Jump to content
Sign in to follow this  
Sebastian32

Dojazdówka

Recommended Posts

Cześć,

myślę o zakupieniu dojazdówki. Wg. instrukcji powinno to być koło 16'x 4' z oponą 135/80. Oczywiście rozstaw śrub 5x100.

Jest tego trochę w internecie. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Otwór centralny?  Jaka pownna być średnica? ET?

Pozdrawiam

Seb

Edited by Sebastian32

Ja kupiłem od innego forumowicza, który miał BRZkę ze Stanów.

Wymiary takie jak podajesz.

Sprawdź oferty aut na portalach, jeśli są jakieś amerykańce, to może się dogadasz  ;)

2016_03_28_16_14_16.jpg

2016_03_28_17_33_45.jpg

Sprawdziłem dojazdówkę z mojego Legacy i jest dokładnie taka sama. Pasuje w bagażnik brz jak ulał.

W dniu 28.03.2016 o 21:14, Sebastian32 napisał:

Sprawdziłem dojazdówkę z mojego Legacy i jest dokładnie taka sama. Pasuje w bagażnik brz jak ulał.

Ja także szukam dojazdówki do BRZ - na alledrogo jest kilka sztuk od Legacy, ale z oponą 135/70, nie 135/80. Były różne?

23 godziny temu, outsider napisał:

Ja także szukam dojazdówki do BRZ - na alledrogo jest kilka sztuk od Legacy, ale z oponą 135/70, nie 135/80. Były różne?

Do Legacy IV fabrycznie koło jest 215/45/17 i dojazdówka jest 135/80/16. BRZ ma takie same koła więc dojazdówka też 135/80/16.

Być może 135/70 jest do aut z przedlifta które miały koła 16 cali

• Upvote 1

Czemu chcecie zwiększać masę BRZ-ta kołem zapasowym? 

Zeby nie niszczyc kola wciskajac tam jakis syf w sprayu.

No to jeśli już to chyba lepiej wrzucić pełnowymiarowe. Przynajmniej będzie z niego jakiś pożytek. 

Poza tym zawsze można użyć tego 

62cc619b4ead8b2e4019a0914b33

10 minut temu, przemekka napisał:

Poza tym zawsze można użyć tego

Tak, po ciemku na poboczu drogi. To juz wole przykrecic dojazdowke i dowlec sie do domu.

Jak masz wprawę to szybciej tym niż z wymianą koła. Nawet po ciemku. ;)

Trzeba mieć naprawdę dużego pecha, żeby na asfalcie rozwalić tak koło, żeby się nie dało załatać. Nawet w Forku wożę zestaw i kompresor zamiast koła, no chyba, że jadę na Subariadę to wtedy biorę pełnowymiarowy zapas. 

W dłuższą trasę wolałbym jednak mieć pełnowymiarowe koło. 

Udało mi się kupić na allegro T135/80D16 od Legacy - czyli taka jak wg Was powinna pasować - dziś kurier dostarczył. Jak znajdę chwilę to sobie ją kontrolnie założę dla sprawdzenia, że na pewno nie będzie niespodzianki "w razie W". Dzięki za podpowiedź :)

Peeska: przymierzone, zamontowane, wszystko pasuje jak ulał - zestaw małego majsterkowicza w postaci spray'u i kompresorka powędrował w kąt garażu. Dzięki jeszcze raz za podpowiedzi odnośnie rozmiaru, super zadowolony jestem - jednak jakoś tak pewniej się czuję w trasie wiedząc, że mam zapas w bagażniku. :D

Tak przy okazji. Polecam na pełnowymiarowy zapas oponę zimową. W lecie daje się jechać, w zimie letnia na przodzie to masakra. Kiedyś, przy minus 15, miałem kłopoty, żeby objechać rondo z prędkością 5 - 8 km/h. Letnia na prawym przodzie nie sprawdziła się.

W dniu 28.03.2016 o 21:14, Sebastian32 napisał:

Bo rozmiar kół legacy IV i BRZ - ta są takie same. ;)

Jak jestem u wulkanizatora, to zawsze śmiech mnie ogarnia. Nie to, żebym wyśmiewał, wątpił... Sam mam dojazdówkę w STI*. Normalna się nie mieści. Nigdy na tym nie jechałem, ciśnienie trzeba kontrolować, ale wygląda jakbym chciał założyć do samochodu koło od roweru.