Skocz do zawartości

Lift kit do Forestera SF


nhp890

Rekomendowane odpowiedzi

Największy działający lift do Forka jaki znalazłem to 4.5 cala, na fabrycznych przegubach, amortyzatory wydłużone w dół i u góry podkładka, oraz jakieś obniżenia wachaczy i chyba tylnego mostu

Robi to firma ADF z USA

 

Przy 4, 5 cala to zmienić/wyrzeźbić wahacze, amory, sprężyny, staby, przewody hamulcowe, wały wydłużyć, skrzynie + mosty obniżyć, ukł. kierowniczy przerobić i pewnie milion innych pierdół - przerost formy nad treścią podobnie jak podnoszenie mocy w NA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien?

Bo producent co jak co dosyć poważany w USA nic dodatkowego po za dłuższymi przewodami hamulcowymi, przedłużeniem  wału do przekładni kierowniczej i montażu dystansów z zestawu nie sugeruje robić. Tak że o ile nie mierzyłeś całości i nie liczyłeś jak by to wyglądało nie wyciągać pochopnych wniosków co do ilości przeróbek, wbrew pozorom seryjne konstrukcje często znoszą więcej niż się zdaje

Oczywiście kąty zawieszenia wychodzą na zero, stabilizatory dawno odpięte, ale to szczegół, nikt nie oczekuje od liftu że prowadzi się jak seria. Ja sam planuję jak w końcu kupię jakiegoś sensownego Forka iść w tym kierunku, moim zdaniem bardzo fajne, ale ja tam lubię wysokie auta i zabawę w przerabianie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr Reichert napisał:

Dzieki za cynk - przód rozpórkę juz mam ale kupiłem kiedys w komplecie także na tył i nie pasowała.

Mnie zastanawia jak dołożysz do tych podkładek liftowych 5cm, które masz zamontowane  jeszcze sprezyny które same w sobie dają dodatkowe 4-5cm liftu co powiedzą np. łączniki tylnego staba, które u mnie już są napięte jak struna a ja mam lift tylko 3cm

Te podkladki bede chcial sprzedac 5cm i założe 3cm i dopiero sprezyny

mialem tak w poprzednim forku i bylo ok

Jak zrobie podkladki 3cm i sprezyny iron man to lift bedzie łącznie 3 cale, ze stabilizatorem sobie poradze i go zostawie   Żeby byl bardziej przewidywalny przy szybszej jeździe, na wykrzyżu mi specjalnie nie zależy tylko żeby ładnie wybieral doły przy zapieprzaniu.

najbardziej sie obawiam o półosie, być może trzeba bedzie je wydłużać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, JedrulaL napisał:

Jesteś pewien?

Bo producent co jak co dosyć poważany w USA nic dodatkowego po za dłuższymi przewodami hamulcowymi, przedłużeniem  wału do przekładni kierowniczej i montażu dystansów z zestawu nie sugeruje robić. Tak że o ile nie mierzyłeś całości i nie liczyłeś jak by to wyglądało nie wyciągać pochopnych wniosków co do ilości przeróbek, wbrew pozorom seryjne konstrukcje często znoszą więcej niż się zdaje

Oczywiście kąty zawieszenia wychodzą na zero, stabilizatory dawno odpięte, ale to szczegół, nikt nie oczekuje od liftu że prowadzi się jak seria. Ja sam planuję jak w końcu kupię jakiegoś sensownego Forka iść w tym kierunku, moim zdaniem bardzo fajne, ale ja tam lubię wysokie auta i zabawę w przerabianie.

 

 

Nie będę się wymądrzał ale jeśli wymieniają tak mało to znaczy że będzie to tzw. bieda lift.

Opinię swoją opieram na doświadczeniu w podnoszeniu terenówek na nie-bieda liftach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy doradźcie bo sram sie z tą wymianą zawieszenia od dwóch miesięcy a teraz po powrocie z Bieszczad, lewy amor z tyłu puścił.Całe nadkole zarzygane w oleju.Jest kilka opcji wymiany z delikatnym podniesieniem a zatem co wybrać :

a. Leciutko używany zestaw, amor KYB + sprężyna z Forka SG

b. Nowy amor KYB + sprężyna Ironman.

c. Nowy amor Iroman + sprężyna Ironman.

 

I problem jest w tym aby nie było za twardo i skacząco bo mnie kobita z domu wygna.

" Wystarczy żeś z wrx’a taczkę zrobił, wystarczy...."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Ja mam kayaby z tylu oraz dorobione sprężyny w firmie w Poznaniu twardsze ale dobrze wybiera nierówności i jakoś 1cm wyżej stoi ma tej sprężynie do tego lifta dołożyłem. Sprężyny ironmam fajne ale z tego co słyszałem to są twarde i może auto podskakiwać ale niech się jeszcze ktoś wypowie. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz Ironmany to będziesz miał w domu dwie taczki

Poważnie. Załóż KYB i sprężyny jakie kolwiek do tego amorka. Jak będzie za nisko to dasz podkładkę. Między amor a budę.

Jechałem kiedyś Forkiem znajomego na Ironach i nie była to komfortowa jazda. Przód jako tako się prowadził, ale tył żył swoim życiem. Mowa o Forku SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku miesięcy lift 4 cm od użytkownika krik, i mogę się podzielić uwagami i opinią

zestaw super zwłaszcza że mocowanie Macphersona jest przesunięte względem budy co

pomaga w ustawieniu geometrii prawidłowo (przy podkładkach nie wychodzi tak ładnie) 

niestety ze zbieżnością nie jest już tak różowo, bo obniżając piastę o 4cm względem przekładni kierowniczej

przy pracy zawieszenia zmienia  się zbieżność (w terenie nie ma znaczenia ale na asfalcie już tak, byłem na

ustawianiu 3 razy aż chłopaki to zauważyły i ustawiły tak że jest ustawione na granicy nie na 0 i jak pracuje zawieszenie to 

parametry zmieniają się w zakresie zielonego pola),

teraz nie zauważyłem żeby się jakoś gorzej prowadził na asfalcie względem serii, z przodu mam seryjne zawieszenie a z tyłu zestaw kyb.

niestety łączniku pracują na granicy, ale szukam teraz łączników dłuższych o te 4cm (może z ktoś z was już takie znalazł to poproszę o info)

postaram się w weekend wrzucić kilka zdjęć jak to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 3 cm padał łącznik tylnego stabilizatora. Rozwiązanie - wywaliłem i jedno i drugie. W terenie lepiej sobie radzi a na asfalcie dużej różnicy nie widzę.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, klev napisał:

 

o tym nie pomyślałem, mi pękł plastik przez środek....

W dniu 10.08.2018 o 09:25, miki_mi2 napisał:

 

mniejszy wykrzyż :)

 

 

Można rozpiąć tego staba albo go wywalić całkowicie bo taki cienki patyk i tak wiele nie daje. Albo wyspawać sobie przedłużki. 

 

Ktoś tu gdzieś na forum pisał ze wstawia się łączniki staba od Legacy bo są dłuższe i wtedy szafa gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr Reichert napisał:

 

Ktoś tu gdzieś na forum pisał ze wstawia się łączniki staba od Legacy bo są dłuższe i wtedy szafa gra.

Ja pisałem. Ale nie, że sie wstawia, tylko że ja mam takie wstawione :-P I wahacze odwrócone o 180 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...