@Ayu, super fajnie, dzięki, ale dlaczego cholewa do sh są sporo droższe :huh: , ciągnąć z chin to dowalą cło i podatek więc wyjdzie na to samo. Znalazłem stronke w uk ale wychodzi bardzo podobnie, raptem kilkadziesiąć pln taniej..  
Edited by gpruszko

Tylko wydawanie 1100 zł na potrzeby jedynie tych felg to średni interes :)

Dziś mam odebrać tę felgę, więc może też i dziś się uda te pokajanie zarzucić na ciągnik :D

Tak na szybko.. bo jak zwykle, jest potrzeba zrobic fote to tel padl :D...

A wiec mieszane uczucia.... :D i sam nie wiem..., z jednej strony takie nakladki zalatwilyby pewnie sprawe a z drugiej montowac je po pomalowaniu na biala perle - bo czarnych nie chce, tylko na potrzeby tych bbs to troche nonsens..... a nakladki sa z PUR, ktory nie jest ulubionym materialem lakiernikow do malowania - podklady takie i siakie, duzo partolenia i babrania, nie malo to kosztuje - po kosztach wyjdzie z 1600 wliczajac juz zakup nakladek, a finalnie lakier moze zlazic... no wiec zapewne niedlugo bbs ch znajda sie w dziale sprzedam i kombinowac bede dalej... :D

post-2266-0-33769100-1461096509_thumb.jpegpost-2266-0-27991500-1461096594_thumb.jpegpost-2266-0-17299800-1461096605_thumb.jpeg

Edited by gpruszko