Skocz do zawartości

Spotkanie pomodzonych Foresterow :)


KamilP

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ja już pisałem KNA-G520 (obsługujący SD) był za dopłatą. Standardowo ASO oferowało inną nawigację. Zawsze można się pokusić o dodatkowy mod i zmienić moduł :) Plusem są aktualne mapy.

Rozwiniesz temat...ja mam właśnie taki z karta SD i wypuszczonym kabelkiem do schowka ,a w dvd żadnej płyty nie mam - mapy chodzą i są chyba z 2012 r ....

ps- jak pogoda taka jak w krk to macie fajnie mokro więc poślizgi będzie można poćwiczyć

Edytowane przez misieknh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z mapą później sie wyjaśni . Ale bylo prze fajnie wreszcie można bylo pogadać szkoda tylko że tak krótko z tydzień mogli by to szkolenie trwać . Ja juz w domku pozdro dla dalej jadących i oby do szybkiego do zobaczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam za mega dzien. Pojezdzilismy, posmialismy sie, pogadalismy, poznalismy.

Fajnie bylo zobaczyc Was na zywo! :)

Zdjecia i jakies filmiki wrzuce w tygodniu tylko ostrzegam - nie spodziewajcie sie fajerwerkow ;)

 

Samedi, fakt.. Tylko nie wiem czy nagranie cokolwiek Ci powie, bo nie bedzie wiarygodne. Jest okazja, aby sie zlapac szybciej ;)

 

Raz jeszcze dzieki. Zajebista banda! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było Was poznać. No i z tego co słyszałem, nie tylko mi pozostał niedosyt. Ale tylko pobieżnie przeglądając forum widzę, że opcji jest bardzo dużo i są konkurencyjne cenowo...więc mam nadzieję Was jeszcze zobaczyć :)

976ad9fcb00f3075med.jpg

 

A co do relacji: tor jest raczej do podszkolenia techniki a nie rozwijania niesamowitych prędkości ;) 3 grupy po 10 samochodów, które były w sobotę to sporo i nie było mowy o przejechaniu choćby kilku kółek - tego chyba wszystkim brakowało. Budynek przy torze jeszcze się wykańcza, więc w zasadzie mieliśmy okazję pojechać tam, chyba jako jedni z pierwszych.

Szkolenie niby emeryckie, ale ja sporo skorzystałem, nie zamierzam zmieniać ustawienia fotela ;)

4 ćwiczenia - próby, najpierw slalom w 2 wariantach, potem hamowanie awaryjne na płycie poślizgowej, hamowanie równoległe w parach (to chyba ze względu na za duży tłok na torze a potem jazda po łuku z płytą poślizgową. Chyba nikomu nie udało się zerwać tyłu ;)

Edytowane przez Daniel_1776
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było Was poznać. No i z tego co słyszałem, nie tylko mi pozostał niedosyt. Ale tylko pobieżnie przeglądając forum widzę, że opcji jest bardzo dużo i są konkurencyjne cenowo...więc mam nadzieję Was jeszcze zobaczyć :)

976ad9fcb00f3075med.jpg

 

A co do relacji: tor jest raczej do podszkolenia techniki a nie rozwijania niesamowitych prędkości ;) 3 grupy po 10 samochodów, które były w sobotę to sporo i nie było mowy o przejechaniu choćby kilku kółek - tego chyba wszystkim brakowało. Budynek przy torze jeszcze się wykańcza, więc w zasadzie mieliśmy okazję pojechać tam, chyba jako jedni z pierwszych.

