Skocz do zawartości

skrzynia CVT - dziwne stuki przy wchodzeniu na obroty


martcinpiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam outback 2,5 przebieg 5tyśkm i zaobserwowałem coś niepokojącego ze skrzynią cvt. Podczas startu samochodu przy zimnym silniku lub przy ruszaniu gdy wchodzi na wyższe obroty ( ogólnie mówiąc wtedy gdy skrzynia zaczyna pracować a obroty silnika są wieksze) słychać dziwny dzwięk metaliczny tak jak by dwie tulejki puste uderzały o siebie i potem nic. Autko jeździ normalnie te stuki jednak zaczynają mnie niepokoić. W serwisie powiedzieli jeździć i nie przejmować się . Czy ktoś z was spotkał się z takim tematem czy miłą takie przypadłości u siebie ? Napiszcie . dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem trochę ponad 20 kkm i nigdy nie zaobserwowałem żadnych stuków z napędu. Skrzynia CVT wydaje cichy charakterystyczny dźwięk - rodzaj "jęczenia", ale ja to słyszę właściwie tylko podczas hamowania silnikiem przy małych prędkościach np. tuż przed zatrzymaniem przed skrzyżowaniem.

Jest to na tyle ciche, że włączenie radia na normalnym poziomie powoduje że tego dźwięku nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak jak piszesz to jest normalny dzwiek pracy ale u mnie jest jeszcze dzwięk metaliczny taki jak byś położył na stole dwie tulejki i jedną o drugą uderzył to będzie taki -  brzdęk. I tak mam gdy skrzynia dostaje wysokie obroty od silnika najczęściej gdy samochód jest zimnu np. rano w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na przebieg, to samochód jest nowy - prawda? Jeżeli nie podoba Ci się diagnoza ASO to pojedź do innego :) Może to nic takiego, a może komuś nie chciało się diagnozować i wyszedł z założenia, że masz gwarancję i w razie uszkodzenia skrzyni i tak wymienią ją na nową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie może być krzyżak bo te dzwięki są też jak samochód stoi podczas przekładania z park drive wszystko jedno czy do tyłu czy do przodu.

Wydaje mi się że msi ma rację poprostu serwisowi nie chce się nic przy tym robić i czekają jak się rozleci. oby nie po gwarancji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie może być krzyżak bo te dzwięki są też jak samochód stoi podczas przekładania z park drive wszystko jedno czy do tyłu czy do przodu.

Wydaje mi się że msi ma rację poprostu serwisowi nie chce się nic przy tym robić i czekają jak się rozleci. oby nie po gwarancji :(

 

Może jednak warto przy okazji odwiedzić inny serwis, gwarancja niby jest - ale po co się stresować i czekać aż coś padnie w trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te objawy nie sa normalne.

Service !

 

Zrob jeden test :

Zmien z P na D

Zmien z P na R

 

Zrob to raz z trzymaniem na hamulcu raz bez hamulca.

Jest to w obu manewrach czy w jednym rodzaju.

 

Dziwie sie ze service to ignoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...