Skocz do zawartości

Akcyza na auta o pojemności pow. 2l - 4,6%!


iron

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz akcyza na moje H6 jest wyższa od jego ceny. Dobra zmiana. Ściąganie H6 całkowicie przestanie się kalkulować - źródełko szwajcarsko-germańskie wyschnie. Będę musiał Outbacka przykryć folią i raz w tygodniu odkurzać aby był dobrze zakonserwowany. Kupa śmiechu. :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te tłumy szturmujące salony po nowe auta.. Co za paranoja, UE się przyczepi do akcyzy, a my, ponieważ wstaliśmy z kolan, będziemy mieli temat zastępczy na rok.

 

Spotykam w tym kraju wielu bystrych i zdolnych ludzi, czemu od 89 nikt taki na dłużej nie trafił do władzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayo:

 

P = S x (1-D)

 

 

P = kwota akcyzy

 

S = stawka akcyzy (czyli w przypadku GC8 10,000 PLN)

 

D = współczynnik deprecjacji (dla aut pow 169 miesięcy od daty 1 rejestracji wynosi 0,90)

 

Deprecjacje masz podane tu:

 

15193533_1015346305269663_62118940216032

Edytowane przez MegasWRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Dyskusyjne pozostaje kryterium wieku samochodu, jako określające normą emisji spalin ( to nie będzie zgodne z prawem unijnym o ile wiem ).

Natomiast sam system obliczania deprecjacji ( miesiące użytkowania) od odpowiednich sum wydaje się być O.K. , choć osobiście uważam, że powinno się zakończyć temat na 120 miesiącu ( 10 lat ). Powyżej tej granicy trudno jest oczekiwać pozytywnego wpływu na bezpieczeństwo ( a to było jednym z kryteriów ).

 

Zobaczymy, jak to finalnie wyjdzie ( aczkolwiek w aktualnej wersji będzie - moim zdaniem - miało niewielki tylko wpływ na zachowanie kupujących, czy też strukturę importu ).

 

Pozdrowienia   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie im starsze tym tansze ?

 

jakos sie to kupy nie trzyma, czyli pelna kwote akcyzy zaplace jak sprobuje zarejestowac 16 letnie gc8 ktore pierwsza rejestracje mialo nie wiecej nic m-c temu...

Zalezy od pojemnosci. Youngtimery Mercedesa czy BMW z duzymi silnikami juz nie bardzo :/ a mialem kilka i mega je pokochalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... A to gdzie takie tanie te Subaraki?? Wezme z 3.... W uk trzeba zaplacic w przeliczeniu jakies 30-35tys....

 

Skonczy sie zanizanie umow i sprowadzanie starych sztotow z DE... I to bardzo dobrze. Zamiast kupowac starego smierdzacego 3.0 dizla od helmuta, Kowalski czesciej bedzie wybieral nowsza astre 1.6... Szkoda tylko ze youngtimery dostana troche po tylku... Ale gdzie drwa rabia tam wiory leca.

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Znana jest juz data wprowadzenia nowych przepisów akcyzowych? 

W sieci różne, sprzeczne informacje można wygooglować...

 

To jest wielka niewiadoma, gdyż na razie Senat wniósł projekt ustawu do Sejmu. A co będzie dalej? Przy obecnej władzy i sytuacji w Sejmie naprawdę trudno przewidzieć.

 

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/uchwaly/record,2924.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Sejm rozpoczął prace nad senackim projektem zmian w ustawie akcyzowej (..) Projekt skierowano 24 stycznia 2017 r. do pierwszego czytania sejmowego. Nowelizacja wejdzie w życie pierwszego dnia drugiego miesiąca następującego po miesiącu ogłoszenia.

 

http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/podatki_2017_sejm_zaczyna_prace_nad_akcyza_od_samochodw-a_21802.htm

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kłamią ! :angry:

Przeczytajcie w linku , który wkleił  Subleo projekt ustawy.

Szczególnie tabele z "zyskiem" dla konsumenta.

Ciekawe czy i tym razem ciemny lud to kupi.

Ciekawi mnie stanowisko Dyrekcji - kilka miesięcy temu jak napisałem o ciemnym ludzie, to Dyrekcja przekonywała mnie, że jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...