Skocz do zawartości

Subaru Impreza MY17


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą już TJ wspomniał, żeby nie kojarzyć Imprezy z WRX/STI.

 

ok mogę to przyjąć do wiadomości tyle, że STI ma jednak trochę wspólnego ze starą Imprezą choćby cały kokpit

 

nowa Impreza 2017 to całkowicie nowy model w ślad za tym w przyszłości pokaże się nowy STI

 

być może to nowe wnętrze jest jakościowo lepsze ale wygląd całkowicie nie moja bajka, w starym podoba mi się dość prosty "nieprzedekorowany" design tu to już całkiem inna liga

 

z zewnątrz jakieś to auto nijakie

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale może diabeł tkwi w szczegółach. Porównaj sobie obecnego XV czy amerykańską Imprezę z obecnym Levorgiem czy STI. Niewielkie zmiany (zderzaki, listwy, światła) robią jednak dużą różnicę. 

 

Platforma ma być jednakowa dla wszystkich modeli, więc różnice będą tylko i aż w zestrojeniu zawieszenia.

 

Odnośnie wnętrza, to faktycznie nijakie i przekombinowane, i jak już napisałem sterowanie radia jakoś tandetnie wygląda. Ale poczekajmy na nowe STI.  :evil2:

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale może diabeł tkwi w szczegółach. Porównaj sobie obecnego XV czy amerykańską Imprezę z obecnym Levorgiem czy STI. Niewielkie zmiany (zderzaki, listwy, światła) robią jednak dużą różnicę.

 

mniej więcej porównywałem, dość blisko tym samochodom do siebie

 

detali wzmocnienia szkieletu nadwozia aż tak dokładnie nie nam a różnice są jednakże dużo profili jest tych samych, punkty wręcz te same o wnętrzu się nie wypowiadam bo pomijając zewnętrzne detale wykończenia można je przełożyć bez większego problemu

 

czerwony sedan z pierwszego zdjęcia wygląda całkiem fajnie, dość lekko

 

srebry hatch bez relingów tez nie był by zły

 

mnie osobiście bardziej podoba się stary model ale bez wątpienia patrząc na inne zdjęcia jest to zdecydowanie odświeżona linia następcy (bez problemu można wskazać poprzednika) coś a'la "evolucja' Golfa tylko w ciut szybszym tempie

 

w obecnej tylne światła tez już "wystawały" zarówno w sedanie jak i hatchu

815_5663.jpg

 

2015_Subaru_Impreza_20i_PZEV_4dr_Hatchba

 

 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2017-subaru-impreza-unveiled-in-sedan-fo

impreza-sedan-concept--2015-los-angeles-

 

 

2017-Subaru-Impreza-hatch-and-sedan-NY-a

scooby.jpg

Tak sie zastanawiam co było w tym koncepcie tak trudnego ze sie go nie dało zrealizować ?

Patrząc na koncep i finalny produkt to kompletnie dwa rożne auta.

 

No tak. Ale może diabeł tkwi w szczegółach. Porównaj sobie obecnego XV czy amerykańską Imprezę z obecnym Levorgiem czy STI. Niewielkie zmiany (zderzaki, listwy, światła) robią jednak dużą różnicę.

 

mniej więcej porównywałem, dość blisko tym samochodom do siebie

detali wzmocnienia szkieletu nadwozia aż tak dokładnie nie nam a różnice są jednakże dużo profili jest tych samych, punkty wręcz te same o wnętrzu się nie wypowiadam bo pomijając zewnętrzne detale wykończenia można je przełożyć bez większego problemu

czerwony sedan z pierwszego zdjęcia wygląda całkiem fajnie, dość lekko

srebry hatch bez relingów tez nie był by zły

mnie osobiście bardziej podoba się stary model ale bez wątpienia patrząc na inne zdjęcia jest to zdecydowanie odświeżona linia następcy (bez problemu można wskazać poprzednika) coś a'la "evolucja' Golfa tylko w ciut szybszym tempie

 

w obecnej tylne światła tez już "wystawały" zarówno w sedanie jak i hatchu

815_5663.jpg

 

2015_Subaru_Impreza_20i_PZEV_4dr_Hatchba

Patrząc na obecne modele to jest lepiej niz było no ale macie racje auto ginie w tłumie pośród innych japończyków i koreancow no moze za wyjatkiem mazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w konceptach są znacznie większe koła, dzięki temu giną proporcje dużych powierzchni drzwi i małych szyb. 

