Skocz do zawartości

Lift kit do Forestera SF


nhp890

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, miki_mi2 napisał:

Tak informacyjnie , POSPRING wykonuje sprężyny + 5cm do forka w cenie 150 zł/ szt + 23% vat zarówno przód jak i tył. Sprężyny malowane proszkowo na czarno lub czerwono. 

 

Czy mowa o poznańskim PoSPRINGU? Jeśli tak - to chyba nie mają ich w oficjalnej ofercie? (szukam na ich stronie)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Pospring z Poznania. Napisałem do nich zapytanie , na stronie nie było. 


Właśnie od nich mam sprężyny tylne i bardzo dobrze się prowadzi i fakt troszkę sztywniejszy jest ale to mi nie przeszkadza :) Mam tez przednie ale muszę do nich podjechać bo za wysoko stoi żeby je skrócili


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jasnyp napisał:

Czy mowa o poznańskim PoSPRINGU? Jeśli tak - to chyba nie mają ich w oficjalnej ofercie? (szukam na ich stronie)? 

 

Te sprężyny mają zajebistą cenę w porównaniu do dystansów. 

Ma ktoś wymiary amortyzatorów  p/t ściśniętego i rozciągniętego w forku?

EDIT

Przód mam : ściśnięty 39 cm rozciągnięty 55 cm

Edytowane przez miki_mi2
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2018 o 14:10, JedrulaL napisał:

Osłonę pod tylni dyfer daj taką w formie "pudełka" inne zbierają syf.

Lift to zależy czym się wcześniej jeździło, moim zdaniem to dalej plaskacz ;)

Dasz radę zmierzyć jaki masz na tym lifcie prześwit, ale nie do progu tylko np. tylnego dyfra??

Zebrałem sie w końcu i zmierzyłem ;)

od najniższego punktu tylnego mostu do gleby na równiutkim mam 26cm

W dniu 5.08.2018 o 21:49, Piotr Reichert napisał:

Dziwnie nisko siedzi jak na 5cm ale może to złudzenie optyczne :). Możesz zmierzyć realny prześwit np do miski olejowej? Mierzyłeś może te nalewki jaki maja faktyczny rozmiar tzn ile cm. 

To przez te opony tak sie wydaje bo maja duzy bierznik,

mierzylem przed chwila to od najnizszego punktu tylnego mostu do rownej gleby w garazu mam 26cm na tych 5cm podkladkach

W dniu 6.08.2018 o 07:59, Rafaelo napisał:

Dobrze to wyglada :) Ile koła ci wystają po za obrys karoserii ? Sprężyny kayaby są za miękkie ja mam dorobione twardsze i dają radę w terenie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na dystansach 3cm na kolach i tych oponach nic nie wystaje po za obrys, w forku jest spory zapas przez te obłe błotniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, saaver napisał:

Zebrałem sie w końcu i zmierzyłem ;)

od najniższego punktu tylnego mostu do gleby na równiutkim mam 26cm

To przez te opony tak sie wydaje bo maja duzy bierznik,

mierzylem przed chwila to od najnizszego punktu tylnego mostu do rownej gleby w garazu mam 26cm na tych 5cm podkladkach

Na dystansach 3cm na kolach i tych oponach nic nie wystaje po za obrys, w forku jest spory zapas przez te obłe błotniki

 

Kolego napisz jeszcze (moze byc priv) gdzie gdzie dokładnie kupiłeś tylną rozpórkę do s-turbo (bo z tego co piszesz wszystko pasowało (długość rozstaw otworów pod śruby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 cm do ziemi to nie duzo.. w imprezie wyszło mi więcej, bodaj 29 na dystansach 42mm i 215/75/15 kolach

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Reichert napisał:

 

Kolego napisz jeszcze (moze byc priv) gdzie gdzie dokładnie kupiłeś tylną rozpórkę do s-turbo (bo z tego co piszesz wszystko pasowało (długość rozstaw otworów pod śruby)

https://allegro.pl/staffa-rozporka-tylna-gorna-subaru-forester-i-97-i7446825067.html?reco_id=7d712444-9b3c-11e8-b703-246e96840240&ars_rule_id=201

 

z od tego goscia kupilem przod i tyl, teraz widze chyba ma wystawiona tylna, pytaj o przednia czy ma

 

 

1 godzinę temu, diabel_215 napisał:

26 cm do ziemi to nie duzo.. w imprezie wyszło mi więcej, bodaj 29 na dystansach 42mm i 215/75/15 kolach

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Zobaczymy co wyjdzie jak wrzuce na tyl 4cm, na przod 3cm i sprezyny ironman 2’

za wysoki do amatorskiego rally crossu tez nie moze byc, musi ladnie duze dolki wybierac bez dobijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos juz sprawdzil kiedy polos "mowi stanowcze trach" przy oponie typu M/T  w takim rozmiarze?

to nie jest czasami jazda pod strachem?

do takiego auta jak forek to chyba rozsadna opona terenowa jest goodyera wrangler duratrack, wedlug mnei agresywny A/T i doc slaby M/T za to swietne na zime.

