Skocz do zawartości

Filtr paliwa i olej 2008 2.0R


FelipoF1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Tydzień temu kupiłem Impreze 2.0 RA 2008 (chyba taka wersja :) ) i już powoli ogarniam wszystkie sprawy eksploatacyjne.

Mam zamiar zrobić wymianę (olej, filtry itp.)

 

Czy olej Motul 8100 x-clean 5w-30 będzie ok? - poprzedni właściciel jeździł na Motul (wiedział tylko że 5w-30 :) )

 

Proszę jeszcze powiedzieć ja dostać się do filtra paliwa i czy jest tylko ten w zbiorniku? Może ma ktoś jakieś foto jak on wygląda... i jaka może być cena orientacyjna  :) ?

Przebieg oryginalny ma 117 tyś. 

 

Proszę o parę wskazówek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zacznij od poczytania instrukcji tego autka. Znajdziesz tam wiele odpowiedzi na swoje pytania. A jak Cię coś zaintryguje, doszukasz/dopytasz na forum.

Regulamin forum też by było warto poczytać, bo bez żadnego cześć czy witam pierwszy wątek od razu z grubej rury...

Edytowane przez baca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję już prawie na pamięć znam, choć mam wersję angielską i niemiecką  :) Niestety nie znalazłem w nim opisu wymiany filtra paliwa...

 

Witam Wszystkich od dziś będę częstym bywalcem tego forum, będę je dogłębnie poznawał i na pewno znajdę wiele cennych informacji.

Pozwólcie mi się najpierw nauczyć  :)

To jak z tym olejem i f. paliwa? i jeszcze zastanawiam się czemu nie ma w tym modelu wskaźnika temperatury silnika...

 

 

 

Ps. regulamin  :)


Niestety filtra paliwa nie dostanę w żadnym z moich sklepów, wszyscy twierdzą że to tzw. livetime - niewymienialny. 

Pierwszy raz się spotykam żeby nie można było wymienić filtra paliwa...

 

To jak to w końcu jest w tym modelu?

Edytowane przez FelipoF1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po numrze filtra Ci nie znajdą? Dziwne, to forum aso to może w aso znajdziesz odpowiedź. Mam n/a i jeżdże na takim oleju i co tu mówić syfi się po jakimś czasie to chyba dobrze zbiera brudy, przynajmniej tak gdzieś wyczytałem że tak sie powinien zachowywać olej.

 

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do dwóch ASO subaru i powiedział gość, że filtr jest w zbiorniku na pompce i jest praktycznie dożywotni. A jak już to można wymienić całą pompkę paliwa razem z filtrem - hahaha

 

Jak tak mówi fachowiec to chyba tak musi być  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystam z internetowych części, ale tego filtra nie zamówię bo takie jak mi wyszukuje u mnie się nie znajdują. 

 

Dzisiaj zrobiłem wymianę olej, f. oleju, f. powietrza i kabinowy i aż miło  :) Wogule to super jest tam wszędzie dojście, aż miło się przy takim silniku pracuje.

 

Filtry były oryginalne subaru, czyli autko jednak naprawdę było serwisowane w Polsce jak wskazuje książka.

 

Jak na razie to mam wysokie spalanie średnio ok 11-13l. po mieście przy zmiennej jeździe ale to książkowe spalanie.

Tydzień jeździłem super ekonomicznie i nie zszedłem poniżej 11 l. hmm troszkę mnie to zastanawia. Nie opłaca się męczyć auta na niskich obrotach, żeby zaoszczędzić 1-2 litry.

 

Zakochałem się w tym aucie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz normalny filtr paliwa w zbiorniku i nie jest zintegrowany z pompa paliwa. Kosztuje ok 300zł i jest ogólnie dostępny, oczywiscie tylko oryginał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...