Skocz do zawartości

Blobeye WRX, problem z jedynka i wstecznym, w każdym aucie tak jest???


kamilwro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno mnie nie było :) przeszukiwałem wątki, czytałem w sieci itp. ale niczego konkretnego nie znalazłem więc: 

   Pany, ostatnio przy każdym WRX czy to bug czy blob WRX, ciężko wchodzą właśnie jedynka oraz wsteczny. Trzeba podpompować z dwa razy i wejdzie. Czy to wina sprzęgła, wysprzęglika, tarczy, docisku czy też właśnie samej skrzyni?? Będę wdzięczny za wszelkie pomysły i podpowiedzi. Dodam, że w jednym czy dwóch autach było nowe sprzęgło Exedy st2 Japan, brane z InterCarsu. Jest na to jakaś mądra rada, czy po prostu ten typ tak ma? Niewiadomo co ludziom powiedzieć kiedy pytaja co odpowiada za tego typu usterkę :) Dziękuję i pozdrawiam, a dla wszystkich nowych i starych forumowiczów życzę spokojnych i udanych Świąt Wielkanocnych, Kamil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsteczny bieg jest niesynchronizowany,jeśli nie wchodzi to porostu trzeba odpuścić sprzęgło i wcisnąć je ponownie i dopiero wrzucić bieg.

Pierwszy bieg nie ma łatwego życia więc i synchronizator długo nie wytrzymuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ten typ tak ma. Jeśli chodzi o moją 5MT, to myślałem że to wina sprzęgła ale po wymianie wiele się nie zmieniło, a po jakimś czasie rozszczelnił się elastyczny przewód od wysprzęglika i dopiero po założeniu nowego i odpowiednim odpowietrzeniu, poprawiło moje samopoczucie. Kamil, wproszę się na kawę do Ciebie, to obadamy temat ;)

 Pozdro i wesołych!

Edytowane przez brahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsteczny to w każdej 5mt tak wchodzi

Z 1 bjegiem to jest różnie zależy od przelozenia,gęstości oleju ,stopnia zużycia, czesto po nagrzaniu sie auta 1 bieg wchodzi lepiej.W niektórych skrzyniach niewchidza 2 i 3 bieg ,wiadomo dlaczego,łatwo nie mają.

Co do 1 biegu jesli się auto nie toczy synchronizator jest niewykorzystywany,winne sa koła przesówne w skrzyni,nie ustawiaja się w odpowiedniej pozycji,możemy je zmienić puszczajac sprzęgło i ponownie je naciskajac,tyczy się to także wstecznego ,który nie potrzebuje sunchronizatora bo używamy go na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem gt 97 i wszystkie biegi wchodzily bez problemu jerzeli cos nie wchodzi to jest zuzyte i tyle nie tlumaczcie sobie ze ten typ tak ma bo nie ma,jerzeli skrzynie macie nie zuzyte a w autach paronasto letnich zazwyczaj nie oszcczedzanych zatko tak jest to biegi beda wam wchodzic bez problamu,a jerzeli wam nie wchodza a chcecie zeby wszystko bylo ok to zrubcie remont skrzyni i beda wchodzic jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...