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, saaver napisał:

https://allegro.pl/staffa-rozporka-tylna-gorna-subaru-forester-i-97-i7446825067.html?reco_id=7d712444-9b3c-11e8-b703-246e96840240&ars_rule_id=201

 

z od tego goscia kupilem przod i tyl, teraz widze chyba ma wystawiona tylna, pytaj o przednia czy ma

 

 

Zobaczymy co wyjdzie jak wrzuce na tyl 4cm, na przod 3cm i sprezyny ironman 2’

za wysoki do amatorskiego rally crossu tez nie moze byc, musi ladnie duze dolki wybierac bez dobijania

 

 

Do rally crossa żeby był fun trzeba dłuższe amortyzatory co by skok poprawić. Jak damy dłuższą sprężynę do serii amorów to skrócimy pracę w dół i będzie kiszka lekka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, saaver napisał:

wysoki do amatorskiego rally crossu tez nie moze byc

jeśli masz na myśli amatorski off-road to płyta i mały mod wystarczał na trasy np. Polskich Bezdroży :yahoo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, chudy__ napisał:

a ktos juz sprawdzil kiedy polos "mowi stanowcze trach" przy oponie typu M/T  w takim rozmiarze?

to nie jest czasami jazda pod strachem?

do takiego auta jak forek to chyba rozsadna opona terenowa jest goodyera wrangler duratrack, wedlug mnei agresywny A/T i doc slaby M/T za to swietne na zime.

Goodyear duratrac jest super i bylby idealny

trudno dostepny, nie moglem znalezc w rozmiarze np 225/65/16

pobawie sie na tych nalewkach narazie i bede cos szukal

3 godziny temu, miki_mi2 napisał:

 

 

Do rally crossa żeby był fun trzeba dłuższe amortyzatory co by skok poprawić. Jak damy dłuższą sprężynę do serii amorów to skrócimy pracę w dół i będzie kiszka lekka.

 

Dlatego mam amory kyb ultra sr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, miki_mi2 napisał:

Dłuższe są?

Dluzsze nie sa, ale sa gazowe i maja inna charakterystyke, jezdzilem poprzednim swoim forkiem na takim zestawie czyli kyb ultra sr i wyzsze twrdsze sprezyny

prowadzil sie niesamowicie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za cynk - przód rozpórkę juz mam ale kupiłem kiedys w komplecie także na tył i nie pasowała.

Mnie zastanawia jak dołożysz do tych podkładek liftowych 5cm, które masz zamontowane  jeszcze sprezyny które same w sobie dają dodatkowe 4-5cm liftu co powiedzą np. łączniki tylnego staba, które u mnie już są napięte jak struna a ja mam lift tylko 3cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Piotr Reichert napisał:

Mnie zastanawia jak dołożysz do tych podkładek liftowych 5cm, które masz zamontowane  jeszcze sprezyny które same w sobie dają dodatkowe 4-5cm liftu.... 

Mam podobny dylemat. Stoję przed wymianą SLSow z tyłu i chce wsadzić tam KYB na sprężynach Ironmana i do tego  dystanse 4/5cm... Gdzie jest limit..? :) Forester SF 98.

Do tego siedzę na 15calach - i myślę ze przydaloby się wsadzić 16tki. A do tego znów amory z przodu do wymiany bo chyba na fabrycznych nie wejdą większe kółka? modów nie ma końca 

Edytowane przez jasnyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy działający lift do Forka jaki znalazłem to 4.5 cala, na fabrycznych przegubach, amortyzatory wydłużone w dół i u góry podkładka, oraz jakieś obniżenia wachaczy i chyba tylnego dyfra

Robi to firma ADF z USA

Edytowane przez JedrulaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Reichert napisał:

Dzieki za cynk - przód rozpórkę juz mam ale kupiłem kiedys w komplecie także na tył i nie pasowała.

Mnie zastanawia jak dołożysz do tych podkładek liftowych 5cm, które masz zamontowane  jeszcze sprezyny które same w sobie dają dodatkowe 4-5cm liftu co powiedzą np. łączniki tylnego staba, które u mnie już są napięte jak struna a ja mam lift tylko 3cm

Mi strzelały łączniki przy 2,5 cm z tyłu. Teraz mam obrócone wahacze o 180 stopni i łączniki z Legacy i wszystko się ładnie trzyma :-)

Edytowane przez madkeinam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, saaver napisał:

No moze tak, ale w czym to przeszkadza?

bo nie bardzo rozumiem

 

mniejszy wykrzyż :)

 

13 godzin temu, Piotr Reichert napisał:

Dzieki za cynk - przód rozpórkę juz mam ale kupiłem kiedys w komplecie także na tył i nie pasowała.

Mnie zastanawia jak dołożysz do tych podkładek liftowych 5cm, które masz zamontowane  jeszcze sprezyny które same w sobie dają dodatkowe 4-5cm liftu co powiedzą np. łączniki tylnego staba, które u mnie już są napięte jak struna a ja mam lift tylko 3cm

 

Można rozpiąć tego staba albo go wywalić całkowicie bo taki cienki patyk i tak wiele nie daje. Albo wyspawać sobie przedłużki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim mocnym lifcie bez obniżenia zespołu napędowego będą napewno problemy z półosiami. A stabilizator przy jeździe w terenie jest nie potrzebny a nawet przeszkadza wiec można go wywalić. :) Wiec można modzie Forka tylko jak się będzie zachowywał potem na czarnym.
Według mnie optymalny lift do Forka tak aby dawał zabawę w terenie i dobrze się prowadził na czarnym to 5cm ale to tylko moja opinia.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...