Skocz do zawartości

Przekładka radia i obsługa mp3/aux


lukemike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam pytanie odnośnie systemu audio w Outbacku 2004, przed liftowym, czy można do niego zrobić przekładkę i dać panel radia z wersji po liftowej, tak żeby obsługiwało mp3 albo aux ?? np takie coś ?

 

http://allegro.pl/radio-cd-6-plyt-subaru-legacy-outback-04-05-06-i5113608266.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam pytanie odnośnie systemu audio w Outbacku 2004, przed liftowym, czy można do niego zrobić przekładkę i dać panel radia z wersji po liftowej, tak żeby obsługiwało mp3 albo aux ?? np takie coś ?

 

http://allegro.pl/radio-cd-6-plyt-subaru-legacy-outback-04-05-06-i5113608266.html

Akurat wybrałeś aukcję z wersja przedliftową i w dodatku UK...

Ogólnie odpowiedź brzmi - TAK - można - tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa funkcjonalność i nowoczesność... A trzeba coś rzeźbić czy tylko wystarczy podłączyć w miejsce starego ? 

Niestety bez rzeźbienia się nie obejdzie. Wiązka będzie do przeróbki. Poszukaj na forum, ktoś już to przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na ten przykład wsadzenie czarnego radia 204LE zamiast szarego 201LE odbyło sie p&p. Moze dzisiaj zrobie zdjecie jak to wygląda bo aby to wyglądało kompatybilnie pomalowałem na czarny mat plastik obok lewarka.

Funkcjonalność jest o tyle lepsza ze czyta płyty mp3 i chyba ma cos tam jeszcze co mozna przemilczec, no i łatwo zainstalować aux. Są tez minusy bardziej odbija sie światło w szybkach panelu radia i klimy, co czasami bardzo skutecznie utrudnia zczytanie aktualnych informacji. Z racji, że polift ma klime 2 strefową w naszym przypadku przestaje działać lewe pokrętło nastawu klimy ;) poza tym wszystko git :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza wygląda to tak. Maskownica gałki biegów i popielniczka pomalowane matowym sprayem do zderzaków  :) Właściwie nie różni sie od radia.

post-6907-0-63457000-1458403577_thumb.jpg

Edytowane przez Basmanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam chłopcy i Dziewczęta... :))

Zanabyłem właśnie (po długich namysłach Outba H 6 2004 r). Miałem parę samochodzików, a po komentarzach jakie czytałem jeszcze przed zakupem,myślałem że to audio jest naprawdę beznadziejne.... Hm... zależy z czym je porównać... Gdy włączyłem to porobiły mi się zmarszczki radości na gębie...

Czy to audio w H 6 jest inne niż w pozostałych Outbackach czy Legacach???

 

Sooory LukeMike, że wlazłem Ci w twój temat, tak bez pytania... I z góry dzięki, za wyrozumiałość...

Edytowane przez AdamS1966
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopcy i Dziewczęta... :))

Zanabyłem właśnie (po długich namysłach Outba H 6 2004 r). Miałem parę samochodzików, a po komentarzach jakie czytałem jeszcze przed zakupem,myślałem że to audio jest naprawdę beznadziejne.... Hm... zależy z czym je porównać... Gdy włączyłem to porobiły mi się zmarszczki radości na gębie...

Czy to audio w H 6 jest inne niż w pozostałych Outbackach czy Legacach???

 

Sooory LukeMike, że wlazłem Ci w twój temat, tak bez pytania... I z góry dzięki, za wyrozumiałość...

Różnica jest w napędzie CD (H6 ma magazynek na 6 sztuk). W jakości nie powinno być żadnej. Chyba kupiłeś egzemplarz, w którym poprzedni właściciel nie miał tyle cierpliwości, co np. ja i wymienił wcześniej np. papierowe głośniki. Osobiście, mnie to nie irytowało, dopóki nie pojeździłem równolegle innym budżetowym autem, w którym standardowe audio bije o głowę to z Subaru.

Z grubsza wygląda to tak. Maskownica gałki biegów i popielniczka pomalowane matowym sprayem do zderzaków  :) Właściwie nie różni sie od radia.

Interesuje mnie jedna rzecz. Czy sterowanie z kierownicy radiem działa prawidłowo? W H6 przedliftowych sterowanie z kierownicy rozwiązane jest za pomocą dodatkowego "Lan module". Czy jak podłączałeś nowe radio, to wyjmowałeś ten moduł, czy nic nie zmieniałeś? Ze schematów wynika, że poliftowe radio nie potrzebuje takiego modułu, a kabelki sterujące połączone są bezpośrednio z przyciskami na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
W dniu 19.03.2016 o 17:06, Basmanek napisał:

Z grubsza wygląda to tak. Maskownica gałki biegów i popielniczka pomalowane matowym sprayem do zderzaków  :) Właściwie nie różni sie od radia.

post-6907-0-63457000-1458403577_thumb.jpg

Czyli mogę wymienić 201LH na 204LE bez jakichkolwiek przeróbek? 

Malowanie to nie problem. Chociaż u mnie jeszcze boczne listwy są srebrne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest p&p jeszcze bonusowo możemy wpiąć chińskiego ( za Ali) auxa bez przerabiania czegokolwiek. W polifice do tej wtyczki jest wpięte sterowanie z kiery i trzeba dokonać syntezy jednego z drugim, a w przed lifcie idzie po CAN a radio obsługuje i jedno i drugie :) wiec gniazdo na AUX czeka puste :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, archi_voo napisał:

A u mnie po wymianie i malowaniu osłony przy dźwigni dość dobrym sprayem wyszło tak:

motip-crafts-lakier-spray-czarny-mat-do-plastik_w-01.jpg.c4216e98223429132a4f41070c4d8a3a.jpg

Widzę, że ładnie się kolory zgrywają. Podaj kod lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piwozniak napisał:

a nie irytuje Was nie dzialajaca jedna strefa klimatyzacji?

 

 

Nie. Nie irytuje. :D

Od strony elektrycznej to pikuś, bo dodajesz jeden silniczek i masz na wyświetlaczu "obie strefy".

Do uzyskania pełnej dwustrefowej klimatyzacji musiałbym rozebrać deskę i wymienić pół tego, co jest pod nią. :D

Kiedyś zgłębiałem temat, szukając tunelu centralnego od najbogatszej wersji, z nawiewami na tylne siedzenia, ale chwilowo mi przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, WOJO napisał:

 

Kiedyś zgłębiałem temat, szukając tunelu centralnego od najbogatszej wersji, z nawiewami na tylne siedzenia, ale chwilowo mi przeszło.

Ciekawy temat, występowało coś takiego w przedlifcie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, piwozniak napisał:

a nie irytuje Was nie dzialajaca jedna strefa klimatyzacji?

 

 

Jedyne co to przy następnym rozbieraniu zintegruję sobie prawe i lewe pokrętło aby działały zamiennie. Wtedy dla niezaznajomionego z tematem kierowcy wcześniejsza ingerencja będzie nie do zauważenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...