Skocz do zawartości

słabe podświetlenie zegarów


kukus

Rekomendowane odpowiedzi

GT'00

Jak tylko sięgam pamięcią, słabo świecą mi zegary. Z czasem kilka lampek poprzepalało się, wymieniłem i na jakiś miesiąc dwa było lepiej a później znów ciemność. Widać, że coś świeci ale więcej światłą daje świeczka z ikei. Ostatnio wymieniłem na LEDy :D

Lewe od temperatury i paliwa przepaliły się i mrygają a od predkości i obrotów świecą ledwie ledwie. Góra tarczy predkości ledwie się tli.

Nieco lepiej jest w okolicy samych żarówek. Tak więc obstawiałbym zegary. Czy jakaś rada czego tam szukać?

Z tego co zaglądałem to jest tam plasticzek kierujący wiązke światła oraz tarcza... niby proste a jednak tkwi w tym zagadka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem niedawno temat, co prawda nie same budziki ale konsola i przyciski. Poczytałem tu i ówdzie i zrezygnowałem z ledów, poszedłem w ori żarówy, ale 14V. Podobno nie padają przez lata, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerabiałem temat niedawno u siebie. Oryginalnie są W3W z kapturkami. Kapturki mi się porwały przy zdejmowaniu (przykleiły się do żarówki) i wymieniłem całość na W5W bez kapturków. Było za jasno. Oczywiście można zmniejszyć jasność pokrętłem, ale wtedy przygasa też wszystko inne i te poziomy się nie zgadzają. Teraz założyłem nowe W3W Osram bez kapturków i w końcu jest jak powinno być. Kolor zmienił się bardzo nieznacznie, nadal jest zielony tylko jaśniejszy.

 

Szukam jeszcze sposobu jak dobrać się do żarówki podświetlającej napis "AUTO" przy włączniku opuszczania szyby kierowcy - świeci tak marnie że ledwo to widać, a nie chciałem połamać przełącznika rozbierając na siłę. No i jaka żarówka tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...