Skocz do zawartości

Wlot aka kurnik Forester SG - kilka pytań


dr.elich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakupiłem Forka XT SG. Niestety pod wlotem leje się woda. Jak widzę - uszczelka butylowa (czy jaka tam jest) jest wyrobiona do tego stopnia,że jest szczelina i nie ma jak ściągnąć śrubami.

 

Z pewnością niejeden z Was wymieniał kurnik. Czy taką uszczelkę da się gdzieś dokupić? Chcę uniknąć klejenia, bo zamknęło by to drogę do pytania nr 2?

 

 

Jaki większy wlot pasuje p&p?

Znalazłem rozbieżne informacje, m.in. pokrywa się, że Bug STI. dzieniegdzie iszą też, że Blob WRX/STI?

Jak jest z wlotem z Hawka? 

 

Jak to jest naprawdę???

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p&p pasuje tylko oryg. wlot od buga - wiem, bo zmienialem (i u mnie nie bylo problemu z ori uszczelka)

Dokładnie :)

 

Czyli czyt od innych modeli nie pasuje 

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem Forka XT SG. Niestety pod wlotem leje się woda. Jak widzę - uszczelka butylowa (czy jaka tam jest) jest wyrobiona do tego stopnia,że jest szczelina i nie ma jak ściągnąć śrubami.

 

Z pewnością niejeden z Was wymieniał kurnik. Czy taką uszczelkę da się gdzieś dokupić? Chcę uniknąć klejenia, bo zamknęło by to drogę do pytania nr 2?

 

 

Jaki większy wlot pasuje p&p?

Znalazłem rozbieżne informacje, m.in. pokrywa się, że Bug STI. dzieniegdzie iszą też, że Blob WRX/STI?

Jak jest z wlotem z Hawka? 

 

Jak to jest naprawdę???

 

Gąbkową samoprzylepną uszczelkę można kupić w Castoramie.

 

Kurnik od buga pasuje pnp ale splitter trzeba wyrzeźbić samemu - konieczne jest nawiercenie otworów i przedłużenie go do intercoolera.

 

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/26261-co-dzisiaj-zrobi%C5%82emam-przy-swoim-subaraczku/page-334#entry2362312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to już jasne. A Forkowy splitter podejdzie?

I inaczej - czy do IC z WRX lub STI trzeba splitter z Imprezy?

 

Oryginalny splitter przykręcić się da ale korzyści w wysokiego kurnika wtedy brak - zamiast przekierować powietrze na intercooler powstanie hamulec aerodynamiczny :-)

Intercooler z WRX jest mały więc jego montowanie nie ma większego sensu. TMIC z STI jest duży ale Forkowy splitter nie pokrywa całej powierzchni więc korzyści z dużego TMIC-a brak.

Splitter z Imprezy STI po nawierceniu otworów będzie pasować do maski i wysokiego kurnika ale gumowy fartuch nie będzie sięgać do intercoolera więc to bez sensu.

Tak więc albo trzeba kupić splitter z Subtle Solutions, który sięgnie od kurnika do intercoolera ale przerabiać splitter z Imprezy STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Gąbkową samoprzylepną uszczelkę można kupić w Castoramie.

 

Dziś auto postawiłem na serwis. Nie chcą się tykać tego wlotu ani dawać nieOEM uszczelek. Boją się, że jak dadzą byle co to będzie się woda gromadzić i rdzewieć.

Najpewniej będę to musiał jednak sam zrobić.

 

Ta uszczelka "gąbkowa" to jaka ma być? Butylowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.02.2019 o 15:43, wojtek8830 napisał:

Troszkę odgrzebie ale nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Czy wie ktoś ile jest roboty żeby wlot z wrx/sti blobeye zaadoptować do forestera sg5?

Też mam taki problem xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...