Skocz do zawartości

Tajemniczy dźwięk przy włączonym reduktorze


slim2102

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, czy ten dźwięk pojawiający się podczas ruszania to normalne ? Występuje on tylko przy włączonym reduktorze. Film trochę wyolbrzymia stuki. Będę wdzięczny za pomoc :) ps. Poprzedni właściciel nigdy tego nie włączał wiec może trzeba auto na reduktorze "rozruszac"?

 

https://m.youtube.com/watch?v=5wgbCK2z96A

 

Zauważylem ze film najlepiej oglądać bez basu. Wtedy lepiej słychać stuki.

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm skoro tylko na reduktorze, to jedyne co mi przyszło na myśl to luz na którymś wałku...

 

tylko przy ruszaniu? spróbuj rozpędzić auto na reduktorze i odpuścić gaz żeby zmusić go do szarpniecia,tylko bez przesady żeby sie urwało na amen, gdy bedzie kangurkował i dudnił to warto by sie tym zainteresować, bo jak coś jest urwane to moze (chyba) przelecieć do głównej komory skrzyni

 

druga sprawa że masz skrecone koła, nie jest to zwyczajnie przegub który objawia sie w konkretnych warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy reduktor jest wyłączony tego hałasu nie ma. Czy koła są skręcone czy nie, to tez nie ma różnicy. Przeguby bym wykluczył bo wiem jak się zechowuja kiedy są do wymiany :) dźwięk powstaje po wciśnięciu sprzegla. Tak jakby gdzieś był luz na jakiejś części.

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Ok wyszedłem i sprawdziłem. Chyba po prostu nie odpowiednio wciskam sprzeglo. Wrzucam jedynkę, ruszam z delikatnym gazem, i przyspieszając wciskam sprzęgło (nie wiem czy dobrze to opisałem i ktos mnie rozumie heheh). Wtedy ten dźwięk się pojawia. Najlepsze jest to ze na filmie wali niesamowicie a na żywo w ogóle tego nie słychać :|

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...