Szkolenie niby emeryckie, ale ja sporo skorzystałem, nie zamierzam zmieniać ustawienia fotela ;)

4 ćwiczenia - próby, najpierw slalom w 2 wariantach, potem hamowanie awaryjne na płycie poślizgowej, hamowanie równoległe w parach (to chyba ze względu na za duży tłok na torze a potem jazda po łuku z płytą poślizgową. Chyba nikomu nie udało się zerwać tyłu ;)

Hamowanie awaryjne równoległe w parach ma na celu pokazanie jak działa czas reakcji każdego kierowcy w aktualnych warunkach oraz wpływ ma na to zmęczenie itd. Tutaj na uwadze trzeba mieć, że jesteśmy świadomi tego, że kierowca na danym odcinku będzie hamował, ale robiąc to uczciwie ćwiczenie może dać wiele do zrozumienia :)

 

Ps. Ja byłem na koniec lipca na 1 SJS w Kielcach i była sympatyczna dziewczyna, która mnie w tym ćwiczeniu załatwiła pięknie :) Aż instruktor jej gratulował i sam to zrobiłem bo swietnie pokazała co robią, niektórzy kierowcy na drogach :) Ruszyła gwałtownie (Co mi bardzo odpowiada) i nagle hamowanie awaryjne :P Ja zanim ogarnąłem to zdążyłem ją wyprzedzić i dopiero hamować :P efekt byłem dwie długości forka przed nią, a hamulce mam igiełki i złote brembo :)

Edytowane przez Krzychu91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie było Was poznać. No i z tego co słyszałem, nie tylko mi pozostał niedosyt. Ale tylko pobieżnie przeglądając forum widzę, że opcji jest bardzo dużo i są konkurencyjne cenowo...więc mam nadzieję Was jeszcze zobaczyć :)

976ad9fcb00f3075med.jpg

 

A co do relacji: tor jest raczej do podszkolenia techniki a nie rozwijania niesamowitych prędkości ;) 3 grupy po 10 samochodów, które były w sobotę to sporo i nie było mowy o przejechaniu choćby kilku kółek - tego chyba wszystkim brakowało. Budynek przy torze jeszcze się wykańcza, więc w zasadzie mieliśmy okazję pojechać tam, chyba jako jedni z pierwszych.

Szkolenie niby emeryckie, ale ja sporo skorzystałem, nie zamierzam zmieniać ustawienia fotela ;)

4 ćwiczenia - próby, najpierw slalom w 2 wariantach, potem hamowanie awaryjne na płycie poślizgowej, hamowanie równoległe w parach (to chyba ze względu na za duży tłok na torze a potem jazda po łuku z płytą poślizgową. Chyba nikomu nie udało się zerwać tyłu ;)

Hamowanie awaryjne równoległe w parach ma na celu pokazanie jak działa czas reakcji każdego kierowcy w aktualnych warunkach oraz wpływ ma na to zmęczenie itd. Tutaj na uwadze trzeba mieć, że jesteśmy świadomi tego, że kierowca na danym odcinku będzie hamował, ale robiąc to uczciwie ćwiczenie może dać wiele do zrozumienia :)

 

Ps. Ja byłem na koniec lipca na 1 SJS w Kielcach i była sympatyczna dziewczyna, która mnie w tym ćwiczeniu załatwiła pięknie :) Aż instruktor jej gratulował i sam to zrobiłem bo swietnie pokazała co robią, niektórzy kierowcy na drogach :) Ruszyła gwałtownie (Co mi bardzo odpowiada) i nagle hamowanie awaryjne :P Ja zanim ogarnąłem to zdążyłem ją wyprzedzić i dopiero hamować :P efekt byłem dwie długości forka przed nią, a hamulce mam igiełki i złote brembo :)

 

Tak nam też tłumaczyli. I faktycznie mi się kilka razy udało kolegę z pary oszukać, ale i sam zostałem oszukany ;) Pod tym względem ćwiczenie wpływające korzystnie na uświadomienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz mam chwile usiasc przy kompie na dluzej.  ;)

 

Dzieki chlopaki za super spotkanie!  :)

Szczegolnie dzieki @@KamilP, za organizacje i foty (nawet sie gdzies zalapala najstarsza babka)!

 

...i tradycyjnie, "kiedy II stopien?" 

 

pozdr

P

Edytowane przez piotr13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy powiedzą tak to wrzucaj foty a ja tak jak mówiłem postaram coś sklecić jak wrócę z urlopu to dojdzie maly filmik głównie z ćwiczeń poza ostatnim ćwiczeniem na łuku mam wcześniejsze. Co do 2 poziomu ja proponuje wrzesień i Katowice kolo 16 to wypijecie moje zdrowie a ja ogarne tort i świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...