Skocz do zawartości

Opony na lato tribecka


marasaki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
4 minuty temu, lutek34 napisał:

Panowie czy ktoś z Was jeździł na oponach Kormoran SUV Summer?..

Serio bierzesz pod uwagę te „ gumy” ? Nigdy nie słyszałem o kormoranach dobrych opini chyba ze od właścicieli polonezów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lutek34 napisał:

 

Serio. Kolega ma letnie Kormorany z małym rozmiarze i sobie chwali. Wiesz o tym że Twój post niczego nie wnosi.

Byc może nie wnosi ale sam przyznasz, że polskie opony nie należą do najlepszych. Jakiego typu auto ma twój kolega? suva który waży prawie 2 tony z 4x4? Nawet ojciec jeździł na kormoranach w oplu astrze i powiedział nigdy więcej! Skusiła go cena bo faktycznie jest atrakcyjna.  Niestety Polska fabryka mimo, że wchodzi w skład grupy Goodyear nie przykłada się do rodzimych „wynalazków”  po prostu są za słabe technicznie. Opona o której wspomniałeś jest akurat produkowana bodajże w Serbii ale cały czas patronuje jej Polski koncern. Jeśli znajdziesz pozytywną opinie to daj znać. 

Ostatnio do forestera kupiliśmy Voyagery i byliśmy miło zaskoczeni. To też podobno niefirmowy produkt grupy goodyear. Wiec moze i Dębica się zmieniła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kamis napisał:

Jakiego typu auto ma twój kolega? suva który waży prawie 2 tony z 4x4? Nawet ojciec jeździł na kormoranach w oplu astrze i powiedział nigdy więcej!

 

no i widzisz że pytam o inną oponę, jakbym bazował na użytkowniku opony tego producenta w małym rozmiarze, to pewno bym ją już kupił. 

Co do opon "Dębica" to ja akuratnie mam założone zimówki w dwóch samochodach i złego słowa nie mogę powiedzieć, jakby "Dębica" produkowała opony w rozmiarze 255/55/18, to chyba bym nie zadawał tego pytania na forum.

i jeszcze jedno, "Dębica" należy do GoodYear a "Olsztyn" do Michelin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lutek34 napisał:

ja akuratnie mam założone zimówki w dwóch samochodach i złego słowa nie mogę powiedzieć

Każdy ma swoje wypracowane zdanie ;).  W moich odczuciach unikać należy tej marki ze względu na złe doświadczenia moje i moich znajomych. Dlatego podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami.:P

Jak zdecydujesz się kupić to nie zapomnij proszę podzielić się swoimi wrażeniami :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kamis napisał:

Każdy ma swoje wypracowane zdanie

 

Tak jak pisałem wyżej, zimówki Dębica Frigo2 sprawdzają się u mnie w dwóch samochodach, kupione w 2016, po trzech sezonach i przejechanych ponad 30kkm wyglądają tak:

 

331458273_IMG_20190221_152045(2000x1500).thumb.jpg.0cbf78ee481e97c296fe24ed1fb668c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja NIE polecam Barum Bravuris 4x4 ... na mokrym kiepskie i nie czuje się pewnie. Nie wymieniłem tylko dlatego że kupiłem auto z nowymi oponami (szkoda że poprzedni właściciel nie dorzucił parę stówek do czegoś lepszego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupcie sobie całoroczne , po co Wam tak sobie życie gmatwać ... Ja w tym roku kupuję nowe scorpiony. Te mi służyły 4 sezony, czyli 4 lata. Wygoda, nie trzeba co pół roku jeździć na wymianę opon. Duża oszczędność a komfort jazdy w zimie, w lecie i co najważniejsze podczas deszczu bardzo wysoki. Oczywiście mówię o oponach z tej górnej półki, żadnego innego badziewia nie polecam.

 

Ok, jeśli ktoś mieszka w górach, gdzie walczy ze śniegiem całą zimę to owszem, zimowe opony jak najbardziej, ale reszta kraju bez sensu kupuje zimówki!

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JokerZMC napisał:

Wygoda, nie trzeba co pół roku jeździć na wymianę opon. Duża oszczędność a komfort jazdy w zimie, w lecie

Jak ważna kasa +komfort+wygoda a nie bezpieczeństwo to OK ale jak ważnie bezpieczeństwo to :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JokerZMC napisał:

Panowie, kupcie sobie całoroczne , po co Wam tak sobie życie gmatwać ... Ja w tym roku kupuję nowe scorpiony. Te mi służyły 4 sezony, czyli 4 lata. Wygoda, nie trzeba co pół roku jeździć na wymianę opon. Duża oszczędność a komfort jazdy w zimie, w lecie i co najważniejsze podczas deszczu bardzo wysoki. Oczywiście mówię o oponach z tej górnej półki, żadnego innego badziewia nie polecam.

 

Ok, jeśli ktoś mieszka w górach, gdzie walczy ze śniegiem całą zimę to owszem, zimowe opony jak najbardziej, ale reszta kraju bez sensu kupuje zimówki!

 

pzdr

 

        Ja mieszkam na Mazurach i śniegu jest tu zimą też sporo a na pewno więcej jak w południowej Polsce. Mam dwa komplety opon, na lato Goodyear a na zimę Dunlop i nie wiem w zimę co to znaczy brak przyczepności, ale pomimo wszystko trzeba zachować ostrożność jak droga jest zaśnieżona albo oblodzona, bo żadna najlepsza zimówka nie da rady jak dwutonowe auto wpadnie w poślizg. Kolega jeździ na wielosezonowych Jeppem Grand Cherokke i sobie chwali - więc reasumując to na pewno opona wielosezonowa nie dorówna zimowej jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, ale na pewno jest oszczędniej na wielosezonach (chyba że zaliczymy rów :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ważna kasa +komfort+wygoda a nie bezpieczeństwo to OK ale jak ważnie bezpieczeństwo to :toobad:
Przejechał zima tribeca trasę dookoła Bałtyku ładnie z wizytą na Nordkapp. Całość ok 7000km na oponach całorocznych nokian waterproof.



W tym roku tą samą wyprawę wyśle że w odwrotnym kierunku zrobiłem outlanderem phev na całorocznych vredestein quatrac 5

Nie tylko ja z grupy byłem ma całorocznych i żaden z nas nie odczuł dyskomfortu w stosunku do uczestników na czołówkach

Dobra markowa opona całoroczne nie ustępuje w praktyce zimowce.



Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 14:33, JokerZMC napisał:

Te mi służyły 4 sezony, czyli 4 lata. Wygoda, nie trzeba co pół roku jeździć na wymianę opon. 

Wszystko fajnie i super bo nie trzeba stać w kolejkach u gumiarza jak nagle sypnie śniegiem i jest wielkie ruszenie. Ale z drugiej strony jak zmieniasz to masz co pół roku oponki wyważone. W Forku miałem dwa komplety i zmieniałem sam. Oszczędność czasu i pieniędzy aż poszło łożysko z tyłu bo nie zauważyłem,  że drugi sezon jeżdżę na niewyważonej. Kij ma dwa końce...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...