Jump to content

Blobeye WRX, problem z jedynka i wstecznym, w każdym aucie tak jest???

kamilwro

Recommended Posts

Witam, dawno mnie nie było :) przeszukiwałem wątki, czytałem w sieci itp. ale niczego konkretnego nie znalazłem więc: 

Pany, ostatnio przy każdym WRX czy to bug czy blob WRX, ciężko wchodzą właśnie jedynka oraz wsteczny. Trzeba podpompować z dwa razy i wejdzie. Czy to wina sprzęgła, wysprzęglika, tarczy, docisku czy też właśnie samej skrzyni?? Będę wdzięczny za wszelkie pomysły i podpowiedzi. Dodam, że w jednym czy dwóch autach było nowe sprzęgło Exedy st2 Japan, brane z InterCarsu. Jest na to jakaś mądra rada, czy po prostu ten typ tak ma? Niewiadomo co ludziom powiedzieć kiedy pytaja co odpowiada za tego typu usterkę :) Dziękuję i pozdrawiam, a dla wszystkich nowych i starych forumowiczów życzę spokojnych i udanych Świąt Wielkanocnych, Kamil :)

Wsteczny bieg jest niesynchronizowany,jeśli nie wchodzi to porostu trzeba odpuścić sprzęgło i wcisnąć je ponownie i dopiero wrzucić bieg.

Pierwszy bieg nie ma łatwego życia więc i synchronizator długo nie wytrzymuje .

Wygląda na to, że ten typ tak ma. Jeśli chodzi o moją 5MT, to myślałem że to wina sprzęgła ale po wymianie wiele się nie zmieniło, a po jakimś czasie rozszczelnił się elastyczny przewód od wysprzęglika i dopiero po założeniu nowego i odpowiednim odpowietrzeniu, poprawiło moje samopoczucie. Kamil, wproszę się na kawę do Ciebie, to obadamy temat ;)

Pozdro i wesołych!

Edited by brahu

Wsteczny to w każdej 5mt tak wchodzi

Z 1 bjegiem to jest różnie zależy od przelozenia,gęstości oleju ,stopnia zużycia, czesto po nagrzaniu sie auta 1 bieg wchodzi lepiej.W niektórych skrzyniach niewchidza 2 i 3 bieg ,wiadomo dlaczego,łatwo nie mają.

Co do 1 biegu jesli się auto nie toczy synchronizator jest niewykorzystywany,winne sa koła przesówne w skrzyni,nie ustawiaja się w odpowiedniej pozycji,możemy je zmienić puszczajac sprzęgło i ponownie je naciskajac,tyczy się to także wstecznego ,który nie potrzebuje sunchronizatora bo używamy go na postoju.

u mnie w blobie wrx jest problem tylko ze wstecznym, po prostu jeszcze raz sprzeglo i wchodzi ale za pierwszym razem rzadko. Co do jedynki wchodzi jak w maslo :D

Bo kto jeździ subaru na wstecznym?

Wsteczby był tylko w standardzie na rynek amerykański na europe trzeba było dopłacić.

Edited by ursusraketa

Mialem gt 97 i wszystkie biegi wchodzily bez problemu jerzeli cos nie wchodzi to jest zuzyte i tyle nie tlumaczcie sobie ze ten typ tak ma bo nie ma,jerzeli skrzynie macie nie zuzyte a w autach paronasto letnich zazwyczaj nie oszcczedzanych zatko tak jest to biegi beda wam wchodzic bez problamu,a jerzeli wam nie wchodza a chcecie zeby wszystko bylo ok to zrubcie remont skrzyni i beda wchodzic jak nalezy