Skocz do zawartości

Stuki w silnikuEJ205. Forester SF 177KM


kapitan-hak

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę szanownych ekspertów aby rzucili okiem (W sumie uchem) na dziwny nietypowy stukot dochodzący z silnika mojego Forysia 2001r 224kkm 2.0 s turbo 130kw.

Owy stuk nie jest głośniejszy od pracy silnika, występuje również na ciepłym silniku ale nie za każdym razem. Tylko w zakresie obrotów 700-1200. Jestem przed regulacją zaworów. Jednak stuk dochodzi spod KOLEKTORA dolotowego na środku slnika(może lekko z prawej strony) oleju od wymiany do wymiany co 12tyś. dolewam 200ml. Dynamika auta nie zmieniła się. Założony gaz brc 20kkm przejechanie na nim.

Link do filmiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz i cały rozrząd ma niecały rok i 18kkm temu był wymieniany.

 

Ale...

 

Był problem z zerwanym gwintem w mocowaniu napinacza. Był odkrecany uchwyt od mocowania napinacza, a śruba jest założona odwrotnie i napinacz przykrecony nakrętką samozabezpieczającą.

 

Będę sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie istota takich wątków. Ja rozumiem, że masz problem, który Cię niepokoi, ale tutaj naparwdę

tego nie rozwiążesz. Jeżeli chodzi o dźwięki, to każdy przypadek jest inny.

Musisz pojechać do "kumatego" serwisu i ocenić, co to jest. Inaczej, to wróżenie z fusów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie taki stukot występuje na zimnym silniku i tylko podczas skręcania w prawo :wacko:  (słyszalny z lewej strony silnika), dodam, że silnik jest po remoncie i wymianie rozrządu. Więc jeśli ktoś ma podobne doświadczenia i rozwiązał ten problem proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie taki stukot występuje na zimnym silniku i tylko podczas skręcania w prawo :wacko:  (słyszalny z lewej strony silnika), dodam, że silnik jest po remoncie i wymianie rozrządu. Więc jeśli ktoś ma podobne doświadczenia i rozwiązał ten problem proszę o radę.

Taki zachowanie z reguły świadczy o walniętym przegubie. Sprawdzałeś to?

Problem rozwiązany

 

 

 

Po wizycie u jednego ze specjalistów od Subaryn okazało się że jedena z rurek od podciśnienia rozłączyła się z racji wieku(zrobiła się twarda i nie elastyczna) i któryś z tych zaworów od podciśnienia dawał taki odgłos głuchego stukotu. Po założeniu owego przewodu na swoje miejsce jak ręką odjął

Temat zamknięty.

 

Dziękuję za odzew i chęć pomocy

No i gicio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

u mnie taki stukot występuje na zimnym silniku i tylko podczas skręcania w prawo :wacko:  (słyszalny z lewej strony silnika), dodam, że silnik jest po remoncie i wymianie rozrządu. Więc jeśli ktoś ma podobne doświadczenia i rozwiązał ten problem proszę o radę.

Taki zachowanie z reguły świadczy o walniętym przegubie. Sprawdzałeś to?

Problem rozwiązany

 

 

 

Po wizycie u jednego ze specjalistów od Subaryn okazało się że jedena z rurek od podciśnienia rozłączyła się z racji wieku(zrobiła się twarda i nie elastyczna) i któryś z tych zaworów od podciśnienia dawał taki odgłos głuchego stukotu. Po założeniu owego przewodu na swoje miejsce jak ręką odjął

Temat zamknięty.

 

Dziękuję za odzew i chęć pomocy

No i gicio ;)

 

przeguby były wymieniane, ten stukot jest jakby z komory silnika (po lewej stronie), wstawiłem go do warsztatu w dniu dzisiejszym, zobaczymy czy coś z tym tematem zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...