 

Tyle, że przy normalnym rozmiarze kół to wyglądałoby karykaturalnie. Poza tym Subaru słynie z bezpieczeństwa, a dobra widoczność jest jednym z jego elementów. Małe powierzchnie szyb by temu przeczyły. 

 

Natomiast niewiele brakuje, żeby to auto fajnie wyglądało. Trochę drapieżności w zderzakach, trochę mocniejsze przetłoczenia i byłoby dużo lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Levorg, który z założenia też ma być samochodem rodzinnym wygląda bardziej drapieżnie. 

 

Ba. Bardziej sportowo wygląda moja stara poczciwa Impreza. ;) A przecież nazwa Impreza zobowiązuje. :rolleyes:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest źle na zewnątrz, pytanie jak i czy poprawili ogólną jakość (może lepiej solidność) wykonania 

 

nowa platforma niesie nowe nadzieje  ;)

 

 

tak naprawdę pytanie co jest pod tą blacha, paleta silników w tych to niestety tylko 2.0 NA no ale lepsze to jak pierwotne 1.6 NA w Imprezie HB  ;)

 

jak to się kiedyś pojawi z ciekawości oglądnę, trzeba jeszcze brać poprawkę na to, ze to co widzimy to pewnie bogatsze wersje wyposażenia 

 

 

podoba mi się fakt, że Impreza 2017 będzie niższa, jak rozumiem chodzi o wysokość od podwozia do linii dachu, szersza, niestety będzie też dłuższa no ale auta rosną

 

w porównaniu do ukochanej na tymże forum Skody zmiany Imprezy wydają się lepsze jak Octavii bo tam ze zgrabnego auta zrobili czołg  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe koncepty są super, ale niestety finalna wersja  :toobad: .  Oczywiście dla większość kierowców która to kupi najważniejsze będzie to że za stosunkowo niewielkie pieniądze dojadą we względnie komfortowych warunkach,względnie szybko bezpiecznie z punktu A do punktu B. Dla mnie auto obojętnie z jakiego segmentu musi budzić emocje od samego patrzenia na nie,  szczególnie Subaru, a to wcale mnie nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te proporcje są jakieś dziwne. 

 

bardzo duzy / dlugi przedni zwis... czyzby silnik przesunieto jeszcze bardziej do przodu, aby w kabinie bylo wiecej miejsca?

z kolei bagaznik wyglada na maciupenki, no i te paskudne "furtki" w bocznych szybach - naprawde nie da sie bez nich? :toobad::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że to tylko kwestia obiektywu. ;)

Zresztą pod koniec filmu, który wklejałem jest widok z boku i nie wygląda tam aż tak źle.

 

I brak nawiewów na tylne siedzenia :)

 

Udało się stworzyć zupełnie przeciętny wózek na zakapu.

Szkoda bo koncepty były moim zdaniem świetne.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy deska jest faktycznie obszyta czy to tylko imitacja szwu jak w Kia/Hyundai :)

Brak nawiewów do tyłu to właśnie duży brak :/

Co do wyglądu, jak zawsze - dobrze nie jest. Ale jak to z Subaru bywa, im dłużej na nie patrzysz i je znasz, tym bardziej Ci się podoba hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan wygląda fajnie. STi zbudowane na nim może być świetne, natomiast hatchback jakiś taki własnie koreański...

No cóż, potwierdzają się wróżby sprzed kilku lat, mówiące o tym, że lanos kiedyś będzie piękny  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo zwykły Lanos jest delikatnie mówiąc taki sobie. Natomiast trochę szersze błotniki, agresywniejsze zderzaki, spoiler i powoli zaczyna być klasykiem. ;)

 

"zwykly" Lanos jako heczbek jest nijaki, zgoda, natomiast Lanos WRX sedan, nawet w "waskiej" budzie, ale na ladnej feldze, moze wygladac calkiem niezle, imho

 

http://autogaleria.pl/testy/subaru-impreza-sedan-2-5-wrx-265-km-qm/

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konceptach nie liczy sie miejsce w kabinie i widoczność dookoła wiec sa zwykle mocno spłaszczone, co im nadaje od razu agresywniejszego wyglądu.

Zgadzam sie ale w Concept sedan i finalnym produkcie za wyjatkiem lini dachu wszystko jest inne a zwłaszcza przod.

Troche nie rozumie tej strategi sko i tak z założenia wiedza ze bedą bazować na istniejącym modelu to po co robić nadzieje i pokazywać co mogą jak i tak tego nie robia.Dla mnie ten koncept jest mega ma charakter i mog by byc tym stylem i wiodąca myślą idącym przez cało gamę modelowa i nawet kurnika na masce nie potrzeba no ale wszlo jak zawsze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...