Skocz do zawartości

Akcyza na auta o pojemności pow. 2l - 4,6%!


iron

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalny import w segmencie aut dla ludu za 15-20 tys. przestanie istnieć. Zacznie się reanimowanie trupów w nieskończoność a i przespawywanie numerów w dziuplach pewnie też.

Import auta nie jest jedynym sposobem na zdobycie używanego samochodu. Można go również nabyć od właściciela który kupił go w PL Akcyzy wówczas się przecież nie płaci.

Edytowane przez mechanik
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Import auta nie jest jedynym sposobem na zdobycie używanego samochodu. Można go również nabyć od właściciela który kupił go w PL Akcyzy wówczas się przecież nie płaci.

a wiesz jaki jest stosunek aut sprowadzonych do tych kupionych jako nowe w PL salonie ? 


w 2014 sprzedano 300 tys nowych samochodow, a sprowadzono 700 tys.

efekt bedzie taki, ze starocie ktore juz u nas sa zyskaja na wartosci i beda reanimowane za wszelka cene, bo "nowych" 10-15 letnich uzywek nie bedzie przybywac.

sredni wiek auta w PL z oplacona polisa i waznymi badaniami to cos kolo 13-14 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie prawda , w PL jest tyle staroci bo jest mentalność wschodnia zastaw się a postaw się , za 30 tyś można kupić fiata 4-5 letniego albo full wypas e46 który zrobi furorę pod remizą , odpowiedzcie sobie sami czego widać więcej na drodze .

nie mam nic do starych aut jeżeli są dobrze utrzymane ale przeciętne passerati albo bunia to śmieć na kołach , zamiast podatków zrobili by porządek z SKP co było radykalnie poprawiło bezpieczeństwo choćby w nocy przez nie oślepianie ludzi ksenonami z allegro zamontowanymi na taśmę 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z drugiej strony promocja na 2.5XT też się skończyła i będzie drożej. Klasyczna Impreza ...hmm, 12kpln akcyzy a 2.5 20kpln

Nie do końca stawkę akcyzy należy pomnożyć przez współczynnik deprecjacji (czym auto starsze tym niższa akcyza).

Wzór [stawka akcyzy*(1-wd)].

Dla 2.5 xt z 2005 roku współczynnik wynosi 0,85 (przyjmijmy 133 miesiące od daty pierwszej rejestracji), czyli zapłacimy:

10 000*0,15= 1500 pln.

 

ps: źródło - można sobie policzyć.

http://www.polskiautohandel.pl/2016/11/15/akcyza-najnowszy-projekt/

 

Szczerze to juz się zgubiłem, bo według tabeli np.  2,5L  starszy 2004 to 20 000 zł akcyzy? Czyli ta tabela to nieprawda?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta tabela jest pogladowa, kolejna proba pt "rzucamy debilny pomysl i czekamy na odzew".

daruje juz sobie politykowanie...

To jest zmiękczanie publiki, sonda na ile prasa, opozycja i zbiorowe wq...nie wyborców pozwolą. Protest laweciarzy podobno w Wa-wie dzisiaj jest. A wokół Berlina wszystkie komisy wyczyszczone.

Historia jak z dowcipu o Stalinie: Hurra, tylko 10 lat łagru, dziękuję! - dziękujesz??? - No przecież mógł zabić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (właściwie to już wczoraj), będąc na badaniu technicznym, przede mną była młoda parka, która przyjechała starą, poszpachlowaną Corsą 1.2. człowiek, który ich obsługiwał powiedział coś w rodzaju "Opłaca Wam się to rejestrować, jak od nowego roku wchodzi nowa stawka OC i za każde auto starsze niż dziesięć lat, będzie z automatu tysiąc złotych więcej?". Myślałem, że sobie z nich jajka robi i gdy już odjechali, zacząłem drążyć temat. Co usłyszałem - był u nich gość od ubezpieczeń i powiedział, że są takie plany, by od pierwszego stycznia 2017 za każde auto mające więcej niż 10 lat z automatu leciał tysiak dopłaty+obowiązująca stawka OC.

Nie chce mi się w to wierzyć, ale gdyby okazało się prawdą, to setki tysięcy takich właśnie Cors, Felicii, Gulfuf leci z miejsca na złom a ludzie wskakują na komary i żrą gruz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ubezpieczeniem to przesada- ale OC drożeje mocno z kilku powodów (regulacje KNF -wytyczne i coraz wyższe roszczenia/wypłaty) tak w skrócie. A druga sprawa to rynek jak każdy inny - ceny w zależności of firmy i ich grupy docelowej są różne - a pojazdy o małych pojemnościach i mocach raczej preferowane w ubezpieczalniach gdyż statystycznie są mniej szkodowe. Oczywiście nie mówy tu o połączeniu z bardzo młodym kierowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zmuszanie do kupowania nowych aut bardzo mnie...denerwuje powiedziałbym inaczej ale juz raz mnie zbanowano z słowo na d. Wow.

 

Do rzeczy. Beznadziejne są nowe auta. A takie które są fajne to mnie i tak nie było by stać. Tj e klassa amg nie wymieniam legaca h6 nowego bo takiego nie ma. Jakbym miał 100 tys na nowe auto po prostu bym nie kupił bo w tej cenie są same słabe motory w małych ciasnych autach. Dlatego ludzie tak lubią używane samochody można kupić coś extra co kilka lat temu kosztowało 500 tys.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no widzisz, to masz pecha, naczelnik jeździ służbowym superbem, najwyższy czas się dostosować

Idąc tym śladem, jak tak dalej pójdzie to służbówka będzie celem dla wielu pracowników :-)

 

wczoraj cos pisali, ze sluzbowek nie bedzie mozna odliczac (nie mam to sie nei wczytywalem)

oplacenie samego OC z max znizkami za dwie GC8`mki nie bedzie juz dla mnie kosztem "pomijalnym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oplacenie samego OC z max znizkami za dwie GC8`mki nie bedzie juz dla mnie kosztem "pomijalnym"

 

Podwyżki podwyżkami ale da się dalej znaleźć powiedzmy normalnie.

Dzisiaj za GTka płaciłem 540zł. Ostatnio za Jeepa 2,7litra 608zł.

Tragedii moim zdaniem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za GTka płaciłem 540zł. Os

Ciekawy jestem gdzie, mi za 1,4 naliczyli 750 zł... mów co to za szacher macher ? :) od 17 lat auta ubezpieczam i pełen pakiet zniżek.... 

Ja taka kwotę płaciłem za 2.0 T ale lat temu trzy. 

Wracając do tematu czytałem dzisiaj artykuł na onecie własnie na temat nowych cen za akcyzę. I podali na przykładzie rożnych aut jak to będzie wyglądało w przyszłym roku. Pokazano to właśnie na przykładzie Forestera 2.5 i według nowej stawki auto ma wzrosnąć o prawie 8 tysięcy :) mowie o akcyzie.

Teraz czy te stawki odbija się na cenach aut używanych?

Pytanie czysto teoretyczne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawy jestem gdzie

 

Link4. Znaczy ja ubezpieczam w multiagencie bo tam mam zawsze najtaniej.

Chcieli 620, ale powiedziałem że mam gdzie indziej taniej.

Rok temu płaciłem chyba 420.

 

 

 

mów co to za szacher macher ? :)

 

no żaden. Nie lubię przepłacać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna propozycja tym razem dużo gorsza od poprzednich: 

 

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Akcyza-2017-jednak-bedzie-drozej,wid,18610739,wiadomosc.html#opinie

 

 

W segmencie aut 2.0-3.0l pojemności niestety nawet kilka razy więcej niż poprzednio.

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...